Bezpečnostní podlahové značení má obrovský význam, a to nejen ve skladech

In Doporučujeme

Podlahové značení je základním prvkem skladových prostor, výrobních hal i průmyslových areálů, protože zabraňuje vzniku nehod. V následujících řádcích vám prozradíme, proč je takové značení důležité a na koho se v této oblasti obrátit.

V první řadě je nezbytné podotknout, že bezpečnostní podlahové značení se používá k označení určitých zón a taktéž míst ve skladu anebo výrobním závodě. Klasickým příkladem jsou barevné čáry na podlaze označující konkrétní procesy a činnosti. Vymezují se tak například nakládací prostory, oblasti vykládky, nebezpečné části, směr jízdy, chodníky pro pěší a další.

Barevné značení je možné použít i pro další prostředky vizuálního managementu, jako jsou úklidové stanice, a tím se maximalizuje efektivita i bezpečnost.

Jaké typy podlahového značení existují?

Podlahové značení prošlo v posledních letech docela dlouhou cestou a mnoha proměnami. Původně se používaly pouze jednoduché čáry, ovšem tento systém omezuje vizuální komunikaci a plně nevysvětluje spoustu procesů probíhajících v rušném areálu. Důkladnější systém podlahového značení zahrnuje i šipky, texty (například varování), tvary optimalizující využití prostoru (například vyhrazené zóny pro skladování palet) a podobně.

Kdo realizuje značení podlah?

V daném segmentu působí společnost J. A. Clean spol. s r.o., která používá moderní materiály a disponuje strojovým vybavením. Působí nejen v rámci České republiky, ale i na Slovensku. Spolupracuje s více než 50 automotive výrobci, již pravidelně využívají služeb. Vzhledem k tomu, že zakázky společnost realizuje i o víkendech, je možné zajistit omezení během méně vytížených časů ve vaší továrně.

Postará se o vás tým odborníků, kteří jsou pravidelně proškolováni v oblasti BOZP. Společnost jako taková je navíc pojištění pro případné škody. Více informací najdete na Jaclean.cz.

You may also read!

Klíčové kroky k zodpovědnému hazardu s pomocí IPRH

Hazardní hry představují pro mnohé zábavu a vzrušení, avšak s sebou nesou i potenciální rizika. Odpovědnost za minimalizaci těchto

Read More...

Kde hledat obrazy v aukci?

Starožitnosti a obrazy patří k věcem, které s přibývajícími roky rozhodně neztrácí na své hodnotě. Právě proto je možné

Read More...

Zdravé a lahodné dobrůtky pro psy

Dopřejte svému chlupatému psímu miláčkovi kvalitní a lahodné dobrůtky jako zpestření jídelníčku, za odměnu po výcviku nebo jen tak

Read More...

Mobile Sliding Menu