Bezpečnostní podlahové značení má obrovský význam, a to nejen ve skladech

In Doporučujeme

Podlahové značení je základním prvkem skladových prostor, výrobních hal i průmyslových areálů, protože zabraňuje vzniku nehod. V následujících řádcích vám prozradíme, proč je takové značení důležité a na koho se v této oblasti obrátit.

V první řadě je nezbytné podotknout, že bezpečnostní podlahové značení se používá k označení určitých zón a taktéž míst ve skladu anebo výrobním závodě. Klasickým příkladem jsou barevné čáry na podlaze označující konkrétní procesy a činnosti. Vymezují se tak například nakládací prostory, oblasti vykládky, nebezpečné části, směr jízdy, chodníky pro pěší a další.

Barevné značení je možné použít i pro další prostředky vizuálního managementu, jako jsou úklidové stanice, a tím se maximalizuje efektivita i bezpečnost.

Jaké typy podlahového značení existují?

Podlahové značení prošlo v posledních letech docela dlouhou cestou a mnoha proměnami. Původně se používaly pouze jednoduché čáry, ovšem tento systém omezuje vizuální komunikaci a plně nevysvětluje spoustu procesů probíhajících v rušném areálu. Důkladnější systém podlahového značení zahrnuje i šipky, texty (například varování), tvary optimalizující využití prostoru (například vyhrazené zóny pro skladování palet) a podobně.

Kdo realizuje značení podlah?

V daném segmentu působí společnost J. A. Clean spol. s r.o., která používá moderní materiály a disponuje strojovým vybavením. Působí nejen v rámci České republiky, ale i na Slovensku. Spolupracuje s více než 50 automotive výrobci, již pravidelně využívají služeb. Vzhledem k tomu, že zakázky společnost realizuje i o víkendech, je možné zajistit omezení během méně vytížených časů ve vaší továrně.

Postará se o vás tým odborníků, kteří jsou pravidelně proškolováni v oblasti BOZP. Společnost jako taková je navíc pojištění pro případné škody. Více informací najdete na Jaclean.cz.

You may also read!

Čištění střech: cesta k dlouhodobému zdraví Vašeho Domu

Čištění střech je důležitým úkolem, který může zvýšit životnost vaší střechy a zachovat integritu domu. Střecha je vystavena nepříznivým

Read More...

Textilní velkoobchod: Tajemství úspěchu ve světě módy a textilního průmyslu

Pro mnoho maloobchodníků, návrhářů a výrobců je klíčové mít přístup k široké škále kvalitního textilu, aby mohli vytvářet trendy

Read More...

Vodní dýmky jsou stále více populární

Říká se jí vodnice, šíša, je to zkrátka vodní dýmka. Jedná se o stále populárnějšího společníka do čajoven, dalších

Read More...

Mobile Sliding Menu