Co je esoterické?

In Esoterika

Nejprve se zaměříme na obecné definice esoterismu.  Termín esotericismus vznikl v helénistické éře (4–3 století před naším letopočtem). Historicky označoval tajná studia, „vnitřní doktrínu“ náboženské, filosofické nebo jiné doktríny, která byla přístupná pouze těm, kteří prošli obřady vyšších zasvěcení, na rozdíl od exoterických „vnějších“, jejichž studium bylo nejen veřejně dostupné, ale bylo také povinné všem.

Esotericismus

Slovo esotericismus konečně zakořenilo po druhé světové válce jako termín nahrazující dva podobné a obecně synonymní termíny, jejichž význam se v té době změnil: hermetismus (systém filosofických a náboženských názorů obsažený ve více než 40 řeckých, arabských a latinských pojednáních, které sahají až k Hermes Trismegistus Texty Hermese obsahovaly názory platonistů a Pythagorejců ohledně vzniku světa, Boha a jeho emanací v přírodě, problémů soteriologie, eschatologie a okultismu. Všechny tři termíny v konečném důsledku znamenají totéž: ve filozofických termínech – určitý pohled na svět, což naznačuje, že neznámý a dokonce uznávaný jako nepoznatelný vyžaduje tolik respektu a přísně vědecký přístup, jak již známý nebo uznávaný jako známý, v praxi – soubor disciplín, které studují zákony společné pro oba.

Duchovní praktiky

Duchovní praktiky mohou zahrnovat učení jako Reiki, OSHO, jasnovidectví a další. Tyto ezoterické směry se poněkud liší od předchozích, protože mají schopnost situaci změnit. Práce pokračuje ve stejném informačním poli člověka, nezhoršují se pouze informace negativního nebo nežádoucího charakteru, ale upravují se tak, aby člověk mohl vyřešit životní situaci, ve které se nachází. Existuje riziko, že program informačního pole se nezmění nebo bude změněn tak, že se osoba stane nepříjemnou. Samotný člověk může mít malý vliv na své informační pole, pokud nemá dostatečně silné biopole a rozsáhlé zkušenosti s prací s energií.

Nevysvětlitelné jevy

Nevysvětlitelné jevy povětšinou zahrnují UFO, stvoření z paralelních prostorů (skřítci, ďáblové, duchové a další). Je třeba říci, že ne každý člověk může tyto tvory vidět, vnímat je nebo je kontaktovat. Pro kontakt s obyvateli jiných dimenzí musí mít člověk silnou energii (nárůst energie u člověka je také pozorován ve stresových, kritických situacích nebo během jakékoli pozitivní / negativní události). Tato stvoření mohou varovat, vyděsit, potrestat, pomoci, ale vše záleží na úmyslech člověka, na jeho myšlenkách, na jeho osudu. Od narození má někdo příležitost vidět a cítit „vnější přítomnost“, někdo čelí podobnému jevu 1-2krát v životě, ale někdo tomu prostě nerozumí, protože nikdy to nezažije. 

Závěr

Proto všechno, co člověk nemůže vnést do rámce konvencí, které je známé, vysvětlitelné z hlediska fyzických procesů, nazýváme esotericismem. Někdo aktivně používá různé esoterické praktiky, někdo je odmítá, ale nemusí o jejich existenci pochybovat, zejména proto, že existuje mnoho příkladů, dokonce i ve vašem prostředí.  Jakmile bude lidstvo schopno dekódovat informační pole – bude moci ovlivnit určité události. Je to však nutné? Je na to lidstvo připraveno? V této fázi vývoje je těžké o tom mluvit, protože moderní společnost je stále plná nevědomosti a pravého zla. A využít znalosti získané esotericismem je možné pouze pro dobro a nikomu neubližovat.

You may also read!

Klíčové kroky k zodpovědnému hazardu s pomocí IPRH

Hazardní hry představují pro mnohé zábavu a vzrušení, avšak s sebou nesou i potenciální rizika. Odpovědnost za minimalizaci těchto

Read More...

Kde hledat obrazy v aukci?

Starožitnosti a obrazy patří k věcem, které s přibývajícími roky rozhodně neztrácí na své hodnotě. Právě proto je možné

Read More...

Zdravé a lahodné dobrůtky pro psy

Dopřejte svému chlupatému psímu miláčkovi kvalitní a lahodné dobrůtky jako zpestření jídelníčku, za odměnu po výcviku nebo jen tak

Read More...

Mobile Sliding Menu