Jak v dnešní době začít s programováním

In Počítače a internet

V tomhle článku si shrneme, jak začít s vývojem počítačových, ale i mobilních her. Protože jde o velmi rozsáhlé a složité téma, zazní tu jen velmi obecné informace, které vás okrajově seznámí s problematikou a navedou vás lepším směrem.

Nejprve si rozmyslete, co chcete tvořit

Na začátku je potřeba vědět, co budeme chtít vytvářet. Má jít o jednoduchou mobilní hru? Chceme dělat větší počítačovou hru, nebo půjde o jiný typ aplikace? V dnešní době je veliká spousta technologií, systému, aplikací a jazyků, se kterými můžeme vytvořit takřka cokoli. Volba technologie většinou závisí právě na tom, co bychom chtěli vytvořit.

Volba technologie

Jak již zaznělo v předchozím odstavci, technologii budeme volit zejména podle našeho záměru. Dalšími kritérii může být také například náš rozpočet, naše dovednosti a ochota se zdokonalovat, a také množství našeho času, který jsme ochotní technologii věnovat. Pro představu zde uvedu například Unity, Unreal Engine, Cryengine nebo Game Maker. Jde o velmi účinné nástroje, se kterými můžete vytvářet zejména hry, ale i různé aplikace. Každá z těchto technologií je jiná a trochu odlišně se používá. Při výběru technologie se soustřeďte hlavně na to, k čemu byla vytvořena a na jaké typy projektů se používá.

Pochopení a zvládnutí technologie

Po zvolení technologie se s ní také musíme naučit pracovat, a postupně se zdokonalovat. K tomu nám mohou pomoci internetové návody a videa, kterých najdeme opravdu mnoho. Na začátku je lepší začít s menšími projekty, a na nich se postupně zlepšovat. Užitečné jsou také hotové ukázky, u kterých můžete nahlédnout do zdrojových kódů a samotných mechanizmů projektu. Nebojte se také spolupracovat s ostatními začátečníky a společně se posouvat dopředu.

Co s hotovým produktem

Po dokončení vaší hry máte různé možnosti, jak ji publikovat. K tomu slouží různé platformy, jako je například Steam, Epic store, Google Play, App store, Itch io a další. Některé slouží k prodeji vaší hry, jiné čistě k publikaci. Hru můžete publikovat také svépomocí na webové stránce, nebo sociálních sítích. Jestliže budete chtít hru zpeněžit, budete také potřebovat zvládnout marketing.

You may also read!

Lákají vás investice, ale nechcete celé dny sledovat grafy? Známe řešení

Pod tíhou silné inflace stále větší množství lidí přemýšlí nad tím, jak ochránit své těžce vydřené peníze. Přece jen

Read More...

Kuchyň na míru dokonale využije prostor místnosti

V nábytkářském průmyslu se velice často skloňuje slovní spojení na míru, a to především v oblasti kuchyní. Samozřejmě jsou

Read More...

Jaké hygienické pomůcky vybrat pro váš masérský salon?

Rozhodli jste se zařídit nebo dovybavit svůj masérský salon? Pro dokonalou hygienu doporučujeme používat papírové hygienické podložky a papírové

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu