Vhodné produkty pro regeneraci kožních buněk

In Zdraví a výživa

První věc, kterou byste měli vědět o kyselinách, je to, že existují dva hlavní typy produktů péče o pleť: alfa hydroxykyseliny (AHA) a beta hydroxykyseliny (BHA). Obě třídy kyselin pomáhají odlupovat kůži, ale mezi nimi stále existují rozdíly.   Například AHA jsou rozpustné ve vodě a odlupují se, ničí vnější vrstvy odumřelých kožních buněk. Mezitím je BHA, stejně jako kyselina salicylová, rozpustná v oleji může proniknout hlouběji do pórů a pomáhá je čistit. Existuje však několik dalších typů kyselin,

Kyselina salicylová

Kyselina salicylová je typem kyseliny BHA a odlupuje horní vrstvu kožních buněk, což z ní činí účinný nástroj v boji proti vyrážkám. Po použití je pokožka očištěna od mrtvých buněk, díky čemuž je na dotek zářivá a měkká. Kyselina salicylová je salicylát, což ji spojuje se stejnou „rodinou“ jako aspirin – nesmí ji používat alergici na tento lék. Stejně jako aspirin má kyselina salicylová také protizánětlivé vlastnosti, které mohou zklidnit pokožku a minimalizovat podráždění po použití.  

Kyselina glykolová

Kyselina glykolová (AHA) je chemický exfoliant, který ničí a odstraňuje odumřelé kožní buňky na povrchu kůže. Po použití pigmentace klesá, tvář se stává světlejší, získává rovnoměrnou barvu. Po odstranění odumřelých buněk se pokožka stává hydratovanou – rychle absorbuje make-up produkty, které používáte doma. Kyselina glykolová také zvyšuje produkci kolagenu, bílkoviny zodpovědné za elasticitu a rychlost regenerace kůže.  

Kyselina mléčná

Kyselina mléčná je podobná glykolové, ale působí trochu jemněji. Když se Kleopatra dověděla o nízkém procentu obsahu kyseliny v mléce, používala mléčné lázně, aby obnovila kožní buňky a dodala své kůži měkkost. Výrobky s kyselinou mléčnou se doporučují každému, kdo má unavenou suchou pokožkou.  

Kyselina L-askorbová

Kyselina L-askorbová je derivát vitaminu C, který se nejčastěji používá jako antioxidant na kůži. Použití antioxidantů zpomaluje stárnutí kožních buněk, zvyšuje produkci kolagenu a čistí póry kůže. Dermatologové doporučují aplikovat produkty touto kyselinou ráno a poté je zakrýt zvlhčovačem a opalovacím krémem.  

Kyselina ferulová

Stejně jako vitamín C se kyselina ferulová používá jako antioxidant a také zabraňuje a léčí skvrny. Dermatologové doporučují používat sérum a krémy s kyselinou ferulovou před hydratací a opalovacím krémem každé ráno.  

Kontraindikace používání kyselin v péči

Pokud máte podrážděnou nebo popraskanou pokožku, viditelné akné, neměli byste používat kyseliny – je lepší poradit se s dermatologem.  Kyseliny by navíc neměly způsobit popáleniny nebo podráždění kůže. Při používání produktu můžete pociťovat mírný pocit brnění, ale ne po jeho odstranění. Před použitím nového produktu se poraďte s lékařem – dermatologem nebo kosmetologem.

You may also read!

Máte citlivou pleť, kvůli které vám nesedí žádná kosmetika? Známe řešení

Problematická pleť trápí spoustu žen i mužů každého věku. Není se čemu divit, protože jakékoliv sebemenší nedostatky na obličeji

Read More...

Jak vybrat kompresor? Poradíme vám, na co si dát pozor

Kvalitní kompresor najde využití při celé řadě pracovních aktivit. Aby vám však mohl dlouho a spolehlivě sloužit, je potřeba

Read More...

Jak vybírat šaty pro plnoštíhlé?

Hledáte pěkné šaty, ale máte pocit, že je nemůžete mít, protože vám budou vidět nateklé paže, silnější stehna a

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu