5 rad, jak vybrat přepravky na ovoce a zeleninu

In Doporučujeme

Správné skladování ovoce a zeleniny není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. Je totiž potřeba splnit několik důležitých úkolů, aby byl naplno využit sklad a ovoce se během manipulace pokud možno nepoškodilo. Co tedy musí splňovat takové kvalitní plastové přepravky? To se dozvíte přímo v tomto článku s 5 radami pro snadný výběr ideálního řešení.

Správné rozměry

Aby přepravky na ovoce poskytovaly dobrou službu, musí být vybrané s ohledem na skladovanou komoditu. Jiné nároky mohou mít bedny na jablka s přepravkami, kam budete chtít uložit například mrkev. Záleží také na tom, jestli jde o krátkodobé stěhování, nebo o potřebu uložení na delší dobu. Samozřejmostí by mělo být i zvážení celkových skladovacích možností. Zvolené přepravky by totiž měly být kompatibilní například s paletou či regálovým systémem, protože jedině tak je možné naplno využít dostupný prostor.

Kvalitní a pevný materiál

Kvalitní přepravky na zeleninu a ovoce se mohou pochlubit pevným materiálem. Tento druh plastu odolává i většímu zatížení. Velké bedny mají velmi dobrou nosnost, takže jsou vhodné i pro uskladnění většího množství dané komodity. Pevnost materiálu jde navíc ruku v ruce s životností a možnostmi pro opakované využití, což je parametr, který dodává pořízení těchto přepravek ekonomický smysl.

Hygienicky nezávadné a vhodné pro kontakt s potravinami

Všechny bedny na ovoce navíc musí splňovat nutné hygienické předpoklady. Rozhodně tak nestačí pořídit kdejaké bedny, ale musí jít skutečně o přepravky určené pro kontakt s potravinami. Investice do kvalitního skladovacího vybavení tak pomáhá předcházet i případným problémům s hygienou. Snadná omyvatelnost plastu je tak velkou předností těchto beden.

Praktické pro skladování

Od vybraných přepravek na ovoce a zeleninu chtějte také snadné skladování. To v praxi znamená otvory pro manipulaci nebo možnost stohování na sebe pro skladování ve vertikálním směru. Takové přepravky by navíc měly nabízet stabilitu. Variant a konkrétních modelů přepravek existuje celá řada, takže není problém vybrat ideální řešení snad pro každý sortiment. A pokud si s výběrem nejste jistí sami, vždy je možné požádat o pomoc obchodního zástupce společnosti zaměřené právě na přepravky a skladovací kontejnery.

Snadná údržba

V souvislosti s opakovaným používáním, aby se pořízení přepravek opravdu vyplatilo, berte ohled také na údržbu a čištění. Kvalitní pevný plast nabízí široké možnosti údržby a perfektního umytí pro bezproblémové využití na další skladování. Takové přepravky rázem představují cenově zajímavou investici s menšími dopady na životní prostředí v porovnání s jednorázovými variantami či měkčími plastovými nádobami, které toho tolik nevydrží.

You may also read!

Klíčové kroky k zodpovědnému hazardu s pomocí IPRH

Hazardní hry představují pro mnohé zábavu a vzrušení, avšak s sebou nesou i potenciální rizika. Odpovědnost za minimalizaci těchto

Read More...

Kde hledat obrazy v aukci?

Starožitnosti a obrazy patří k věcem, které s přibývajícími roky rozhodně neztrácí na své hodnotě. Právě proto je možné

Read More...

Zdravé a lahodné dobrůtky pro psy

Dopřejte svému chlupatému psímu miláčkovi kvalitní a lahodné dobrůtky jako zpestření jídelníčku, za odměnu po výcviku nebo jen tak

Read More...

Mobile Sliding Menu