Jak nastavit VPN na konzoli Xbox

In Počítače a internet

Investice do VPN na ochranu soukromí vašeho Xboxu vám poskytne spoustu výhod. Můžete se snadněji připojit ke hrám na serverech po celém světě, obejít omezení zeměpisného blokování obsahu na YouTube a na Netflixu a vyhnout se jakýmkoli stinným postupům omezování dat. Nastavení VPN na Xboxu je jednodušší, než si myslíte. Níže je návod, jak to udělat.

Připojte WiFi router k síti VPN

  1. Přihlaste se k routeru podle pokynů v návodu. Budete muset otevřít webový prohlížeč a zadat IP adresu routeru do adresního řádku, abyste se dostali na přihlašovací obrazovku routeru. Zde budete potřebovat uživatelské jméno a heslo.
  1. Jakmile jste přihlášeni, vyhledejte záložku “Ovládacího panelu“. Pokud ji nevidíte, vyhledejte nastavení sítě, ta je obvykle označena jako “Network“ nebo “Basic“, ale může se také vyskytovat jako “Settings“ nebo “WAN Setup“. Zjednodušeně hledáte sekci, kde můžete svému routeru říct, jak mluvit se zbytkem internetu na světě. Že jste na správném místě poznáte, když uvidíte pole pro zadávání textu pod nadpisem “DHCP“. Textová pole budou označena jako “IP adresa““maska podsítě“ a “adresa brány“.
  1. Jakmile jste v nastavení sítě routeru, řeknete směrovači, aby komunikoval s vaší VPN. Zde budete potřebovat informace z vaší služby VPN: IP adresu, masku podsítě a přihlašovací údaje VPN. Každá VPN, která podporuje Xbox má zde svou vlastní preferovanou metodu nastavení, proto se podle potřeby obraťte na návod k vaší VPN pro konkrétními kroky.
  1. Před ukončením nezapomeňte uložit změny, které jste provedli v informacích o připojení routeru.

Připojte konzoli Xbox k routeru

Nejspolehlivější způsob, jak připojit Xbox k routeru po uskutečnění předešlých kroků, je samozřejmě přes ethernetový kabel. Můžete ho však připojit také přes WiFi. Pro připojení konzole Xbox k routeru se držte následujících kroků:

  1. Zapněte konzoli Xbox, stiskněte tlačítko Xboxu a přejděte do nabídky nastavení
  1. V nastavení vyberte “Možnosti nastavení sítě“ / “Síť“.
  1. Zvolte “Nastavit bezdrátovou síť“.
  1. Po zobrazení výzvy na konzoli Xbox vyberte ze seznamu svou WiFi a zadejte heslo.

Jaká je nejlepší VPN pro Xbox?

ExpressVPN

Nejrychlejší VPN pro hraní je ExpressVPN. Trvale překonává největší poskytovatele VPN v oboru. Ano, je dražší než ostatní možnosti herních VPN uvedených níže, ale za připlacení získáte velice rychlé připojení, což je důležité, když hledáte nejlepší VPN pro Xbox.

NordVPN

Špičková spolehlivost, to je NordVPN. Pokud chcete klienta VPN, jehož síťové připojení vám nevypadne uprostřed napínavého hraní, sáhněte po NordVPN, která je známá svou rozsáhlou a spolehlivou sítí, solidní konektivitou, nejlepším sdílením internetu a konkurenčními rychlostmi. Rychlost VPN se sice pohybuje zhruba na jedné třetině ve srovnání s rychlostí ExpressVPN, ale za to se můžete těšit z vysoké míry zabezpečení.

IpVanish

IPVanish se v uplynulém roce stala konkurenceschopnější z hlediska rychlosti a předbíhá ostatní služby VPN střední úrovně. Řadí se tak mezi solidní poskytovatele VPN s nízkou latencí s malými časy pingu, solidní funkčností, neomezenou šířkou pásma a rozšířenou mezinárodní serverovou sítí. Tato aplikace VPN používá méně než polovinu celkového počtu serverů v držení ExpressVPN, za to ale používá o 10 000 IP adres více. Konfigurovatelné rozhraní vám umožňuje vybrat si nejrychlejší připojení VPN v daném okamžiku a přeskakovat ze země do země.

You may also read!

Jak zpestříte svůj milostný život?

Dlouhodobé vztahy vyžadují pořádnou porci práce. Dříve či později si totiž uvědomíte, že začínáte pozorovat prvotní náznaky nebezpečného stereotypu.

Read More...

Klíčové kroky k zodpovědnému hazardu s pomocí IPRH

Hazardní hry představují pro mnohé zábavu a vzrušení, avšak s sebou nesou i potenciální rizika. Odpovědnost za minimalizaci těchto

Read More...

Kde hledat obrazy v aukci?

Starožitnosti a obrazy patří k věcem, které s přibývajícími roky rozhodně neztrácí na své hodnotě. Právě proto je možné

Read More...

Mobile Sliding Menu