Druhy kůže k výrobě oblečení a bot

In Móda

Existuje velké množství druhů kůže. Každý druh má určité vlastnosti, které stojí za to znát před nákupem. Některé druhy kůže mají nízkou trvanlivost, jiné vyžadují velkou péči a jiné nejsou zvlášť příjemné a pohodlné na nošení.

Kůže různých zvířat

Vepřovice se používá k výrobě některých modelů obuvi, levných kožených bund a rukavic (zřídka). Výrobky z vepřovice mají krátkou životnost, mohou se promáčet.  

Peccary kůže je nejlepší kůže pro rukavice. Je velmi pohodlná, a čím déle je nosíte, tím pohodlnější jsou. Navíc jsou neuvěřitelně silné a odolné.  

Kůže kapybary je o něco levnější než kůže peccary, ale také drahá. Zpravidla je kůže kapybary používána k výrobě rukavic v neformálním stylu.  

Kůže skotu (býčí kůže) je trvanlivá a levná, velmi silná, prakticky nezmočí. Jediná špatná věc je, že je těžká a nevypadá moc vznešeně. Používá se k výrobě ležérních pásů, levné obuvi, některých tašek, batohů a bund.

Hovězí kůže je o něco dražší než býčí a vypadá lépe, o něco ušlechtileji. Pravda, může být také hrubá a drsná, pokud se nejedná o mladé krávy. Většina obuvi střední třídy je vyrobena z hovězí kůže. Síla je obecně vysoká, je to dobrá volba z hlediska ceny a kvality.

Telecí kůže je měkká a vysoce odolná. Telecí kůže je dražší než hovězí kůže, vyrábějí se z ní poměrně drahé boty, tašky a doplňky.  

Jelení kůže se používá k výrobě drahé obuvi pro rekreaci a drahých rukavic. Je to dobrá, silná a vytrvalá kůže, ale má příliš formální vzhled. Dobře drží teplo, chrání před větrem.  

Ovčí kůže je měkká, odolná a drahá. Používá se k výrobě tašek, bund, rukavic, opasků – hlavně prémiových. Výrobky z ovčí kůže se v prodeji jen zřídka nacházejí.

Kozí kůže je měkká, hustá a odolná. Vypadá skvěle. Také je docela drahá. Používá se k výrobě drahých rukavic, peněženek a podobných doplňků. Někdy jsou boty vyrobeny z kozí kůže, ale zřídka. Kůže z jehňat je ještě měkčí a ještě dražší.

Kordováná kůže je kůže z koňské zádi. Má specifickou brilanci, kterou někteří lidi nemají rádi a považují ji za „umělou“. Kordon je velmi odolný proti opotřebení, dobře udržuje teplo, při údržbě je nenáročný, ale docela tuhý.  Nejznámějším a nejuznávanějším výrobcem kůže Cordoba je americká společnost Horween.  

Krokodýlí kůže je velmi drahá, jde pouze o luxusní věci. Krokodýlí kožené boty obvykle stojí více než 1 000 $. Výhody krokodýlí kůže: originální vzhled, stejně jako velmi dlouhá životnost a obrovská síla. Protože krokodýlí kůže je velmi drahá, výrobky z ní jsou obvykle vysoce kvalitní, pečlivě vyrobené, s velkým podílem ruční práce.

Hadí kůže je také velmi drahá, ale v průměru levnější než krokodýlí. Používá se k výrobě značkových bot, tašek.  Vhodná volba pro ty, kteří potřebují „luxus“, originalitu a exkluzivitu.

Pštrosí kůže má velmi originální texturu, trochu objemnou. Kůže pštrosů je velmi měkká a elastická, vyrábějí se z ní boty, bundy, pláštěnky a luxusní doplňky.  Kvalita je obvykle velmi vysoká.

D. Vasfil


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

You may also read!

Je kratom tvrdá droga, nebo zázrak z přírody, který je trnem v oku farmaceutických gigantů ?

Trnem v oku kratom jistě je a to z prostého důvodu, kratom prostě funguje stejně jako drahá antidepresiva a

Read More...

4 důvody, proč si při zařizování bytu zvolit vestavěný nábytek

Stěhujete se do nového bytu a potřebujete jej vybavit novým nábytkem? Při volbě skříní a komod je vždy vhodné

Read More...

3 druhy dílenského vybavení a přepravek pro zařízení skladu

Potřebujete zařídit dílnu nebo přehledně vybavit sklad? V takovém případě se vám bude hodit následující článek, kde najdete několik

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu