10 tipů pro urychlení sušení laku na nehty

In Móda

Některé laky na nehty schnou velmi dlouhou dobu. Naštěstí existuje několik způsobů, které mohou tento proces výrazně urychlit. Pakliže lak úplně nevyschne, pak se mohou objevit nehezké škrábance a otoky. Tomu se samozřejmě lze snadno vyhnout, pokud urychlíte proces sušení laku pomocí našich rad od odborníků. Nevěříte? Vyzkoušejte to sami.

1. Očištění nehtů

Správná příprava nehtové desky je klíčem k dlouhověkosti vaší manikúry. Nezapomeňte opatrně odstranit zbytky starého nátěru a poté desku odmastit. Tím se výrazně zvýší přilnavost laku a rychlost jeho polymerace.

2. Použijte správný lak

Dobrý lak na nehty je hlavním faktorem dlouhověkosti manikúry. Dnes najdete v sortimentu mnoha kosmetických značek speciální rychle schnoucí laky.

3. Naneste lak v tenkých vrstvách

Toto je možná nejvýznamnější rada, ale velmi často na ni zapomínáme. Místo jedné silné vrstvy je lepší nanést několik velmi tenkých vrstev. V takovém případě by první vrstva měla být co možná nejtenčí – díky tomu je povlak trvanlivější a snižuje se tím riziko poškrábání. Navíc, tenká vrstva laku schne mnohem rychleji.

4. Použijte lak na nehty

Po nanesení poslední vrstvy laku naneste na jeho povrch další vrstvu speciálního fixativu, díky čemuž je povlak odolný a urychluje proces sušení. Stačí nanést tenkou vrstvu tohoto produktu – zafixuje manikúru a zrychlí sušení předchozích vrstev.

5. Vyberte sprej na nehty

Alternativou k tradičnímu fixačnímu prostředku je speciální sušení ve formě sprejů, které urychlují sušení laku a jsou velmi pohodlné.  

6. Ponořte nehty do studené vody

To je jeden z nejznámějších (a nejúčinnějších) způsobů, jak vysušit lak na nehty bez použití dalších zařízení a kosmetiky. Jak na to? Po nanesení laku počkejte několik minut, poté ruce jen ponořte do mísy studené vody na 3 minuty. To je vše!

7. Fén na vlasy

Tato metoda má příznivce i odpůrce. Patříme k prvním typům lidí a tuto metodu vám bezpečně doporučujeme. Fén je dobrý způsob, jak urychlit sušení laku, ale mějte na paměti, že byste měli používat pouze režim studeného vzduchu. Tímto způsobem vysušíte nehty za 2-3 minuty.

8. Použijte ultrafialovou lampu

UV lampa je nezbytná při provádění hybridní manikúry, ale odborníci tvrdí, že to bude užitečné i pro tradiční laky. Dnes jsou takové lampy levné, a pokud často děláte manikúru, pak se toto zařízení určitě hodí.

9. Olivový olej

Toto je další účinná metoda, ale musí být použita správně. Po nanesení vrstev laku je třeba počkat, až ztvrdne asi na 80 procent, a teprve potom do nehtových desek naneste jemným vtíráním olejové kapky. Lak by měl schnout rychleji a být odolný proti poškození. Kromě toho tento olej dobře hydratuje pokožku.

10. Sázejte na sprej na vaření

Kulinářský sprej je speciální nástroj, který při smažení potravin nahrazuje tradiční tuk a olej a který navíc neobsahuje kalorie. V Česku se ještě tento sprej moc nepoužívá a ještě méně se ví, že to pomáhá urychlit proces sušení laku. Jak ho používat? Po nanesení laku nastříkejte kulinářský sprej na nehty, nechte jej dvě minuty a poté opláchněte. Hotovo!

You may also read!

Hledáte kvalitní textilní galanterii? Nabízíme vám ji

Pokud patříte mezi milovníky ručních prací, zajisté uvítáte kvalitní textilní galanterii a další potřeby pro tvoření, které naleznete na

Read More...

Pinot Noir je jedno z nejuznávanějších červených vín na světě

Pinot Noir je středně plné víno, které chutná po brusinkách, třešních i malinách. Ucítíte v něm však i nádech

Read More...

Chopte se dobré investiční příležitosti a investujte do kvalitního rumu

V posledních několika letech se rum dostává do popředí na trhu s investičním alkoholem, přičemž velké oblíbenosti se těší

Read More...

Mobile Sliding Menu