Jak správně prát džíny

In Domácnost

Jak prát správně džíny? Někteří si myslí, že se džíny nemusí prát vůbec, jiní je naopak perou příliš často, a pak se diví, proč při každém praní odchází z kalhot obrovské množství barvy a ztrácí svůj vzhled. A už vůbec nechápeme, že někdo dá vyprané džíny do mrazu na balkon schnout, a pak přemýšlí, proč ztvrdly, jako kámen. V tomto článku si povíme o tom, jak se těmto chybám vyhnout.

Za prvé, stojí za to říci, že musíte džíny prát. Nečistoty se na nich shromažďují zvenčí i uvnitř; kartáč je naprosto k údržbě riflí nevhodný, špínu neodstraní, natož rub strany, který je mimochodem neustále v kontaktu s vaším tělem. Proto je nutné praní – alespoň jednou měsíčně s dostatečně kvalitním pracím prostředkem. Někteří lidé perou džíny každý týden, ale podle názoru odborníků je to už příliš.

Pereme džíny – začínáme

Před vložením džínů do pračky je otočte naruby. To je velmi důležité! Jinak mohou vyblednout, barvit věci, které budou spolu s nimi prány, a také ztratit svou barvu a vzhled. Po otočení džínů naruby je upevněte. Samozřejmě zkontrolujte, zda v kapsách nejsou nějaké věci; pokud ano, nezapomeňte je vytáhnout.

Nedoporučuje se dávat džíny na chemické čištění: barva po chemickém čištění se může výrazně změnit. Existují však výjimky; musíte se podívat na štítky připojené k produktu.

Džíny je třeba prát při teplotě 30-40 stupňů, někdo pere i na šedesáti stupních. Lepší než 30, ale podrobnosti najdete na štítcích, které jsou k džínům přišity. Je vhodné nainstalovat „jemné“ nebo „ruční“ praní. Je nutné použít prášek typu „stálost barev“. Počet otáček odstřeďování by neměl překročit 800, je lepší nastavit 400 nebo 600 (nebo obecně režim „bez odstřeďování“).

Doba praní by neměla být příliš dlouhá: hodně je i dvě hodiny – opět se může vzhled změnit. Namočit džíny předem nestojí za to (pokud nejsou velmi špinavé). V každém případě by doba namáčení neměla přesáhnout 30 minut (při teplotě vody 30-40 stupňů). Žádné bělidlo! Je lepší použít mýdlo na praní než prací prostředky. Do vody můžete přidat trochu octa, aby si džíny lépe udržely barvu.

Chcete-li, aby džíny uschly, musí být otočeny naruby a zavěšeny za pás (pomocí kolíčků na prádlo nebo speciálního ramínka). V teplém počasí je sušte venku (například na balkóně, sušení na slunci se však nedoporučuje). Pokud jsou zavěšeny na ulici (balkon) při teplotě pod nulou, pak ztuhnou (zamrznou) a když zamrznou, mohou ztratit svůj tvar. Džíny by také neměly být sušeny v pračce: budou nepříjemné na nošení.

Dlouhý život pro vás a vaše džíny!

D.Vasfil

You may also read!

Čištění střech: cesta k dlouhodobému zdraví Vašeho Domu

Čištění střech je důležitým úkolem, který může zvýšit životnost vaší střechy a zachovat integritu domu. Střecha je vystavena nepříznivým

Read More...

Textilní velkoobchod: Tajemství úspěchu ve světě módy a textilního průmyslu

Pro mnoho maloobchodníků, návrhářů a výrobců je klíčové mít přístup k široké škále kvalitního textilu, aby mohli vytvářet trendy

Read More...

Vodní dýmky jsou stále více populární

Říká se jí vodnice, šíša, je to zkrátka vodní dýmka. Jedná se o stále populárnějšího společníka do čajoven, dalších

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu