Kalhoty a šortky pro dlouhé sezení

In Móda

V dnešní době mnoho lidí pracuje hlavně při sezení a ne všechny kalhoty jsou pro tento způsob práce dobře vhodné.  Bavlněné kalhotové tkaniny si uchovávají barvivo v průměru hůře než vlna. V praxi to znamená, že bavlněné kalhoty rychle ztrácejí barvu v místě, kde přicházejí do styku s židlí, na které sedíte. Barvivo může být setřeno mnohem dříve, než tkanina.  

Kvalita barvení je ovlivněna způsobem barvení textilie. Kraťasy a kalhoty jsou vyráběny jak z tkanin tkaných z dříve obarvených nití, tak z nenabarvených tkanin. Ve druhém případě se barvení provádí po šití; pojem obarvený oděvem se vztahuje na relevantní věci. Často vypadají trochu opotřebované hned po výrobě na polici obchodu; vizuálně stárnou rychleji než výrobky šité z předbarvených látek. Barvivo je často otíráno rychleji a nerovnoměrněji. Někteří lidé to mají rádi, ale jak se ukazuje v praxi, mnohým se to nelíbí.  

Čím blíže je barva kalhot nebo šortek přirozené barvě bavlněné příze, tím lepší – tím méně patrné bude stírání barviva (pamatujte, že tato přirozená barva není bílá). Barvivo z lněných kalhot a kalhot z modelů ze směsi bavlny a lnu (s velkým podílem lnu) se v průměru setřelo pomaleji než u modelů vyrobených z čisté bavlny. Mohou však existovat výjimky a další úskalí.  

Je velmi dobré, pokud máte příležitost nosit různé kalhoty nebo kraťasy každý den v týdnu. Některým se to může zdát divné, ale prodloužení životnosti zde není vůbec jednoduchým násobením. Čím déle kus kvalitního přírodního materiálu spočívá po nošení, čím více ho můžete nosit, tím déle si zachová dobrý vzhled.

Odolnost kalhot vyrobené z vlny

Jejich odolnost proti opotřebení může být samozřejmě velmi nízká nebo velmi slušná. Takže, vlněné kalhoty s vysokým super výkonem na dlouhé sezení, bych v běžném režimu nepoužíval.  Některé kalhoty a kraťasy se opotřebovávají pomalu a jsou pohodlné, zatímco jiné ne. Je možné, že rychlost a typ nošení kalhot také závisí na tom, jak sedíte (klidně, pořád v pohybu). Je možné, že existují i ​​další faktory. Jedna věc mohu říci s jistotou: neměli byste si kupovat několik velmi podobných kalhot najednou, dokud nepochopíte, jak dobře vám vyhovují.

  D. Vasfilov

You may also read!

S elektronickými cigaretami je kouření bezpečnější

Každý malý školák dnes ví, že kouření nepřináší příliš mnoho zdravotních výhod, spíše právě naopak. Jedná se o zlozvyk,

Read More...

Důležitá lékařská vyšetřovací technika: Oftalmoskopy, otoskopy i dermatoskopy

Vyšetření nám dnes usnadňuje spousta pomůcek. Je to komfortnější nejen pro pacienty, ale i profesionály. Kde seženou to nejlepší? Zdravotnické

Read More...

K čemu slouží jednotlivé druhy kalibrů? Neztraťte se v možnostech

V moderní strojírenské výrobě je nutné pracovat s extrémně přesnými rozměry, které se pohybují v řádech pouhých setin milimetru.

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu