Léčebné metody pro chřipku a SARS

In Zdraví a výživa

Dospělí jsou zvyklí léčit nachlazení jako závažné onemocnění, které nevyžaduje zvláštní zacházení. Během nemoci mnoho lidí navštěvuje práci a studium, chodí do obchodů, používá veřejnou dopravu a používá symptomatické prostředky k zastavení nepříjemných jevů. Tímto způsobem ukazují nejen nezodpovědný přístup k ostatním, ale ohrožují také své zdraví, čímž zvyšují pravděpodobnost komplikací.

Většina léků, které údajně rychle zmírňují nemoc, ve skutečnosti zmírňují příznaky pouze na krátkou dobu: zmírňují bolest v krku, snižují nosní zácpu a snižují teplotu. Virus neovlivňuje skutečnou příčinu nemoci a někdy dokonce přispívá k její reprodukci. Například nekontrolované podávání antipyretik brání tělu v boji s infekcí, protože zvýšení teploty je přirozenou reakcí imunitního systému. V důsledku této „léčby“ se doba trvání onemocnění zvyšuje a komplikace se objevují častěji.

Dalším příkladem poškození samoléčení je použití antibiotik pro chřipku a SARS. Pacienti si sami často „předepisují“ antibakteriální léky, přičemž ignorují virový původ choroby. Mikroby, které způsobují nachlazení, se nebojí antibiotik, ale imunita jim může vážně trpět. Má smysl (a je nutné) je brát, pouze pokud je virová infekce komplikována bakteriální infekcí. A to lze provést pouze podle pokynů lékaře.

Proto nejjistější taktikou, když se objeví známky nachlazení, je zůstat doma.

Léčba chřipky

Především musí být komplexní. Lékař a pacient mají tři úkoly:

  • zničit virus;
  • pomáhají imunitnímu systému bojovat s infekcí;
  • oslabit bolestivé projevy nemoci.

Těchto cílů je dosaženo dvěma způsoby: používají se léky různých farmaceutických skupin i lidové recepty.

Léky

Antivirová terapie je u chřipky prvořadá. Čím dříve ji začnete používat, tím lépe: po několika dnech od začátku nemoci se stane méně účinným. Chcete-li zmírnit průběh chřipky, uchylte se k symptomatickým lékům. Aby se snížila zánětlivá odpověď u chřipky, lékaři často předepisují NSAID na základě paracetamolu a ibuprofenu. Je dovoleno užívat antipyretika, pouze pokud teplota přesáhne 38 ° C, jinak zabráníte tělu v boji proti virům.

Léčba lidovými prostředky

V dětství jsme léčili nachlazení obklady a horkým mlékem s medem. Mnoho starších lidí je přesvědčeno, že toto je pro chřipku nejvhodnější pomoc.   Naléháme na to, abychom zcela opustili tradiční medicínu, ale má smysl přehodnocovat staré osvědčené prostředky v souladu s novými názory na léčbu. A nezapomeňte, že hlavní roli v boji proti chřipce hraje antivirová terapie.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

You may also read!

Chcete si přivydělat při relativně nízkém riziku? Nakupte zlato

Nechat rozmnožovat své peníze na speciálních bankovních spořících účtech je z dlouhodobého hlediska sice výhodné, nicméně nijak zásadně lukrativní.

Read More...

Hledáte ideální dárek?

Jsou lidé, kteří mají schopnost vždy koupit ideální dárek pro všechny příležitosti, a pak je tu zbývající většina, která

Read More...

Postarejte se dětem o kreativní léto – pomůže vám galanterie

Pokud máte právě v létě o něco více času než jindy, pusťte se do kreativního tvoření. Začít se dá

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu