Jóga pro posílení imunity

In Životní styl a vztahy

V době, kdy Světová zdravotnická organizace oznámila pandemii v souvislosti s koronaviry, se posílení imunitního systému dostalo do popředí zájmu každého z nás. Imunita není nic jiného než schopnost těla odolávat mimozemským „hostům“ – bakteriím, infekcím a virům, včetně koronaviru. Mezi hlavní opatření, která se doporučují pro posílení imunity, patří se zbytečně nestresovat, vyvážená výživa, dodržování spánku a odpočinku – cvičení. Dalším účinným faktorem při posilování imunity, o kterém vám chceme v tomto článku říci, jsou pravidelné kurzy jógy.

Jak jóga příznivě ovlivňuje naši imunitu?

Za prvé: Všichni znáte úžasnou vlastnost jógy – obnovit náš duševní stav. Moderní člověk je však často v nervózním stavu, zažívá stres a emoční otřesy. V takovém oslabeném stavu je získat nemoc mnohem snazší než u veselého člověka. Existuje dokonce výraz: „Všechny nemoci pocházejí z nervů.“ Abychom nebyli nervózní a pravidelně očištěni od negativních emocí, měli byste cvičit jógu. Taková gymnastika pomáhá obnovit vnitřní harmonii, dává inspiraci a pozitivní přístup.

Za druhé: Jóga – to je druh odpočinku. Ne vždy a ne každý má možnost provést „restart“ cestováním za novými zážitky – hledat inspiraci u moře, v horách nebo v jiné zemi. A pokud jsme často oslabeni nespavostí, fyzickým a emocionálním stresem v práci a doma, není divu, že onemocníme. Musíte se uvolnit, jet na dovolenou, jinak se váš zdravotní stav bez řádného odpočinku zhorší. Jóga je taková pravidelná dovolená. Její techniky uklidňující dech a meditace dává dokonalý odpočinek tělu a mysli – nárůst vitality.

Za třetí: Pokud chcete více fyziologie, jóga uzdravuje lymfu. Za imunitní systém odpovídá lymfatický systém. Faktem je, že lymfa dodává do buněk potřebné živiny a také shromažďuje odumřelé viry, mikroby a bílé krvinky v celém těle. Jógové ásany urychlují tok lymfy, a tím stimulují metabolické procesy v buňkách – jejich výživu a čištění „odpadků“. Jak jóga urychluje tok lymfy? Svalovou kontrakcí.

Ukazuje se tedy, že obecně odborníci vypočítali, že pravidelné kurzy jógy zvyšují obranyschopnost našeho těla proti škodlivým virům a bakteriím o 15–20%.

You may also read!

Klíčové kroky k zodpovědnému hazardu s pomocí IPRH

Hazardní hry představují pro mnohé zábavu a vzrušení, avšak s sebou nesou i potenciální rizika. Odpovědnost za minimalizaci těchto

Read More...

Kde hledat obrazy v aukci?

Starožitnosti a obrazy patří k věcem, které s přibývajícími roky rozhodně neztrácí na své hodnotě. Právě proto je možné

Read More...

Zdravé a lahodné dobrůtky pro psy

Dopřejte svému chlupatému psímu miláčkovi kvalitní a lahodné dobrůtky jako zpestření jídelníčku, za odměnu po výcviku nebo jen tak

Read More...

Mobile Sliding Menu