Jóga pro posílení imunity

In Životní styl a vztahy

V době, kdy Světová zdravotnická organizace oznámila pandemii v souvislosti s koronaviry, se posílení imunitního systému dostalo do popředí zájmu každého z nás. Imunita není nic jiného než schopnost těla odolávat mimozemským „hostům“ – bakteriím, infekcím a virům, včetně koronaviru. Mezi hlavní opatření, která se doporučují pro posílení imunity, patří se zbytečně nestresovat, vyvážená výživa, dodržování spánku a odpočinku – cvičení. Dalším účinným faktorem při posilování imunity, o kterém vám chceme v tomto článku říci, jsou pravidelné kurzy jógy.

Jak jóga příznivě ovlivňuje naši imunitu?

Za prvé: Všichni znáte úžasnou vlastnost jógy – obnovit náš duševní stav. Moderní člověk je však často v nervózním stavu, zažívá stres a emoční otřesy. V takovém oslabeném stavu je získat nemoc mnohem snazší než u veselého člověka. Existuje dokonce výraz: „Všechny nemoci pocházejí z nervů.“ Abychom nebyli nervózní a pravidelně očištěni od negativních emocí, měli byste cvičit jógu. Taková gymnastika pomáhá obnovit vnitřní harmonii, dává inspiraci a pozitivní přístup.

Za druhé: Jóga – to je druh odpočinku. Ne vždy a ne každý má možnost provést „restart“ cestováním za novými zážitky – hledat inspiraci u moře, v horách nebo v jiné zemi. A pokud jsme často oslabeni nespavostí, fyzickým a emocionálním stresem v práci a doma, není divu, že onemocníme. Musíte se uvolnit, jet na dovolenou, jinak se váš zdravotní stav bez řádného odpočinku zhorší. Jóga je taková pravidelná dovolená. Její techniky uklidňující dech a meditace dává dokonalý odpočinek tělu a mysli – nárůst vitality.

Za třetí: Pokud chcete více fyziologie, jóga uzdravuje lymfu. Za imunitní systém odpovídá lymfatický systém. Faktem je, že lymfa dodává do buněk potřebné živiny a také shromažďuje odumřelé viry, mikroby a bílé krvinky v celém těle. Jógové ásany urychlují tok lymfy, a tím stimulují metabolické procesy v buňkách – jejich výživu a čištění „odpadků“. Jak jóga urychluje tok lymfy? Svalovou kontrakcí.

Ukazuje se tedy, že obecně odborníci vypočítali, že pravidelné kurzy jógy zvyšují obranyschopnost našeho těla proti škodlivým virům a bakteriím o 15–20%.

You may also read!

Přeprava strojů již není problém

Stěhování strojů není žádný snadný logistický problém. Přitom firmy nezůstávají obvykle na jednom místě po celou dobu svého fungování.

Read More...

Likvidace vozidel s odborníky je hračka

Máte doma staré auto, které potřebujete zlikvidovat? Spousta lidí stojí před tímto úkonem jen jednou v životě, proto pak

Read More...

Zavolejte si pro údržbu i opravu svého kávovaru náš odborný servis

Vychutnejte si každý den opravdu dobrou kávu ze svého kávovaru. Aby fungoval tak jak má, dopřejte mu pravidelnou údržbu

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu