Chyby a návyky, které způsobují vrásky v oblasti očí

In Zdraví a výživa

V oblasti očí se zpravidla vytvářejí první vrásky, které kazí vzhled. Paradoxně se mohou objevit v poměrně mladém věku. Důvodem jsou často špatné návyky a chyby při péči o sebe.  

Nadměrné tření očí

Kůže v oblasti očí je obzvláště jemná. Proto při mytí, odstraňování make-upu nebo nanášení prostředků na péči o povrch víček se to musí provádět velmi pečlivě. Tvrdé tření snadno vyvolá tvorbu nových vrásek nebo posílení stávajících. Při nanášení krémů je velmi důležité dodržovat směr doporučovaný kosmetology: musíte produkt umístit tak, že se pohybujete od vnitřního rohu očí směrem ven.

Omývání vodou nevhodnou teplotou

Při každodenním mytí by měla být voda asi 22-24 stupňů – tzv. pokojová teplota. Čas od času je užitečné, otřít pokožku kostkami ledu. Vysoká teplota vody vysychá pokožku a způsobuje brzké vrásky.

Použití špatných krémů pod oči

Na oblast očí lze aplikovat pouze krémy, které jsou speciálně pro tuto pokožku určeny.  

Zneužívání sladkých potravin

V souvislosti s používáním sladkostí ve velkém množství dochází k procesu zvanému glykace: molekuly obsahující cukr jsou navázány na proteiny, včetně kolagenu, což způsobuje deformaci a ztvrdnutí kůže. Výsledkem je, že pokožka ztrácí svoji pružnost, objevují se otoky, kontura se stává méně jasnou – objevují se vrásky.

Aby pleť byla, co nejdéle zdravá preferujte ve svém jídelníčku:

– ryby a mořské plody,

– ořechy,

– citrusové ovoce a zeleninu,

–  veškeré ovoce červené nebo oranžové barvy.  

Špatné návyky

Nelze nevěnovat pozornost tak špatným návykům, jako je pití alkoholu a kouření. Nejen ubírají tělu na zdraví, ale také pomáhají tvorbě vrásek kolem očí. 

Spaní s make-upem

Bez ohledu na to, jak těžký může být den nebo jak jste unavení, nejděte do postele s make-upem na tváři.  Jen pár nocí s make-upem na tváři pravděpodobně vyprovokuje akné a zhorší vzhled kůže, a pokud se tato praxe stane normou, budete muset čelit předčasnému stárnutí a tvorbě hlubokých vrásek na obličeji.

Grimasy

Mnoho z nás při nanášení make-upu například otevíráme ústa, abychom vylepšili rtěnku, nebo zvedneme obočí prsty, abychom zjednodušili tónování řas. Musíte použít make-up a nechat svou tvář ve formě, se kterou se chystáte objevit před ostatními. Netahejte oční víčka, abyste je namalovali tužkou nebo oční linkou, ale pokud je to nutné, „pohněte“ obličejem. Grimasy při aplikaci kosmetiky je další běžná chyba, která se může proměnit v nové vrásky.

You may also read!

Máte citlivou pleť, kvůli které vám nesedí žádná kosmetika? Známe řešení

Problematická pleť trápí spoustu žen i mužů každého věku. Není se čemu divit, protože jakékoliv sebemenší nedostatky na obličeji

Read More...

Jak vybrat kompresor? Poradíme vám, na co si dát pozor

Kvalitní kompresor najde využití při celé řadě pracovních aktivit. Aby vám však mohl dlouho a spolehlivě sloužit, je potřeba

Read More...

Jak vybírat šaty pro plnoštíhlé?

Hledáte pěkné šaty, ale máte pocit, že je nemůžete mít, protože vám budou vidět nateklé paže, silnější stehna a

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu