Chyby a návyky, které způsobují vrásky v oblasti očí

In Zdraví a výživa

V oblasti očí se zpravidla vytvářejí první vrásky, které kazí vzhled. Paradoxně se mohou objevit v poměrně mladém věku. Důvodem jsou často špatné návyky a chyby při péči o sebe.  

Nadměrné tření očí

Kůže v oblasti očí je obzvláště jemná. Proto při mytí, odstraňování make-upu nebo nanášení prostředků na péči o povrch víček se to musí provádět velmi pečlivě. Tvrdé tření snadno vyvolá tvorbu nových vrásek nebo posílení stávajících. Při nanášení krémů je velmi důležité dodržovat směr doporučovaný kosmetology: musíte produkt umístit tak, že se pohybujete od vnitřního rohu očí směrem ven.

Omývání vodou nevhodnou teplotou

Při každodenním mytí by měla být voda asi 22-24 stupňů – tzv. pokojová teplota. Čas od času je užitečné, otřít pokožku kostkami ledu. Vysoká teplota vody vysychá pokožku a způsobuje brzké vrásky.

Použití špatných krémů pod oči

Na oblast očí lze aplikovat pouze krémy, které jsou speciálně pro tuto pokožku určeny.  

Zneužívání sladkých potravin

V souvislosti s používáním sladkostí ve velkém množství dochází k procesu zvanému glykace: molekuly obsahující cukr jsou navázány na proteiny, včetně kolagenu, což způsobuje deformaci a ztvrdnutí kůže. Výsledkem je, že pokožka ztrácí svoji pružnost, objevují se otoky, kontura se stává méně jasnou – objevují se vrásky.

Aby pleť byla, co nejdéle zdravá preferujte ve svém jídelníčku:

– ryby a mořské plody,

– ořechy,

– citrusové ovoce a zeleninu,

–  veškeré ovoce červené nebo oranžové barvy.  

Špatné návyky

Nelze nevěnovat pozornost tak špatným návykům, jako je pití alkoholu a kouření. Nejen ubírají tělu na zdraví, ale také pomáhají tvorbě vrásek kolem očí. 

Spaní s make-upem

Bez ohledu na to, jak těžký může být den nebo jak jste unavení, nejděte do postele s make-upem na tváři.  Jen pár nocí s make-upem na tváři pravděpodobně vyprovokuje akné a zhorší vzhled kůže, a pokud se tato praxe stane normou, budete muset čelit předčasnému stárnutí a tvorbě hlubokých vrásek na obličeji.

Grimasy

Mnoho z nás při nanášení make-upu například otevíráme ústa, abychom vylepšili rtěnku, nebo zvedneme obočí prsty, abychom zjednodušili tónování řas. Musíte použít make-up a nechat svou tvář ve formě, se kterou se chystáte objevit před ostatními. Netahejte oční víčka, abyste je namalovali tužkou nebo oční linkou, ale pokud je to nutné, „pohněte“ obličejem. Grimasy při aplikaci kosmetiky je další běžná chyba, která se může proměnit v nové vrásky.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

You may also read!

Sluchátka Airpods je potřeba mít dobře schovaná

Produkty Apple jsou známé nejen pro svou technickou výjimečnost a neotřelý design, ale rovněž i díky vysokým cenám. Ty

Read More...

Tip na vánoční dárek – Kvalitní a hezké RC modely

Vánoce se nezadržitelně blíží, a tak je potřeba se porozhlédnout po dárcích, které obdarovanému vykouzlí úsměv na tváři. Pokud

Read More...

Spát 8 hodin denně se opravdu vyplatí!

Spánek je důležitou součástí života každého z nás. Ale kolik hodin spánku člověk potřebuje k tomu, aby dokázal plně fungovat? Odpověď

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu