Moderní časomíra

In Doporučujeme

I když by se mohlo zdát, že klasická časomíra ve formě hodinek už valnou část lidstva neláká, není to tak úplně pravda. Mobilní telefony sice dokáží nahradit ledacos, nicméně mnoho toho ještě neumí.

Tradiční natahovací hodinky jsou sice už hodně z módy, nicméně docela dobře je nahrazují modernější varianty typu Apple Watch. Ty jsou sice trochu dražší, než je běžné, avšak i přesto se jejich koupě dost vyplatí.

Ideální pro sportovce

Tradiční hodinky a ani mobilní telefon tep měřit nedokáží. Toto však není problém pro nové chytré hodinky od Apple. Ty mohou měřit tepovou frekvenci klidně stokrát za den. Stačí se jen trochu pohrabat v nastavení.

A proč se vůbec starat o tepovou frekvenci? Ta je důležitá hlavně pro sportovce. Ti podle svého tepu dokáží snadno zjistit, jestli mají přidat či naopak trochu ubrat na tempu. Během nižšího záběru tělo likviduje tukové zásoby, při vyšším vytížení se potom buduje kondice.

Užitečnou funkcí je rovněž i počítání kroků. Hlavně chronické pecivály by toto mohlo donutit hýbat se více než doposud.

Telefonování pomocí hodinek

Stejně jako mobilní telefony přebírají některé funkce od hodinek, třeba ukazatel času, funguje to také naopak. Dobrým příkladem je třeba posílání SMS, respektive volání. Ne všechny chytré hodinky toto umí, ovšem Apple Watch mezi ně patří.

S jejich pomocí lze jak volat, tak i posílat i číst zprávy. Volání sice vypadá poněkud nezvykle, ale v budoucnu se už bude jednat o standard.

Pražský servis

Na rozdíl od celé řady jiných výrobců chytrých hodinek se modely od Apple dají dát opravit rovněž v našich zeměpisných šířkách, konkrétněji v Praze. Není možné zde opravit úplně všechno na počkání, avšak výměna displeje Apple Watch, respektive výměna skla Apple Watch by neměla trvat příliš dlouho. Samozřejmě, že jako vždy, tak i v tomto případě dost záleží na konkrétní situaci.

You may also read!

S elektronickými cigaretami je kouření bezpečnější

Každý malý školák dnes ví, že kouření nepřináší příliš mnoho zdravotních výhod, spíše právě naopak. Jedná se o zlozvyk,

Read More...

Důležitá lékařská vyšetřovací technika: Oftalmoskopy, otoskopy i dermatoskopy

Vyšetření nám dnes usnadňuje spousta pomůcek. Je to komfortnější nejen pro pacienty, ale i profesionály. Kde seženou to nejlepší? Zdravotnické

Read More...

K čemu slouží jednotlivé druhy kalibrů? Neztraťte se v možnostech

V moderní strojírenské výrobě je nutné pracovat s extrémně přesnými rozměry, které se pohybují v řádech pouhých setin milimetru.

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu