Ostropestřec mariánský vám zregeneruje játra

In Zdraví a výživa

Ostropestřec mariánský je jednoletá až dvouletá rostlina, kterou často označujeme jako Ostrolist nebo Stříbrný bodlák. Dorůstá do výšky asi 170 cm. Na stonku vyrůstají ostnato – laločnaté listy a její vrchní část tvoří listeny, které jsou stočené do pevného a tvrdého ostnu, na kterém můžete vidět kvést fialové květy v období od července do srpna. Plody ostropestřce jsou nažky tmavohnědé barvy, které pokrývá bílé chmýří. Roste na písčitých půdách do nadmořské výšky 800 metrů. Najdete ho však i při cestách a zahradách. Léčivé látky obsahují jeho plody, semena i listy.

Ostropestřec mariánský vám zregeneruje játra – Copywriting.cz

Jaké jsou léčivé účinky ostropestřce mariánského?

Obnovuje funkci jater

Jednou z nejdůležitějších účinných látek v ostropestřci je silymarin, který obsahuje látky – flavolignany jako je silydianín, silibinin, izosilibinín ausilikristín. Díky jejich obsahu ostropestřec regeneruje buňky jater, podporuje a zlepšuje jejích funkci. Osvědčil se při léčbě cirhózy a chronické hepatitidy či při otravách houbami a alkoholem.

Snižuje hladinu krevního cukru

Vědecké výzkumy potvrdily vliv silymarinu v ostropestřci na snížení hodnot krevního cukru. V průběhu studie, která trvala 4 měsíce, rozdělili vědci pacienty trpících cukrovkou do dvou skupin. První skupina užívala dávku 200 gramů silymarinu třikrát denně. Druhé byla podávána látka s placebo efektem. Po ukončení studie byla u pacientů užívajících silymarin naměřená snížená hladina cukru v krvi. Naopak ve druhé skupině se u pacientů hladina glukózy zvýšila.

Podporuje činnost mozku a svalů

Nenasycené mastné kyseliny obsažené v ostropestřci přispívají ke zvýšení mozkové činnosti, snižují krevní tlak a brání ucpávání cév cholesterolem. Tím zajišťují lepší průtok krve cévami a jejich zásobování kyslíkem. Pokud vás trápí atopický ekzém a alergie, účinně pomohou právě mastné kyseliny, které ostropestřec obsahuje.

Obsah aminokyselín v ostropestřci chrání svalovou hmotu před poškozením a zároveň regeneruje činnost svalových buněk. Díky nim jsou kosti a klouby pohyblivější, pleť hladká a elastická a vlasy pevnější. Účinky flavonoidů v ostropestřci působí antibakteriálně a protizánětlivě při léčbě infekcí trávicích, dýchacích a močových orgánů. Také přispívají ke zvýšené kvalitě cév, dodávají jim pevnost a pružnost.

Antiseptické, protiplísňové a protizánětlivé účinky silic, které najdeme v ostropestřci pomáhají léčit záněty a infekce průdušek, plic, žaludku, střev, kloubů i kůže. Navíc jejich uklidňujíci vlastnosti si poradí i s migrénami i podrážděnosti. Ostropestřec vyniká i obsahem vzácných hořčin. Jsou to látky s hořkou chutí, které podporují tvorbu slin, zlepšují pohyblivost střev a celkové trávení a jsou účinné při léčbě gasritídy.


Ostropestřec mariánský můžete užívat ve formě čaje, tablet, kapslí, kapek i olejů.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

You may also read!

Jaká kritéria si ohlídat při výběru nové autobaterie?

Autobaterie jsou nedílnou součástí všech motorových vozidel. Bez nich bude auto jednoduše nepojízdné. Pakliže vám současná baterie dosluhuje a

Read More...

Parfémy Giorgio Armani, které si musíte pořídit

Giorgio Armani je slavný italský návrhář, který založil stejnojmennou společnost. V módním průmyslu si vybudoval pevné postavení a Giorgio

Read More...

Svěřte revize jeřábů do rukou profesionálů

V současné době se jeřáby používají napříč mnoha odvětvími, přičemž nejvíce ve stavebnictví a strojírenství. Setkáte se navíc s

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu