Ostropestřec mariánský vám zregeneruje játra

In Zdraví a výživa

Ostropestřec mariánský je jednoletá až dvouletá rostlina, kterou často označujeme jako Ostrolist nebo Stříbrný bodlák. Dorůstá do výšky asi 170 cm. Na stonku vyrůstají ostnato – laločnaté listy a její vrchní část tvoří listeny, které jsou stočené do pevného a tvrdého ostnu, na kterém můžete vidět kvést fialové květy v období od července do srpna. Plody ostropestřce jsou nažky tmavohnědé barvy, které pokrývá bílé chmýří. Roste na písčitých půdách do nadmořské výšky 800 metrů. Najdete ho však i při cestách a zahradách. Léčivé látky obsahují jeho plody, semena i listy.

Ostropestřec mariánský vám zregeneruje játra – Copywriting.cz

Jaké jsou léčivé účinky ostropestřce mariánského?

Obnovuje funkci jater

Jednou z nejdůležitějších účinných látek v ostropestřci je silymarin, který obsahuje látky – flavolignany jako je silydianín, silibinin, izosilibinín ausilikristín. Díky jejich obsahu ostropestřec regeneruje buňky jater, podporuje a zlepšuje jejích funkci. Osvědčil se při léčbě cirhózy a chronické hepatitidy či při otravách houbami a alkoholem.

Snižuje hladinu krevního cukru

Vědecké výzkumy potvrdily vliv silymarinu v ostropestřci na snížení hodnot krevního cukru. V průběhu studie, která trvala 4 měsíce, rozdělili vědci pacienty trpících cukrovkou do dvou skupin. První skupina užívala dávku 200 gramů silymarinu třikrát denně. Druhé byla podávána látka s placebo efektem. Po ukončení studie byla u pacientů užívajících silymarin naměřená snížená hladina cukru v krvi. Naopak ve druhé skupině se u pacientů hladina glukózy zvýšila.

Podporuje činnost mozku a svalů

Nenasycené mastné kyseliny obsažené v ostropestřci přispívají ke zvýšení mozkové činnosti, snižují krevní tlak a brání ucpávání cév cholesterolem. Tím zajišťují lepší průtok krve cévami a jejich zásobování kyslíkem. Pokud vás trápí atopický ekzém a alergie, účinně pomohou právě mastné kyseliny, které ostropestřec obsahuje.

Obsah aminokyselín v ostropestřci chrání svalovou hmotu před poškozením a zároveň regeneruje činnost svalových buněk. Díky nim jsou kosti a klouby pohyblivější, pleť hladká a elastická a vlasy pevnější. Účinky flavonoidů v ostropestřci působí antibakteriálně a protizánětlivě při léčbě infekcí trávicích, dýchacích a močových orgánů. Také přispívají ke zvýšené kvalitě cév, dodávají jim pevnost a pružnost.

Antiseptické, protiplísňové a protizánětlivé účinky silic, které najdeme v ostropestřci pomáhají léčit záněty a infekce průdušek, plic, žaludku, střev, kloubů i kůže. Navíc jejich uklidňujíci vlastnosti si poradí i s migrénami i podrážděnosti. Ostropestřec vyniká i obsahem vzácných hořčin. Jsou to látky s hořkou chutí, které podporují tvorbu slin, zlepšují pohyblivost střev a celkové trávení a jsou účinné při léčbě gasritídy.


Ostropestřec mariánský můžete užívat ve formě čaje, tablet, kapslí, kapek i olejů.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

You may also read!

Proč svědí paty a chodidla?

Otázka, proč pata svědí, může být zajímavá pro každého, kdo se setkal s podobným problémem. Důvodů může být mnoho. Svědění může

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu