Prosecco: Všechno, co byste měli vědět o této italské klasice

In Doporučujeme

Prosecco je charakteristické svěží květinovou chutí, pikantní kyselinkou a samozřejmě spoustou bublinek. Otázkou však zůstává, jestli je Prosecco pouze levnou alternativou šampaňského. Pokud si ho můžete dovolit, měli byste upřednostnit francouzské šumivé víno před touto zdrženlivější italskou variantou.

Co je to Prosecco?

Prosecco je šumivé víno pocházející ze severovýchodní Itálie. Stejně jako vína vyráběná v Champagne jsou pojmenovaná podle svého rodiště, tak i Prosecco dostalo název podle italského města Prosecco, které je v podstatě předměstím Terstu.

I když je Prosecco považováno za italské víno, hrozny používané k jeho výrobě byly do Itálie přivezeny ze Slovinska. Hrozny Prosecco byly dříve známé jako hrozny glera, a to až do roku 2009, kdy se italští vinaři rozhodli zbavit hrozny slovinských kořenů a znovu je uvést na trh jako Prosecco.

Pokud hledáte nejlepší Prosecca, máte rozhodně z čeho vybírat. Existuje hned několik stylů, přičemž zdaleka nejoblíbenější jsou brut a extra brut. Brut znamená, že šumivé víno je suché.

Prosecco objednáte i na internetu

Stejně jako každé bílé víno, tak se i Prosecco vyrábí drcením, kvašením a zráním hroznů, a tím vzniká alkohol. Aby však tato vína získala svou ikonickou jiskru, musí vinaři přidat do výrobního procesu ještě několik dalších kroků. Vína jsou šumivá, když podruhé zkvasí, čímž dojde k uvolnění CO2, který víno zkarbonizuje.

Existuje několik způsobů, jak šumivé víno vyrobit. Každá metoda má své přednosti a úskalí, ale ve skutečnosti neexistuje správný nebo špatný způsob, jak to udělat.

Jestliže hledáte internetový obchod, odkud byste si mohli Prosecco objednat, podívejte se na stránku Vinodoc. Specializuje se na italská vína a provozovatelé e-shopu si pečlivě vybírají produkty do své nabídky.

You may also read!

Proč se vyplatí investovat do koupacího sudu? Důvodů je hned několik

Koupací sud slouží nejen k relaxaci a odpočinku, ale horká voda má pozitivní dopad také na lidský organismus. Po

Read More...

Elektronické cigarety jsou výborné pro odvykání

Leckterý milovník tabáku se dnes potýká s finančními problémy, jelikož cigarety a doutníky jdou cenově neustále nahoru a nezdá

Read More...

Výkonný mobil za několik tisíc? Rozhodně ano

Nezáleží na tom, jestli svůj telefon používáte k práci, studiu, jako navigaci do auta, pomocníka během socializace nebo pro

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu