Pálava patří mezi nejkrásnější oblasti ČR

In Doporučujeme

Chráněná krajinná oblast Pálava se rozprostírá v nejteplejší a současně i nejsušší části České republiky, navíc je charakteristická rozlehlými poli a úrodnými vinicemi. Stejně tak si vás krásou podmaní bělostné vápencové skály a lesostepi s pestrou flórou i faunou. V následujících řádcích vám prozradíme, co všechno můžete v této oblasti navštívit a kde se ubytovat.

Věstonická Venuše, Kočičí skála, Mikulov, Dívčí hrady, zříceniny starověkých hradů, víno, bohatý kulturní program a mnohé naučné stezky. Pálava je zkrátka rozmanitá, a proto počítejte s tím, že na poznání vám jeden den rozhodně stačit nebude. Vinný sklípek s ubytováním Pálava nabízí na každém kroku.

Kde se ubytovat?

Příjemnou atmosférou vás nadchne Vinařský dvůr na faře nacházející se v Ivani. V blízkosti jsou Pasohlávky s vodním rájem Aqualand Moravia. Čekají na vás moderní pokoje poskytující komfort, klidné prostředí a také přátelský personál. Vzhledem k tomu, že se budete nacházet na jižní Moravě, nebude chybět ani kvalitní víno přímo z rodinného vinařství Holánek.

Vinný sklep, který je součástí tohoto ubytovacího zařízení, je starý přes 200 let a dýchne na vás neopakovatelnou atmosféru.

Kam vyrazit ve volném čase?

Pálava je výletům zaslíbená. První zastávkou by měl být určitě Mikulov s historickým náměstím, které je lemované renesančními domy ze 16. a 17. století. Vyšlápněte si i na blízký Svatý kopeček Mikulov.

Pokud patříte mezi milovníky chorvatských zátok, podobně na vás bude působit i lom u Mariánského mlýna, který je dokonce nazýván malým českým Jadranem. V neposlední řadě nesmíme zapomenout na letohrádek Portz Insel vzdálený od Mikulova pouhých pět kilometrů. Z přírodních památek za zmínku stojí Kočičí skála, ke které se dostanete z Mikulova po červeně značené turistické stezce.

You may also read!

S elektronickými cigaretami je kouření bezpečnější

Každý malý školák dnes ví, že kouření nepřináší příliš mnoho zdravotních výhod, spíše právě naopak. Jedná se o zlozvyk,

Read More...

Důležitá lékařská vyšetřovací technika: Oftalmoskopy, otoskopy i dermatoskopy

Vyšetření nám dnes usnadňuje spousta pomůcek. Je to komfortnější nejen pro pacienty, ale i profesionály. Kde seženou to nejlepší? Zdravotnické

Read More...

K čemu slouží jednotlivé druhy kalibrů? Neztraťte se v možnostech

V moderní strojírenské výrobě je nutné pracovat s extrémně přesnými rozměry, které se pohybují v řádech pouhých setin milimetru.

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu