Pálava patří mezi nejkrásnější oblasti ČR

In Doporučujeme

Chráněná krajinná oblast Pálava se rozprostírá v nejteplejší a současně i nejsušší části České republiky, navíc je charakteristická rozlehlými poli a úrodnými vinicemi. Stejně tak si vás krásou podmaní bělostné vápencové skály a lesostepi s pestrou flórou i faunou. V následujících řádcích vám prozradíme, co všechno můžete v této oblasti navštívit a kde se ubytovat.

Věstonická Venuše, Kočičí skála, Mikulov, Dívčí hrady, zříceniny starověkých hradů, víno, bohatý kulturní program a mnohé naučné stezky. Pálava je zkrátka rozmanitá, a proto počítejte s tím, že na poznání vám jeden den rozhodně stačit nebude. Vinný sklípek s ubytováním Pálava nabízí na každém kroku.

Kde se ubytovat?

Příjemnou atmosférou vás nadchne Vinařský dvůr na faře nacházející se v Ivani. V blízkosti jsou Pasohlávky s vodním rájem Aqualand Moravia. Čekají na vás moderní pokoje poskytující komfort, klidné prostředí a také přátelský personál. Vzhledem k tomu, že se budete nacházet na jižní Moravě, nebude chybět ani kvalitní víno přímo z rodinného vinařství Holánek.

Vinný sklep, který je součástí tohoto ubytovacího zařízení, je starý přes 200 let a dýchne na vás neopakovatelnou atmosféru.

Kam vyrazit ve volném čase?

Pálava je výletům zaslíbená. První zastávkou by měl být určitě Mikulov s historickým náměstím, které je lemované renesančními domy ze 16. a 17. století. Vyšlápněte si i na blízký Svatý kopeček Mikulov.

Pokud patříte mezi milovníky chorvatských zátok, podobně na vás bude působit i lom u Mariánského mlýna, který je dokonce nazýván malým českým Jadranem. V neposlední řadě nesmíme zapomenout na letohrádek Portz Insel vzdálený od Mikulova pouhých pět kilometrů. Z přírodních památek za zmínku stojí Kočičí skála, ke které se dostanete z Mikulova po červeně značené turistické stezce.

You may also read!

Máte citlivou pleť, kvůli které vám nesedí žádná kosmetika? Známe řešení

Problematická pleť trápí spoustu žen i mužů každého věku. Není se čemu divit, protože jakékoliv sebemenší nedostatky na obličeji

Read More...

Jak vybrat kompresor? Poradíme vám, na co si dát pozor

Kvalitní kompresor najde využití při celé řadě pracovních aktivit. Aby vám však mohl dlouho a spolehlivě sloužit, je potřeba

Read More...

Jak vybírat šaty pro plnoštíhlé?

Hledáte pěkné šaty, ale máte pocit, že je nemůžete mít, protože vám budou vidět nateklé paže, silnější stehna a

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu