Pálava patří mezi nejkrásnější oblasti ČR

In Doporučujeme

Chráněná krajinná oblast Pálava se rozprostírá v nejteplejší a současně i nejsušší části České republiky, navíc je charakteristická rozlehlými poli a úrodnými vinicemi. Stejně tak si vás krásou podmaní bělostné vápencové skály a lesostepi s pestrou flórou i faunou. V následujících řádcích vám prozradíme, co všechno můžete v této oblasti navštívit a kde se ubytovat.

Věstonická Venuše, Kočičí skála, Mikulov, Dívčí hrady, zříceniny starověkých hradů, víno, bohatý kulturní program a mnohé naučné stezky. Pálava je zkrátka rozmanitá, a proto počítejte s tím, že na poznání vám jeden den rozhodně stačit nebude. Vinný sklípek s ubytováním Pálava nabízí na každém kroku.

Kde se ubytovat?

Příjemnou atmosférou vás nadchne Vinařský dvůr na faře nacházející se v Ivani. V blízkosti jsou Pasohlávky s vodním rájem Aqualand Moravia. Čekají na vás moderní pokoje poskytující komfort, klidné prostředí a také přátelský personál. Vzhledem k tomu, že se budete nacházet na jižní Moravě, nebude chybět ani kvalitní víno přímo z rodinného vinařství Holánek.

Vinný sklep, který je součástí tohoto ubytovacího zařízení, je starý přes 200 let a dýchne na vás neopakovatelnou atmosféru.

Kam vyrazit ve volném čase?

Pálava je výletům zaslíbená. První zastávkou by měl být určitě Mikulov s historickým náměstím, které je lemované renesančními domy ze 16. a 17. století. Vyšlápněte si i na blízký Svatý kopeček Mikulov.

Pokud patříte mezi milovníky chorvatských zátok, podobně na vás bude působit i lom u Mariánského mlýna, který je dokonce nazýván malým českým Jadranem. V neposlední řadě nesmíme zapomenout na letohrádek Portz Insel vzdálený od Mikulova pouhých pět kilometrů. Z přírodních památek za zmínku stojí Kočičí skála, ke které se dostanete z Mikulova po červeně značené turistické stezce.

You may also read!

Klíčové kroky k zodpovědnému hazardu s pomocí IPRH

Hazardní hry představují pro mnohé zábavu a vzrušení, avšak s sebou nesou i potenciální rizika. Odpovědnost za minimalizaci těchto

Read More...

Kde hledat obrazy v aukci?

Starožitnosti a obrazy patří k věcem, které s přibývajícími roky rozhodně neztrácí na své hodnotě. Právě proto je možné

Read More...

Zdravé a lahodné dobrůtky pro psy

Dopřejte svému chlupatému psímu miláčkovi kvalitní a lahodné dobrůtky jako zpestření jídelníčku, za odměnu po výcviku nebo jen tak

Read More...

Mobile Sliding Menu