Norsko – země trollů a rybolovu

In Cestování

Norské království se nachází ve Skandinávii na severu Evropy. Rozloha země je 385 207 km2, přičemž počet obyvatel činí 5,3 milionů. Díky takto nízké hustotě zalidnění má svůj prostor i čas to nejcennější – panenská příroda.

Ta je totiž skutečně okouzlující a rozmanitá. Nedotčené lesy s mechovými koberci v různých odstínech, dravé říčky a průzračná jezera, vodopády, fjordy i drsné hory s ledovci.

Když v Norsku vstoupíte do lesa, máte pocit, že zde před vámi ještě nikdo nebyl. To je, vzhledem k výše uvedeným číslům, docela možné. Místo toho vás může překvapit setkání například s losem, sobem, anebo, budete-li mít opravdu štěstí, s rosomákem sibiřským. Rosomák, ač působí dojmem roztomilého medvídka, je největším suchozemským členem z čeledi lasicovitých. Je to neobvykle silné a zuřivé zvířátko, v jeho blízkosti je tedy lepší „nepouštět se do žádných akcí“.

Velkým (ne-li hlavním) lákadlem Norska je rybolov. Spoustu návštěvníků Norska míří právě za ním. Na své si přijdou vyznavači různých technik rybaření – ať na řekách, jezerech, fjordech či na otevřeném moři. Moře a fjordy lákají nejen trofejními úlovky (různé druhy tresek, platýs či vlkouš, halibut…), ale také tím, že zde není potřeba žádné povolenky. Oblíbenou oblastí jsou například fjordy při pobřeží Bergenu nebo Lofoty na severu Norska.
Pokud plánujete objevovat tuto nádhernou, čistou a zelenou zemi, zahrňte do svého programu návštěvu hlavního města Oslo. Mimo jiné zde naleznete Frogner

Park s instalací více než dvou set bronzových a žulových soch od Gustava Vigelanda. Na někoho působí toto dílo možná trošku děsivě, nicméně za podívanou a utvoření si vlastního názoru určitě stojí.

Na závěr nesmí chybět ještě jeden přírodní skvost, pro Norsko tolik příznačný – polární záře, která krásu a kouzlo celé země trollů umocní.

You may also read!

Klíčové kroky k zodpovědnému hazardu s pomocí IPRH

Hazardní hry představují pro mnohé zábavu a vzrušení, avšak s sebou nesou i potenciální rizika. Odpovědnost za minimalizaci těchto

Read More...

Kde hledat obrazy v aukci?

Starožitnosti a obrazy patří k věcem, které s přibývajícími roky rozhodně neztrácí na své hodnotě. Právě proto je možné

Read More...

Zdravé a lahodné dobrůtky pro psy

Dopřejte svému chlupatému psímu miláčkovi kvalitní a lahodné dobrůtky jako zpestření jídelníčku, za odměnu po výcviku nebo jen tak

Read More...

Mobile Sliding Menu