Norsko – země trollů a rybolovu

In Cestování

Norské království se nachází ve Skandinávii na severu Evropy. Rozloha země je 385 207 km2, přičemž počet obyvatel činí 5,3 milionů. Díky takto nízké hustotě zalidnění má svůj prostor i čas to nejcennější – panenská příroda.

Ta je totiž skutečně okouzlující a rozmanitá. Nedotčené lesy s mechovými koberci v různých odstínech, dravé říčky a průzračná jezera, vodopády, fjordy i drsné hory s ledovci.

Když v Norsku vstoupíte do lesa, máte pocit, že zde před vámi ještě nikdo nebyl. To je, vzhledem k výše uvedeným číslům, docela možné. Místo toho vás může překvapit setkání například s losem, sobem, anebo, budete-li mít opravdu štěstí, s rosomákem sibiřským. Rosomák, ač působí dojmem roztomilého medvídka, je největším suchozemským členem z čeledi lasicovitých. Je to neobvykle silné a zuřivé zvířátko, v jeho blízkosti je tedy lepší „nepouštět se do žádných akcí“.

Velkým (ne-li hlavním) lákadlem Norska je rybolov. Spoustu návštěvníků Norska míří právě za ním. Na své si přijdou vyznavači různých technik rybaření – ať na řekách, jezerech, fjordech či na otevřeném moři. Moře a fjordy lákají nejen trofejními úlovky (různé druhy tresek, platýs či vlkouš, halibut…), ale také tím, že zde není potřeba žádné povolenky. Oblíbenou oblastí jsou například fjordy při pobřeží Bergenu nebo Lofoty na severu Norska.
Pokud plánujete objevovat tuto nádhernou, čistou a zelenou zemi, zahrňte do svého programu návštěvu hlavního města Oslo. Mimo jiné zde naleznete Frogner

Park s instalací více než dvou set bronzových a žulových soch od Gustava Vigelanda. Na někoho působí toto dílo možná trošku děsivě, nicméně za podívanou a utvoření si vlastního názoru určitě stojí.

Na závěr nesmí chybět ještě jeden přírodní skvost, pro Norsko tolik příznačný – polární záře, která krásu a kouzlo celé země trollů umocní.

You may also read!

Propanbutanové a propanové láhve až do domu? Brzy se bude jednat o běžnou službu

Využíváte ve své domácnosti propanbutanové láhve? Jste vášniví turisté a rádi si při kempování ohřejete jídlo na plynovém vařiči?

Read More...

Úsporná sprcha pomůže šetřit náklady za spotřebu vody

Je to životadárná kapalina a potřebujeme ji denně. Otázkou ovšem je, kolik litrů každý den vyplýtváme zbytečně, protože v úsporách

Read More...

Hledáte nové bydlení v Praze? Zkontrolujte nabídku volných bytů na Praze 3 a vyberte si ten svůj

Přejete si najít svůj byt snů a přestěhovat se někam, kde budete mít na dosah veškeré služby, ale zároveň

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu