Norsko – země trollů a rybolovu

In Cestování

Norské království se nachází ve Skandinávii na severu Evropy. Rozloha země je 385 207 km2, přičemž počet obyvatel činí 5,3 milionů. Díky takto nízké hustotě zalidnění má svůj prostor i čas to nejcennější – panenská příroda.

Ta je totiž skutečně okouzlující a rozmanitá. Nedotčené lesy s mechovými koberci v různých odstínech, dravé říčky a průzračná jezera, vodopády, fjordy i drsné hory s ledovci.

Když v Norsku vstoupíte do lesa, máte pocit, že zde před vámi ještě nikdo nebyl. To je, vzhledem k výše uvedeným číslům, docela možné. Místo toho vás může překvapit setkání například s losem, sobem, anebo, budete-li mít opravdu štěstí, s rosomákem sibiřským. Rosomák, ač působí dojmem roztomilého medvídka, je největším suchozemským členem z čeledi lasicovitých. Je to neobvykle silné a zuřivé zvířátko, v jeho blízkosti je tedy lepší „nepouštět se do žádných akcí“.

Velkým (ne-li hlavním) lákadlem Norska je rybolov. Spoustu návštěvníků Norska míří právě za ním. Na své si přijdou vyznavači různých technik rybaření – ať na řekách, jezerech, fjordech či na otevřeném moři. Moře a fjordy lákají nejen trofejními úlovky (různé druhy tresek, platýs či vlkouš, halibut…), ale také tím, že zde není potřeba žádné povolenky. Oblíbenou oblastí jsou například fjordy při pobřeží Bergenu nebo Lofoty na severu Norska.
Pokud plánujete objevovat tuto nádhernou, čistou a zelenou zemi, zahrňte do svého programu návštěvu hlavního města Oslo. Mimo jiné zde naleznete Frogner

Park s instalací více než dvou set bronzových a žulových soch od Gustava Vigelanda. Na někoho působí toto dílo možná trošku děsivě, nicméně za podívanou a utvoření si vlastního názoru určitě stojí.

Na závěr nesmí chybět ještě jeden přírodní skvost, pro Norsko tolik příznačný – polární záře, která krásu a kouzlo celé země trollů umocní.

You may also read!

Přeprava strojů již není problém

Stěhování strojů není žádný snadný logistický problém. Přitom firmy nezůstávají obvykle na jednom místě po celou dobu svého fungování.

Read More...

Likvidace vozidel s odborníky je hračka

Máte doma staré auto, které potřebujete zlikvidovat? Spousta lidí stojí před tímto úkonem jen jednou v životě, proto pak

Read More...

Zavolejte si pro údržbu i opravu svého kávovaru náš odborný servis

Vychutnejte si každý den opravdu dobrou kávu ze svého kávovaru. Aby fungoval tak jak má, dopřejte mu pravidelnou údržbu

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu