Jak přijímat platby v Bitcoinech a dalších kryptoměnách

In Finance

Za posledních několik let výrazně vzrostl počet fanoušků kryptoměn. Ponechme nyní stranou otázku, zdali představují fantastický investiční potenciál či spíše riziko ztráty. Jestliže provozujete e-shop nebo nějakou online službu, část vašich klientů uvítá možnost platit prostřednictvím virtuálních mincí jako například Bitcoin.

Má smysl umožnit zákazníkům úhrady pomocí kryptoměn?

Existují aspekty, které byste měli mít na zřeteli ve chvíli, kdy budete hledat odpověď na tuto otázku:

  • Studie ukazují, že více možností platby pozitivně ovlivňuje konverzní poměr. Laicky řečeno, větší procento návštěvníků nakoupí.
  • Odpadnou problémy s chargebacky. Jedná se o typ podvodu, kdy klient zaplatí kartou a počká, až obdrží vaše zboží. Poté požádá banku o zrušení transakce s tvrzením, že mu nedorazilo. Zejména v některých exotičtějších zemích toto jednání dost často prochází. Protože tento nešvar se týká platebních karet, u kryptoměn se mu vyhnete.

Pokud se rozhodnete do toho jít, potřebujete platební bránu. Na trhu se pohybuje několik významných hráčů, jejichž nabídky se poměrně podobají. Pojďme si to ukázat na příkladu.

Jak přijímat platby pomocí CoinGate

CoinGate vám umožní akceptovat platby prostřednictvím Bitcoinu a dalších 50 altcoinů. Jak to funguje?

Prvně si nastavíte cenu produktu v jakékoliv podporované měně, například v eurech nebo dolarech. Zákazník jej vloží do nákupního košíku. Později přejde k pokladně. Systém se připojí k několika burzám. Porovná kurzy a vybere ten nejvýhodnější. Klientovi se tak zobrazí nejnižší možná cena. Provede úhradu v kryptoměně, zatímco vám se na účet připíše částka ve vaší výchozí měně.

CoinGate samozřejmě není charita. Zisk generuje díky poplatkům z realizovaných transakcí. Konkrétně si účtují 1 %. Porovnáme-li to s taxami známých platebních bran, jež začínají na 3 % a v některých případech se vyšplhají i na několikanásobek, rozhodně si nemůžeme stěžovat.

Pokud nepatříte mezi programátorské guru, pravděpodobně se vám bude líbit možnost integrace s populárními eshopovými platformami a CMS. Platební bránu snadno propojíte například s WooCommerce, Magneto, OpenCart, PrestaShop a dalšími.

You may also read!

Čištění střech: cesta k dlouhodobému zdraví Vašeho Domu

Čištění střech je důležitým úkolem, který může zvýšit životnost vaší střechy a zachovat integritu domu. Střecha je vystavena nepříznivým

Read More...

Textilní velkoobchod: Tajemství úspěchu ve světě módy a textilního průmyslu

Pro mnoho maloobchodníků, návrhářů a výrobců je klíčové mít přístup k široké škále kvalitního textilu, aby mohli vytvářet trendy

Read More...

Vodní dýmky jsou stále více populární

Říká se jí vodnice, šíša, je to zkrátka vodní dýmka. Jedná se o stále populárnějšího společníka do čajoven, dalších

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu