Vyzkoušíte letos nádobí z cukrové třtiny?

In Doporučujeme

Sezóna grilování a letních párty se blíží mílovými kroky. Všichni se těšíme, až budeme jíst venku, užívat si večeři na zahradě při západu slunce nebo opékání buřtů někde na kopci. A k těmto příležitostem budeme pravděpodobně využívat jednorázové nádobí, protože nikomu se po skvělé večerní grilovací párty nechce ještě řešit umývání talířů.

Jednorázové nádobí je pohodlné, avšak ne příliš ekologické. Tedy popravdě hodně záleží na tom, jakou variantu si vyberete. Pokud jste se doposud domnívali, že ideální volbou budou tácky a kelímky papírové, vyvedeme vás z omylu.

Proč může být plastový talíř lepší než ten papírový?

Že jsou plasty obecně špatné? Ne tak docela, když je dokážeme recyklovat. Jestliže tedy plastové nádobí trochu omyjete od vší té mastnoty a vyhodíte do žlutého kontejneru, zase tolik jste přírodě neuškodili.

Papírové jednorázové nádobí se totiž většinou nedá recyklovat. Do modrého kontejneru byste ho vyhazovat neměli. Jednak je znečištěné a znečištěný papír se nerecykluje, jednak mívají například papírové kelímky vnitřní potah z PE (plastu), proto se recyklovat nedají. Musíte je tedy vyhodit do směsného odpadu, což není žádná výhra.

Slyšeli jste o nádobí z cukrové třtiny?

V 21. století naštěstí existuje i řada dalších alternativ, jednou z nich je například nádobí z cukrové třtiny. Toto jednorázové nádobí je odolné vodě i tukům, je nepromastitelné a dá se dát i do mikrovlnné trouby. Vyrábí se z odpadů cukrové třtiny, materiálu, který by byl běžně spálen a nevyužit, takže za tohle od ekologů rozhodně získává plusové body. Ze zbytku z jednoho stonku třtiny se dá vyrobit až 50 talířů!

Hlavní výhoda ale spočívá v tom, že se toto nádobí dá skvěle recyklovat. Klidně ho můžete hodit i doma na kompost, rozloží se během 8-12 týdnů, a stejně tak rychle se rozloží i na skládce. Není tedy nutné si dělat starosti, co se s ním po použití stane.

A kde ho pořídíte? Různé druhy jednorázového nádobí včetně toho z cukrové třtiny pořídíte v e-shopu Jarico.

You may also read!

Máte citlivou pleť, kvůli které vám nesedí žádná kosmetika? Známe řešení

Problematická pleť trápí spoustu žen i mužů každého věku. Není se čemu divit, protože jakékoliv sebemenší nedostatky na obličeji

Read More...

Jak vybrat kompresor? Poradíme vám, na co si dát pozor

Kvalitní kompresor najde využití při celé řadě pracovních aktivit. Aby vám však mohl dlouho a spolehlivě sloužit, je potřeba

Read More...

Jak vybírat šaty pro plnoštíhlé?

Hledáte pěkné šaty, ale máte pocit, že je nemůžete mít, protože vám budou vidět nateklé paže, silnější stehna a

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu