Jak zvýšit účinek kosmetiky na obličej a vlasy?

In Móda

Je velmi důležité, aby každá žena vypadala dobře, protože váš vzhled závisí na tom, jak se o sebe staráte: zdraví kůže, vlasů a těla obecně. Někdo hledá pomoc kosmetičky, zatímco někdo se stará o sebe doma. Někdy ani nejdražší a nejúčinnější prostředky nepřinesou dobré výsledky, pokud nebudete dodržovat jednoduchá pravidla.  

Jak pečovat o obličej

Než začnete čistit kůži, musíte si umýt ruce. Mastný film, který se tvoří během dne, zabrání čističi v dobré práci. Dívky často nanášejí krém okamžitě na kůži a to je špatně. Nejprve musíte smíchat produkt s malým množstvím vody v dlani, pak lehce aplikovat na obličej a masírovat jemnými pohyby. Pohyby by měly být od středu ke stranám a ne zpět.

Zvláštní pozornost věnujte oblasti kolem očí a očních víček, pokožka tam je velmi citlivá. Za prvé, krém pro tuto oblast by měl být odlišný od toho, který používáte pro celou tvář.  Proces dotýkání se obličeje je velmi důležitý, a pokud to uděláte špatně, můžete napnout pokožku a vyvolat další vrásky. Při nesprávné péči dochází k rychlé ochabnutí pokožky.

V případě, že používáte několik produktů v řadě, nezapomeňte, že produkt se světlejší texturou je nejprve aplikován a poté tmavší. To znamená, že schéma je toto: krém – sérum – krém nebo balzám. Opalovací krém se vždy nanáší s poslední vrstvou.

Nemazejte krém prstem. To platí zejména pro organickou kosmetiku, která neobsahuje konzervační látky. Bakterie z rukou narušují její původní složení, proto je lepší použít speciální lopatku.

Nezapomeňte, že v oblasti dekoltu a krku můžete a měli byste používat také obličejové krémy.  

Jak používat na těle krém

Krém na ruce musí být aplikován i na zadní stranu rukou, kde nejvíce chybí vlhkost a výživa. Teprve poté ho musíte nanést na prsty a na vnitřní stranu rukou. Když stlačíte krém přímo do dlaně, vnější část vašich rukou je zbavena výhod, které by krém mohl přinést.

Používáte-li peelingy, je lepší je použít na suchou pokožku. Krém se ale lépe vstřebává, když je pokožka mokrá.

Péče o vlasy

Balzámy a kondicionéry jsou pro vlasy velmi žádoucí. Hydratují, chrání a revitalizují vlasy. Před aplikací je vhodné si vlasy osušit ručníkem, aby se zachytila ​​přebytečná vlhkost, která ředí produkt, čímž se snižuje jeho účinnost.

Na barvené vlasy jsou nejvhodnější šampony a balzámy s označením „pro barevné vlasy“, neboť barvu nevymývají a udržují ji tak dlouho, jak je to jen možné.

Pro výživu a zesílení vlasů doporučujeme použít oleje (lopuch, argan). Před nanesením oleje je vhodné ho trochu zahřát, pro lepší aplikaci. Jen nezapomeňte, že oleje ucpávají póry, takže byste je neměli používat příliš často.

N. Varlamová

You may also read!

Propanbutanové a propanové láhve až do domu? Brzy se bude jednat o běžnou službu

Využíváte ve své domácnosti propanbutanové láhve? Jste vášniví turisté a rádi si při kempování ohřejete jídlo na plynovém vařiči?

Read More...

Úsporná sprcha pomůže šetřit náklady za spotřebu vody

Je to životadárná kapalina a potřebujeme ji denně. Otázkou ovšem je, kolik litrů každý den vyplýtváme zbytečně, protože v úsporách

Read More...

Hledáte nové bydlení v Praze? Zkontrolujte nabídku volných bytů na Praze 3 a vyberte si ten svůj

Přejete si najít svůj byt snů a přestěhovat se někam, kde budete mít na dosah veškeré služby, ale zároveň

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu