Jak zvýšit účinek kosmetiky na obličej a vlasy?

In Móda

Je velmi důležité, aby každá žena vypadala dobře, protože váš vzhled závisí na tom, jak se o sebe staráte: zdraví kůže, vlasů a těla obecně. Někdo hledá pomoc kosmetičky, zatímco někdo se stará o sebe doma. Někdy ani nejdražší a nejúčinnější prostředky nepřinesou dobré výsledky, pokud nebudete dodržovat jednoduchá pravidla.  

Jak pečovat o obličej

Než začnete čistit kůži, musíte si umýt ruce. Mastný film, který se tvoří během dne, zabrání čističi v dobré práci. Dívky často nanášejí krém okamžitě na kůži a to je špatně. Nejprve musíte smíchat produkt s malým množstvím vody v dlani, pak lehce aplikovat na obličej a masírovat jemnými pohyby. Pohyby by měly být od středu ke stranám a ne zpět.

Zvláštní pozornost věnujte oblasti kolem očí a očních víček, pokožka tam je velmi citlivá. Za prvé, krém pro tuto oblast by měl být odlišný od toho, který používáte pro celou tvář.  Proces dotýkání se obličeje je velmi důležitý, a pokud to uděláte špatně, můžete napnout pokožku a vyvolat další vrásky. Při nesprávné péči dochází k rychlé ochabnutí pokožky.

V případě, že používáte několik produktů v řadě, nezapomeňte, že produkt se světlejší texturou je nejprve aplikován a poté tmavší. To znamená, že schéma je toto: krém – sérum – krém nebo balzám. Opalovací krém se vždy nanáší s poslední vrstvou.

Nemazejte krém prstem. To platí zejména pro organickou kosmetiku, která neobsahuje konzervační látky. Bakterie z rukou narušují její původní složení, proto je lepší použít speciální lopatku.

Nezapomeňte, že v oblasti dekoltu a krku můžete a měli byste používat také obličejové krémy.  

Jak používat na těle krém

Krém na ruce musí být aplikován i na zadní stranu rukou, kde nejvíce chybí vlhkost a výživa. Teprve poté ho musíte nanést na prsty a na vnitřní stranu rukou. Když stlačíte krém přímo do dlaně, vnější část vašich rukou je zbavena výhod, které by krém mohl přinést.

Používáte-li peelingy, je lepší je použít na suchou pokožku. Krém se ale lépe vstřebává, když je pokožka mokrá.

Péče o vlasy

Balzámy a kondicionéry jsou pro vlasy velmi žádoucí. Hydratují, chrání a revitalizují vlasy. Před aplikací je vhodné si vlasy osušit ručníkem, aby se zachytila ​​přebytečná vlhkost, která ředí produkt, čímž se snižuje jeho účinnost.

Na barvené vlasy jsou nejvhodnější šampony a balzámy s označením „pro barevné vlasy“, neboť barvu nevymývají a udržují ji tak dlouho, jak je to jen možné.

Pro výživu a zesílení vlasů doporučujeme použít oleje (lopuch, argan). Před nanesením oleje je vhodné ho trochu zahřát, pro lepší aplikaci. Jen nezapomeňte, že oleje ucpávají póry, takže byste je neměli používat příliš často.

N. Varlamová

You may also read!

Hledáte kvalitní textilní galanterii? Nabízíme vám ji

Pokud patříte mezi milovníky ručních prací, zajisté uvítáte kvalitní textilní galanterii a další potřeby pro tvoření, které naleznete na

Read More...

Pinot Noir je jedno z nejuznávanějších červených vín na světě

Pinot Noir je středně plné víno, které chutná po brusinkách, třešních i malinách. Ucítíte v něm však i nádech

Read More...

Chopte se dobré investiční příležitosti a investujte do kvalitního rumu

V posledních několika letech se rum dostává do popředí na trhu s investičním alkoholem, přičemž velké oblíbenosti se těší

Read More...

Mobile Sliding Menu