Prodlužování řas – jak se o ně starat?

In Móda

Dnes si mnoho žen vybírá postup prodlužování řas, aby každodenní make-up byl efektivnější a získaly jistotu, že jejich oči vypadají dokonale. Ne každá majitelka takových řas však ví, jak se o ně starat po zákroku. V tomto článku se budeme touto otázkou zabývat podrobněji.

Dlouhé nádherné řasy jsou snem každé ženy. Bohužel ne všechny dámy se mohou chlubit takovým dárkem. Zde je několik tipů odborníků jak si užít krásný vzhled, co nejdéle.

Péče o řasy

Při výběru řas pro rozšíření musíte dát přednost pouze vysoce kvalitním produktům, ale i v tomto případě si pamatujte, že umělé řasy jsou stejně křehké jako přirozené, takže od samého začátku s nimi musíte zacházet velmi opatrně.

Neotírejte je! Protáhlé nebo zesílené řasy se nesmí jakkoliv ošetřovat a mechanicky namáhat.  

Řasy chraňte před vodou po dobu 2 dnů po zákroku!

Pokuste se zabránit kontaktu s vodou v oční oblasti během prvních 48 hodin po zákroku. Umyjte si obličej vatovým tamponem mírně navlhčeným micelární tekutinou nebo čistou vodou, ale nikdy si neumývejte celou tvář pod tekoucí vodou. Je dobré se vyhnout sauně, bazénu a vířivce.

Na základě těchto doporučení můžete prodloužit životnost řas. Když je lepidlo úplně suché, účinky těchto faktorů nebudou tak kritické.

Buďte opatrní s make-upem!

Po tomto postupu se po dobu dalších 48 hodin pokuste nemazat víčka. Nepoužijte oční make-up ani oblíbený krém nebo oční masku.  

Pročešte je!

Nezapomeňte, že falešné řasy se někdy mohou spojovat, takže je třeba je pravidelně česat. Jinak se mohou začít slepovat nebo ohýbat, což výrazně ovlivňuje jejich estetiku. Ale nepřehánějte to! Denní česání může způsobit, že vypadnou. Zejména odborníci doporučují provádět tento postup ne více než dvakrát za týden. To je optimální počet opakování, který neoslabuje řasy a pomáhá udržovat jejich krásný tvar.

Změňte své návyky

Pokud si umyjete vlasy ve vaně nebo nad umyvadlem a nakloníte hlavu, musíte být opatrní, aby se voda nebo mýdlo nedostalo do vašich očí. Proto je nejlepší umýt si hlavu, když stojíte ve sprše.

Často spíme na břiše lícem dolů, což vede k deformaci řas.  

Zkuste také nepoužívat řasenku a jiné výrobky na líčení. Umělé řasy poskytují účinek prodlužování a hustoty, takže není třeba je zakrývat řasenkou. Mnoho žen se však snaží tento účinek ještě více zdůraznit. Pokud to opravdu potřebujete, odbarvěte pouze spodní obrys řas. Pamatujte, že použitá kosmetika nesmí obsahovat mastné látky. Je také vhodné nepoužívat speciální nástroje pro curling, mohou zlomit řasy a učinit je křehčími.

You may also read!

Klíčové kroky k zodpovědnému hazardu s pomocí IPRH

Hazardní hry představují pro mnohé zábavu a vzrušení, avšak s sebou nesou i potenciální rizika. Odpovědnost za minimalizaci těchto

Read More...

Kde hledat obrazy v aukci?

Starožitnosti a obrazy patří k věcem, které s přibývajícími roky rozhodně neztrácí na své hodnotě. Právě proto je možné

Read More...

Zdravé a lahodné dobrůtky pro psy

Dopřejte svému chlupatému psímu miláčkovi kvalitní a lahodné dobrůtky jako zpestření jídelníčku, za odměnu po výcviku nebo jen tak

Read More...

Mobile Sliding Menu