Význam personalizace v CRM roste. Proč je tak důležitá?

In Technika

Sílící konkurence napříč naprostou většinou oborů a rostoucí požadavky zákazníků. To je „kombo“, které na firmy klade čím dál větší nároky. Bez propracované strategie pro řízení vztahů je proto dlouhodobý růst podnikání takřka nemožný. V posledních letech je prioritou tzv. personalizace neboli přizpůsobení produktů či služeb na míru konkrétního klienta.

Personalizace jako konkurenční výhoda

Termín personalizace jsme vysvětlili v úvodu. Ale proč zákazníci preferují dlouhodobou spolupráci se značkou, která jim poskytuje personalizované zážitky? Důvod je prostý – nepřipadají si díky tomu jako jedni z mnoha. Jedinečné a relevantní zážitky v nich vyvolávají pozitivní emoce, díky kterým mají důvod k opakovanému nákupu. Pokud tedy stále přistupujete ke klientům stejným způsobem, zbytečně ztrácíte konkurenční výhodu.

Sbírejte a analyzujte data

Pro dosažení efektivní personalizace je zásadní systematický sběr a následná analýza dat. Moderní CRM systémy jsou v tomto směru nezastupitelné. Automaticky sledují a ukládají informace o každém zákazníkovi – od historie nákupů přes komunikaci až po interakce na webových stránkách.

Pokud momentálně hledáte vhodný software, vyzkoušejte český Outlook CRM eWay-CRM. Nabízí pokročilé funkce, díky kterým snadno analyzujete preference zákazníků a odladíte marketingové aktivity tak, aby byly co nejefektivnější.

Přizpůsobujte komunikaci i produkty a služby

Personalizace by měla být komplexní. Nasbíraná data byste proto měli využít v rámci komunikace (v e-mailech, textových zprávách – a třeba i přímo na webu, který je dnes možné také individuálně přizpůsobit) i v nabídce produktů a služeb. Jakmile zákazníkům zobrazíte relevantní zboží, prakticky ihned zaznamenáte nárůst prodeje až o desítky procent.

Nezapomeňte však na dodržování etických aspektů a respektujte soukromí zákazníků. Ochrana dat je klíčová k udržení důvěryhodnosti a dobrého jména.

You may also read!

Komu a proč se vyplatí pojištění proti výpadku příjmů?

Důvodů, které mohou vést ke ztrátě či výpadku pravidelných příjmů, může být celá řada. Od kratší či delší pracovní

Read More...

Správně seřízená okna vám pomůžou ušetřit klidně i tisíce korun ročně. Jak?

Chcete ušetřit za vytápění a chlazení své domácnosti? V tom případě nesmíte myslet pouze na samotné topení, kotel nebo

Read More...

Efektivní řešení pro každý průmysl s plastovými přepravkami od PK Group

V současném průmyslovém světě je logistika klíčová a efektivita manipulace s materiálem může znamenat velký rozdíl v produktivitě a

Read More...

Mobile Sliding Menu