10 bezplatných způsobů, jak cestovat po světě

In Cestování

Ve skutečnosti můžete cestovat po celém světě bez utrácení obrovského množství peněz! Myslíte, že je to pohádka nebo vtip? Vůbec ne!

1. Couchsurfing  

Couchsurfing je největší online síť pro hosty. Podstatou tohoto projektu je právě to, aby pomohlo co největšímu počtu lidí cestovat do nejrůznějších zemí světa bez velkých nákladů. Již 3 miliony lidí ve 246 zemích jsou spojeny tímto úžasným nápadem. Po příjezdu vás obyvatelé místa, kde jste dorazili, ubytují u sebe doma. A žijete s nimi zdarma!  

Kontakt – couchsurfing.org .

2. Želví týmy 

Tato metoda je vhodná pro ty, kteří milují přírodu, a navíc touží cestovat. Želví týmy jsou sdružení mnoha lidí po celém světě, kteří aktivně bojují proti procesu vyhynutí mořských želv. Práce v takovém týmu nevyžaduje speciální dovednosti, ale v každém případě neocenitelně přispějete k ochraně roztomilých želv.

Začněte zde seaturtles.org.

3. Dobrovolníci na ochranu přírody  

Další cestovní příležitost s ochranou životního prostředí. Dobrovolníci mají na výběr z mnoha možností. Každý bude mít příležitost ukázat svůj talent a vybrat si firmu podle svých představ.

Kontakt – zachovánívolunteers.com.au.

4. Program dobrovolníků v Súdánu  

Pokud máte více než 22 let a dobře ovládáte angličtinu, je to pro vás jako stvořené. Podstatou vaší činnosti bude studium angličtiny s dětmi a teenagery v Súdánu. A dokonce vyděláte určitou částku jako odměnu dobrovolníkovi!

Kontakt – svp-uk.com.

5. Konzervace Appalachian Trail Conservancy  

Organizace ze Spojených států, jejímž hlavním účelem je uchovat obrovský úsek zelené půdy (asi 100 tisíc hektarů) od Maine po Gruzii. Dobrovolníci se starají o to, aby budoucí generace mohli dýchat čistý vzduch, obdivovat krajiny nedotčené civilizací a užívat si čistou vodu v přírodních pramenech. Bezplatné ubytování a strava.

Podrobnosti na stránce appalachiantrail.org.

6. Vůdce výletů na dovolenou HF – „Víkendová turistika“

Jedná se však o ryze evropský program, který je mezi obyvateli Foggy Albion neuvěřitelně populární. Podstatou je organizace turistiky mezi těmi, kteří si to přejí.  

Kontakt – hfholiday.co.uk.

7. Help Exchange  

Možná někde ve vzdálené zemi někdo ocení vaši schopnost pečovat o zahradu, sbírat ovoce, stavět domy, provozovat loď nebo se starat o domácí zvířata. Tito lidé jsou připraveni vám poskytnout ubytování a jídlo, vše výměnou za vaši vzácnou pomoc.

Navštivte helpx.net!

8. Mírový sbor  

Unikátní organizace, která umožňuje lidem z celého světa uplatnit své právo na svobodu volby místa pobytu. V závislosti na vašich schopnostech a potřebách získáte šanci na kariéru v celé řadě oborů a odvětví.  

Všechny podrobné informace – peacecorps.gov.

9. Dobrovolníci OSN  

OSN je známá celosvětová organizace. Pokud máte chuť cestovat do zahraničí, můžete se připojit k OSN a jako dobrovolník navštívit různé země světa a pomáhat lidem. Partnerstvím s dobrovolníky OSN můžete také získat šanci získat trvalé zaměstnání v nevládní organizaci OSN.

Kontakt – unv.org .

10. WWOOF – „Globální příležitosti na ekologických farmách“

Jedná se o největší organizaci, která umožňuje lidem, kteří chtějí pracovat na zemědělských farmách, navštívit různé země světa. Nařízení organizace má jasnou definici délky pracovního dne pro dobrovolníky, kteří vstoupili do programu – 6 hodin. Zbytek času máte pro sebe. Bydlení a jídla padá zcela na ramena farmáře, který vás pozval.

Kontakt – wwoof.org .

Jak jste si již všimli, téměř všechny výše uvedené metody vyžadují dobrou znalost angličtiny. A to není překvapivé, protože v dnešní době to bez angličtiny nejde.  

You may also read!

Hledáte kvalitní textilní galanterii? Nabízíme vám ji

Pokud patříte mezi milovníky ručních prací, zajisté uvítáte kvalitní textilní galanterii a další potřeby pro tvoření, které naleznete na

Read More...

Pinot Noir je jedno z nejuznávanějších červených vín na světě

Pinot Noir je středně plné víno, které chutná po brusinkách, třešních i malinách. Ucítíte v něm však i nádech

Read More...

Chopte se dobré investiční příležitosti a investujte do kvalitního rumu

V posledních několika letech se rum dostává do popředí na trhu s investičním alkoholem, přičemž velké oblíbenosti se těší

Read More...

Mobile Sliding Menu