Američtí virologové vytvořili smrtící koronavirus již v roce 2015

In Zdraví a výživa

Neobvyklá publikace z roku 2015 v americkém vědeckém časopise přitahuje velkou pozornost každého, koho děsí pandemie coronaviru.

Pro stále rostoucí statistiku pandemie koronavirů se pomalu a jistě přestává řešit původ COVID-19. Američtí vědci se obecně snaží tomuto tématu vyhnout. Snad doufají, že článek, který oni napsali a zveřejnili v mezinárodním časopise Nature v listopadu 2015, zůstane zapomenutý.

V něm informovali o svých pokusech s netopýry, jejichž výsledkem byl výskyt viru nebezpečného pro člověka.

Zkoumali jsme virus SHC0914, který byl nalezen v netopýrech v Číně, a vytvořili jsme chimérický (tj. nový hybridní) virus sestávající z povrchového proteinu a základu viru SARS, který byl upraven tak, aby napodoboval lidské onemocnění. Chiméra infikovala buňky lidského dýchacího traktu, “ říká článek.

Autoři článku citují virologa z institutu Paris Pasteur Institute, Simon Wayne- Hobson, který poznamenal, že „vědci vytvořili nový virus, který dobře roste v lidských buňkách, ale pokud tento virus vypukne, nikdo nemůže předvídat cestu jeho vývoje“.

Na konci článku spoluautor, výzkumník infekčních chorob na University of North Carolina, Ralph Barrick, uvedl, že má v úmyslu pokračovat ve výzkumu nového viru na primátech. A počáteční výzkum provedl on s kolegy z Virologického ústavu, v … Chinese Wuhan ! Mimochodem, genetický kód chimérického viru získaný Barrickem dosud nebyl publikován. Virologové výše uvedené univerzity pouze vágně uvedli, že se liší od COVID-19 o 6000 nukleotidů, a proto nemá nic společného s koronavirem.

Je s podivem, že nebyl článek odstraněn z webu, kde je publikovaný, ale před několika dny přibyla k textu redakční poznámka: „Věříme, že tento článek lze použít jako základ pro neověřené teorie způsobující COVID-19. Neexistuje žádný důkaz, že je to pravda. Vědci se domnívají, že zvířata jsou nejpravděpodobnějším zdrojem koronaviry.

Co je tedy pravda a co není?  

You may also read!

Jaké trysky na vodní mlhu potřebujete?

Vodní mlha má opravdu široké uplatnění. Užijete ji doma na zahradě či terase, kde vám zpříjemní parná léta. Používá

Read More...

Jak být zase o něco hezčí?

Jen málokdo si nepřeje být atraktivní. V mládí to není nic složitého, avšak s přibývajícím věkem a kilogramy jde

Read More...

Pravidelným čištěním střechy prodloužíte její životnost. Jak na to?

Střecha domu nás chrání před povětrnostními vlivy i nečistotami. Přesto, že je pro zajištění pohodlného bydlení extrémně důležitá, mnohdy

Read More...

Mobile Sliding Menu