Jaká máte práva ve výpovědní lhůtě

In Ekonomika

Jako zaměstnanec nacházející se ve výpovědní lhůtě máte právo jednou za týden na půl dne dovolené pro hledání nového zaměstnání.  Nezáleží přitom na okolnostech, kdo podal výpověď. Tedy jestli byl a výpověď dána ze strany zaměstnavatele či zaměstnance. Nezáleží ani na tom zda je pracovní poměr uzavřen na dobu určitou či neurčitou. Pokud odcházíte ze zaměstnání, nechejte si proplatit dovolenou či si její zbytek vyberte jako volno. Na tento krok máte také nárok. Pokud jste vyhozeni z organizačních důvodů, náleží Vám plat ve výši průměrného výdělku. Není ani od věci podepsat rovnou daňové přiznání.

Slučování volna ve výpovědní lhůtě pro účel hledání nového pracovního uplatnění

Pokud jednou za týden nevyberete svůj půl den volna, můžete si volno sloužit do celého jednoho či více dní. O tomto kroku byste ale měli svého nadřízeného informovat. Zároveň byste měli být schopni dokázat, že skutečně volný čas využíváte k hledání nového zaměstnání.

You may also read!

Komu a proč se vyplatí pojištění proti výpadku příjmů?

Důvodů, které mohou vést ke ztrátě či výpadku pravidelných příjmů, může být celá řada. Od kratší či delší pracovní

Read More...

Správně seřízená okna vám pomůžou ušetřit klidně i tisíce korun ročně. Jak?

Chcete ušetřit za vytápění a chlazení své domácnosti? V tom případě nesmíte myslet pouze na samotné topení, kotel nebo

Read More...

Efektivní řešení pro každý průmysl s plastovými přepravkami od PK Group

V současném průmyslovém světě je logistika klíčová a efektivita manipulace s materiálem může znamenat velký rozdíl v produktivitě a

Read More...

Mobile Sliding Menu