Jaká máte práva ve výpovědní lhůtě

In Ekonomika

Jako zaměstnanec nacházející se ve výpovědní lhůtě máte právo jednou za týden na půl dne dovolené pro hledání nového zaměstnání.  Nezáleží přitom na okolnostech, kdo podal výpověď. Tedy jestli byl a výpověď dána ze strany zaměstnavatele či zaměstnance. Nezáleží ani na tom zda je pracovní poměr uzavřen na dobu určitou či neurčitou. Pokud odcházíte ze zaměstnání, nechejte si proplatit dovolenou či si její zbytek vyberte jako volno. Na tento krok máte také nárok. Pokud jste vyhozeni z organizačních důvodů, náleží Vám plat ve výši průměrného výdělku. Není ani od věci podepsat rovnou daňové přiznání.

Slučování volna ve výpovědní lhůtě pro účel hledání nového pracovního uplatnění

Pokud jednou za týden nevyberete svůj půl den volna, můžete si volno sloužit do celého jednoho či více dní. O tomto kroku byste ale měli svého nadřízeného informovat. Zároveň byste měli být schopni dokázat, že skutečně volný čas využíváte k hledání nového zaměstnání.

You may also read!

S elektronickými cigaretami je kouření bezpečnější

Každý malý školák dnes ví, že kouření nepřináší příliš mnoho zdravotních výhod, spíše právě naopak. Jedná se o zlozvyk,

Read More...

Důležitá lékařská vyšetřovací technika: Oftalmoskopy, otoskopy i dermatoskopy

Vyšetření nám dnes usnadňuje spousta pomůcek. Je to komfortnější nejen pro pacienty, ale i profesionály. Kde seženou to nejlepší? Zdravotnické

Read More...

K čemu slouží jednotlivé druhy kalibrů? Neztraťte se v možnostech

V moderní strojírenské výrobě je nutné pracovat s extrémně přesnými rozměry, které se pohybují v řádech pouhých setin milimetru.

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu