3 tipy, jak začít se zdravým životním stylem

In Doporučujeme

Začátky bývají vždy nejhorší, ale často jde pouze o zbytečnou výmluvu, proč něco odkládáme. Platí to zejména u zdravého životního stylu a touze po shození několika přebytečných kilogramů. Nemusíte se totiž hned stát odborníky na fitness, protože stačí pochopit pár základních principů fungování lidského těla a hlavně objevit, co konkrétně vyhovuje vám. V článku najdete 3 rady, které vám pomohou začít se zdravým životním stylem.

Ozdravte svůj jídelníček

Většinu úspěchu tvoří hlavně zdravá a vyvážená strava. Přidejte do jídelníčku čerstvé potraviny a snažte si hlídat dostatečný příjem kvalitních bílkovin, sacharidů i zdravých tuků. Kromě toho je potřeba dodávat tělu dostatek vitamínů a minerálních látek, které najdeme v zelenině, ořeších, semínkách a podobně. Pro správně fungující trávení přidejte více vlákniny.

Přidejte aktivní pohyb

Choďte pěšky, nepoužívejte výtah, zkuste běhání nebo chodit na skupinové lekce do posilovny. A to i v případě, kdy vaším cílem není zhubnout. Pohyb je totiž neuvěřitelně zdravý a kromě redukce přebytečného tuku pomáhá cvičení také s posilováním imunitního systému, se zlepšením nálady, s vyváženou hladinou důležitých hormonů a podobně. Posilováním vhodných svalů se můžete zbavit nejrůznějších bolestí a vynahradit si například sedavé zaměstnání.

Zaměřte se i na psychickou pohodu

Fyzická stránka je přímo propojená s psychickou. Pokud chcete být opravdu zdraví, nezanedbávejte ani jednu z nich. Zapracujte na pozitivním myšlení, vyzkoušejte krátké meditace a hledejte stále novou motivaci. Právě inspirace a nové podněty jsou výraznou pomocí, když se nám úplně nechce pokračovat či ještě více vystupovat z komfortní zóny. Pokud vaše motivace pokulhává, navštivte magazín o zdravém životním stylu www.fittyn.cz a načerpejte novou vlnu informací a hlavně chuti něco změnit.

You may also read!

Klíčové kroky k zodpovědnému hazardu s pomocí IPRH

Hazardní hry představují pro mnohé zábavu a vzrušení, avšak s sebou nesou i potenciální rizika. Odpovědnost za minimalizaci těchto

Read More...

Kde hledat obrazy v aukci?

Starožitnosti a obrazy patří k věcem, které s přibývajícími roky rozhodně neztrácí na své hodnotě. Právě proto je možné

Read More...

Zdravé a lahodné dobrůtky pro psy

Dopřejte svému chlupatému psímu miláčkovi kvalitní a lahodné dobrůtky jako zpestření jídelníčku, za odměnu po výcviku nebo jen tak

Read More...

Mobile Sliding Menu