3 tipy, jak začít se zdravým životním stylem

In Doporučujeme

Začátky bývají vždy nejhorší, ale často jde pouze o zbytečnou výmluvu, proč něco odkládáme. Platí to zejména u zdravého životního stylu a touze po shození několika přebytečných kilogramů. Nemusíte se totiž hned stát odborníky na fitness, protože stačí pochopit pár základních principů fungování lidského těla a hlavně objevit, co konkrétně vyhovuje vám. V článku najdete 3 rady, které vám pomohou začít se zdravým životním stylem.

Ozdravte svůj jídelníček

Většinu úspěchu tvoří hlavně zdravá a vyvážená strava. Přidejte do jídelníčku čerstvé potraviny a snažte si hlídat dostatečný příjem kvalitních bílkovin, sacharidů i zdravých tuků. Kromě toho je potřeba dodávat tělu dostatek vitamínů a minerálních látek, které najdeme v zelenině, ořeších, semínkách a podobně. Pro správně fungující trávení přidejte více vlákniny.

Přidejte aktivní pohyb

Choďte pěšky, nepoužívejte výtah, zkuste běhání nebo chodit na skupinové lekce do posilovny. A to i v případě, kdy vaším cílem není zhubnout. Pohyb je totiž neuvěřitelně zdravý a kromě redukce přebytečného tuku pomáhá cvičení také s posilováním imunitního systému, se zlepšením nálady, s vyváženou hladinou důležitých hormonů a podobně. Posilováním vhodných svalů se můžete zbavit nejrůznějších bolestí a vynahradit si například sedavé zaměstnání.

Zaměřte se i na psychickou pohodu

Fyzická stránka je přímo propojená s psychickou. Pokud chcete být opravdu zdraví, nezanedbávejte ani jednu z nich. Zapracujte na pozitivním myšlení, vyzkoušejte krátké meditace a hledejte stále novou motivaci. Právě inspirace a nové podněty jsou výraznou pomocí, když se nám úplně nechce pokračovat či ještě více vystupovat z komfortní zóny. Pokud vaše motivace pokulhává, navštivte magazín o zdravém životním stylu www.fittyn.cz a načerpejte novou vlnu informací a hlavně chuti něco změnit.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

You may also read!

Podle čeho a jak vybrat tu správnou stínící techniku

Potřebujete si pořídit novou stínící techniku pro zvýšení komfortu uvnitř domu či bytu? V takovém případě se vám budou

Read More...

Kde rychle sehnat účinnou pomoc při problémech s elektřinou v domácnosti?

Práce elektrikáře patří k jedněm z nejsofistikovanějších řemesel. Je u ní zapotřebí mít dokonalé znalosti a také bohaté zkušenosti.

Read More...

Praha 5 nabídne útulné bydlení v duchu moderních trendů

Žít v příjemném prostředí, ale také nemít ráno hodinovou cestu do práce. I to se může splnit a není důvod

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu