3 tipy, jak začít se zdravým životním stylem

In Doporučujeme

Začátky bývají vždy nejhorší, ale často jde pouze o zbytečnou výmluvu, proč něco odkládáme. Platí to zejména u zdravého životního stylu a touze po shození několika přebytečných kilogramů. Nemusíte se totiž hned stát odborníky na fitness, protože stačí pochopit pár základních principů fungování lidského těla a hlavně objevit, co konkrétně vyhovuje vám. V článku najdete 3 rady, které vám pomohou začít se zdravým životním stylem.

Ozdravte svůj jídelníček

Většinu úspěchu tvoří hlavně zdravá a vyvážená strava. Přidejte do jídelníčku čerstvé potraviny a snažte si hlídat dostatečný příjem kvalitních bílkovin, sacharidů i zdravých tuků. Kromě toho je potřeba dodávat tělu dostatek vitamínů a minerálních látek, které najdeme v zelenině, ořeších, semínkách a podobně. Pro správně fungující trávení přidejte více vlákniny.

Přidejte aktivní pohyb

Choďte pěšky, nepoužívejte výtah, zkuste běhání nebo chodit na skupinové lekce do posilovny. A to i v případě, kdy vaším cílem není zhubnout. Pohyb je totiž neuvěřitelně zdravý a kromě redukce přebytečného tuku pomáhá cvičení také s posilováním imunitního systému, se zlepšením nálady, s vyváženou hladinou důležitých hormonů a podobně. Posilováním vhodných svalů se můžete zbavit nejrůznějších bolestí a vynahradit si například sedavé zaměstnání.

Zaměřte se i na psychickou pohodu

Fyzická stránka je přímo propojená s psychickou. Pokud chcete být opravdu zdraví, nezanedbávejte ani jednu z nich. Zapracujte na pozitivním myšlení, vyzkoušejte krátké meditace a hledejte stále novou motivaci. Právě inspirace a nové podněty jsou výraznou pomocí, když se nám úplně nechce pokračovat či ještě více vystupovat z komfortní zóny. Pokud vaše motivace pokulhává, navštivte magazín o zdravém životním stylu www.fittyn.cz a načerpejte novou vlnu informací a hlavně chuti něco změnit.

You may also read!

5 důvodů, proč je kombinace guarany a macy tím nejlepším pro vaše tělo

Především na podzim a v zimě se cítíme vyždímaní a potřebujeme energii. Navíc, pokud máme právě v tomto období

Read More...

I velké vozy si zaslouží poctivou péči a pořádné náhradní díly. Kde je koupit?

Nezáleží na tom, zdali se bavíme o kamionu, traktoru, autobusu, vysokozdvižném vozíku nebo jakémkoliv dalším vynálezu, vždy se jedná

Read More...

Romantika a výlety do okolí. To a více vám nabídne penzion u Karlštejna

Kdo zná romantickou krajinu Českého krasu, tak nám jistě dá za pravdu, že se jí v tomto ohledu máloco vyrovná.

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu