,,Češi, máme slevu!“

In Cestování

Léto je období, kdy se každý chystá vyjet za sluníčkem. Dlouhé přípravy, hromady nepotřebného oblečení, které nedotknuté povezeme domů, spousty nepotřebných věcí a hlavně dlouhé seznamy, co všechno ještě nemáme a nutně potřebujeme. Takhle to má každý, kdo se chystá na dovolenou, ať už k moři nebo na chalupu.

Když se zaměřím na typy lidí, rozeznáváme vlastně dva- prvním typem jsou ti, kteří si objednají dovolenou hned, jakmile vyjde nový katalog na léto. Tím druhým typem jsou potom ti, kteří vyčkávají na co největší slevy a až vidí, že hodnota vybrané destinace nejde níže, chňapnou po ní, co nejrychleji. Těmto lidem je zřejmě jedno, že budou v letadle sedět úplně vzadu, mačkat se na sebe jako sardinky, že hotel nebude mít wifi připojení nebo, že pokoj bude vypadat katastrofálně. Těmto lidem jde jen o to, jak získat co nejlevnější dovolenou.

Po dlouhých přípravách a baleních konečně nasednou do auta a vyráží. Samozřejmě, že bez připravené domácí svačinky by to nebylo ono.

Po dlouhé cestě konečně dorazí na vysněné místo. Spousta lidí neboli, abych to upřesnila, cizinců si vezme kufry, zavře se na pokoji, vybalí se a poté se jde podívat po hotelu nebo rovnou obsadí lehátka u bazénu. A Češi? Ještě před tím, než si dají kufr na pokoj, hledají wifi, aby mohli přidat polohu na facebook nebo jinou sociální síť, kde se právě vyskytují.

Další oblíbeností je fotit si tzv.,,selfíčka“, to se stalo hitem roku! Nemůžu říct, že jen u nás na každém pátém kroku zakopnu nebo se bouchnu do tyče, která mi zasahuje do cesty.

Během dalších dnů si kupují věci, které jsou ve slevách, nenechají žádné spropitné a o co hůř, raději si lehnou na kameny, než aby si připlatili lehátka. A klasická chuťovka? Celé dny leží na Slunci, jen aby si každý všiml, že někde byli.

Co na to říct, na jednu stranu jsem hrdá, že jsem Češka, ale na tu druhou, bychom se mohly trošku stydět. Tento článek berte prosím s nadsázkou, je napsán k pousmání či k zapřemýšlení nad tím, co vážně děláme a upřímně, každý z nás tohle aspoň jednou udělal.

Je smutné, že nám léto končí, ale na druhou stranu se můžeme těšit na další prázdniny a začít sepisovat seznam, co všechno nám chybí. Tak si nezapomeňte užít zbytek prázdnin!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

You may also read!

Chcete si přivydělat při relativně nízkém riziku? Nakupte zlato

Nechat rozmnožovat své peníze na speciálních bankovních spořících účtech je z dlouhodobého hlediska sice výhodné, nicméně nijak zásadně lukrativní.

Read More...

Hledáte ideální dárek?

Jsou lidé, kteří mají schopnost vždy koupit ideální dárek pro všechny příležitosti, a pak je tu zbývající většina, která

Read More...

Postarejte se dětem o kreativní léto – pomůže vám galanterie

Pokud máte právě v létě o něco více času než jindy, pusťte se do kreativního tvoření. Začít se dá

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu