Životní pojištění

In Služby

Každý z nás určitě někdy přemýšlel nad životním pojištěním. V případě náhlé nehody nebo při zjištění, že trpíte vážnou chorobou budete mít alespoň jistotu toho, že částečně zajistíte své nejbližší. Jak ale tento druh pojištění sjednat tak, aby bylo výhodné? Nepochybujte o tom, že vám něco podobného nenabídnou v každé pojišťovně s tím, že zrovna jejich služba je tou nejlepší na trhu. Před podpisem smlouvy je ale vhodné postupovat podle pořekadla – dvakrát měř, jednou řež.

Pojistka určitě není totéž, co spoření. Pokud chcete pouze šetřit a nechcete být pojištění, vybírejte nějakou jinou službu. Kdy se vám ale tenhle druh pojištění hodí?

Tak například v případě, že nedisponujete zrovna rotschildovským majetkem, máte ale manželku na mateřské dovolené nebo malé dítě, kterým by po vašem úmrtí rapidně klesla životní úroveň a dost možná by zaklepaly na dveře i nepříjemné existenční problémy. A dál? Máte například hypotéku nebo jinou velkou půjčku u nějaké banky? Pokud nechcete, aby dlužnou částku museli jednoho krásného dne zaplatit vaši příbuzní, s životním pojištěním určitě neváhejte. Ostatně, pokud si budete brát v bankovním domě milionovou půjčku, tento druh pojištění od vás bude banka obvykle přímo vyžadovat.

Další možnou variantou je třeba to, že jste zaměstnanec firmy, kde zaměstnavatel rád na pojistku nějaké finance sám přispěje. Taková možnost se objevuje často u rizikových povolání, určitě ji nemůže využít každý z nás. Bohužel.

Smlouvu ohledně tohoto druhu pojištění podepisujete na velmi dlouho, stáváte se klientem pojišťovny klidně na celou generaci dopředu. Takže určitě se není radno unáhlit a podepsat hned prvnímu pojišťovacímu agentovi, na které natrefíte. Může se vám to do budoucna vymstít, obvykle totiž takoví agenti nabízejí své produkty bez ohledu na kvalitu. Samozřejmě, proč také ne. Důležitá je jejich osobní marže na tomto obchodu, ne váš prospěch. Volte tedy s velkou rozvahou a uvědomte si, co vlastně chcete a proč. Času na rozmyšlenou máte spoustu. Právě pojištění, které lidé sjednávají pro případ svého náhlého úmrtí, mohou zřídit u některých pojišťoven až do 95 let svého věku. A obvykle je také časově nenáročné, nemusíte absolvovat zdravotní prohlídku nebo vyplňovat zdlouhavý a také na osobní a intimní informace velmi zvědavý dotazník.

Často je dokonce i na vašem rozhodnutí, jakou částku chcete sami měsíčně hradit a jestli chcete dokonce i něco spořit. Na tuzemském trhu je spousta pojišťoven, takže máte z čeho vybírat a není radno nic uspěchat.

Navíc, pokud chcete, nemusíte pojistit jen sami sebe. Většina českých pojišťoven totiž nabízí pojištění i pro celou vaší rodinu. V rámci pojištění vašeho života můžete sjednat i připojištění pro případ zranění, ztráty zaměstnání nebo obecně pracovní neschopnosti, vážné nemoci a tak podobně. Na jedné smlouvě může být u některých pojišťoven klidně až devět členů vaší rodiny najednou. Někdy získáte i zdravotní a úrazovou asistenci, což v praxi znamená možnost telefonické konzultace ohledně vašeho zdraví s lékařem nebo v případě nejnutnějším třeba i odvoz do zdravotnického zařízení.

You may also read!

Máte citlivou pleť, kvůli které vám nesedí žádná kosmetika? Známe řešení

Problematická pleť trápí spoustu žen i mužů každého věku. Není se čemu divit, protože jakékoliv sebemenší nedostatky na obličeji

Read More...

Jak vybrat kompresor? Poradíme vám, na co si dát pozor

Kvalitní kompresor najde využití při celé řadě pracovních aktivit. Aby vám však mohl dlouho a spolehlivě sloužit, je potřeba

Read More...

Jak vybírat šaty pro plnoštíhlé?

Hledáte pěkné šaty, ale máte pocit, že je nemůžete mít, protože vám budou vidět nateklé paže, silnější stehna a

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu