Životní pojištění

In Služby

Každý z nás určitě někdy přemýšlel nad životním pojištěním. V případě náhlé nehody nebo při zjištění, že trpíte vážnou chorobou budete mít alespoň jistotu toho, že částečně zajistíte své nejbližší. Jak ale tento druh pojištění sjednat tak, aby bylo výhodné? Nepochybujte o tom, že vám něco podobného nenabídnou v každé pojišťovně s tím, že zrovna jejich služba je tou nejlepší na trhu. Před podpisem smlouvy je ale vhodné postupovat podle pořekadla – dvakrát měř, jednou řež.

Pojistka určitě není totéž, co spoření. Pokud chcete pouze šetřit a nechcete být pojištění, vybírejte nějakou jinou službu. Kdy se vám ale tenhle druh pojištění hodí?

Tak například v případě, že nedisponujete zrovna rotschildovským majetkem, máte ale manželku na mateřské dovolené nebo malé dítě, kterým by po vašem úmrtí rapidně klesla životní úroveň a dost možná by zaklepaly na dveře i nepříjemné existenční problémy. A dál? Máte například hypotéku nebo jinou velkou půjčku u nějaké banky? Pokud nechcete, aby dlužnou částku museli jednoho krásného dne zaplatit vaši příbuzní, s životním pojištěním určitě neváhejte. Ostatně, pokud si budete brát v bankovním domě milionovou půjčku, tento druh pojištění od vás bude banka obvykle přímo vyžadovat.

Další možnou variantou je třeba to, že jste zaměstnanec firmy, kde zaměstnavatel rád na pojistku nějaké finance sám přispěje. Taková možnost se objevuje často u rizikových povolání, určitě ji nemůže využít každý z nás. Bohužel.

Smlouvu ohledně tohoto druhu pojištění podepisujete na velmi dlouho, stáváte se klientem pojišťovny klidně na celou generaci dopředu. Takže určitě se není radno unáhlit a podepsat hned prvnímu pojišťovacímu agentovi, na které natrefíte. Může se vám to do budoucna vymstít, obvykle totiž takoví agenti nabízejí své produkty bez ohledu na kvalitu. Samozřejmě, proč také ne. Důležitá je jejich osobní marže na tomto obchodu, ne váš prospěch. Volte tedy s velkou rozvahou a uvědomte si, co vlastně chcete a proč. Času na rozmyšlenou máte spoustu. Právě pojištění, které lidé sjednávají pro případ svého náhlého úmrtí, mohou zřídit u některých pojišťoven až do 95 let svého věku. A obvykle je také časově nenáročné, nemusíte absolvovat zdravotní prohlídku nebo vyplňovat zdlouhavý a také na osobní a intimní informace velmi zvědavý dotazník.

Často je dokonce i na vašem rozhodnutí, jakou částku chcete sami měsíčně hradit a jestli chcete dokonce i něco spořit. Na tuzemském trhu je spousta pojišťoven, takže máte z čeho vybírat a není radno nic uspěchat.

Navíc, pokud chcete, nemusíte pojistit jen sami sebe. Většina českých pojišťoven totiž nabízí pojištění i pro celou vaší rodinu. V rámci pojištění vašeho života můžete sjednat i připojištění pro případ zranění, ztráty zaměstnání nebo obecně pracovní neschopnosti, vážné nemoci a tak podobně. Na jedné smlouvě může být u některých pojišťoven klidně až devět členů vaší rodiny najednou. Někdy získáte i zdravotní a úrazovou asistenci, což v praxi znamená možnost telefonické konzultace ohledně vašeho zdraví s lékařem nebo v případě nejnutnějším třeba i odvoz do zdravotnického zařízení.

You may also read!

Hledáte kvalitní textilní galanterii? Nabízíme vám ji

Pokud patříte mezi milovníky ručních prací, zajisté uvítáte kvalitní textilní galanterii a další potřeby pro tvoření, které naleznete na

Read More...

Pinot Noir je jedno z nejuznávanějších červených vín na světě

Pinot Noir je středně plné víno, které chutná po brusinkách, třešních i malinách. Ucítíte v něm však i nádech

Read More...

Chopte se dobré investiční příležitosti a investujte do kvalitního rumu

V posledních několika letech se rum dostává do popředí na trhu s investičním alkoholem, přičemž velké oblíbenosti se těší

Read More...

Mobile Sliding Menu