Chcete si přivydělat při relativně nízkém riziku? Nakupte zlato

In Doporučujeme

Nechat rozmnožovat své peníze na speciálních bankovních spořících účtech je z dlouhodobého hlediska sice výhodné, nicméně nijak zásadně lukrativní. Takto se vám příliš zbohatnou nepodaří. Toužíte-li po něčem efektivnějším, avšak i riskantnějším, ponořte se do světa investic.

Hned na začátku to pro vás bude asi španělská vesnice. Tudíž je lepší neplavat v příliš nejistých vodách a zaměřit se ze startu na jistotu, na zlato.

Oblíbený kov nejen u šperkařů

Všichni známé zlato, ovšem ne každý ví, kde všude se běžně používá. Nejedná se o surovinu, po které touží primárně jen šperkařské dílny. Žlutý kov je zajímavý mimo jiné i díky své vodivosti. Hlavně pro tuto vlastnost se využívá k výrobě prakticky každé lepší elektroniky. Pračky, mobilní telefony, tablety a další přístroje by se neobešly bez zlata. Samozřejmě, že existují i jiné vodivé kovy, nicméně ty takových kvalit nedosahují.

Představit si zlato jako komoditu, o kterou je a bude v budoucnu zájem, bylo důležité. Díky tomu si snadněji uděláte obrázek o tom, proč si tento kov drží víceméně stabilní hodnotu a proč investice do něj nejsou pouze vyhozené peníze. Všechno, čeho je málo a co je nezbytné pro důležité odvětví, je velmi cenné. A zlato není výjimkou. Podobně jsou na tom například stříbro nebo platina.

Kdy je vhodné provést nákup?

Pokud je zlato tak stabilní, vyplatí se vůbec jeho nákup? Jistěže ano. A to právě pro svou stabilitu. Zatímco jiné komodity se mohou hroutit při prvním náznaku krize, zlato je držák.

V dobách ekonomické nestability se v hojné míře nakupuje jako jedna z mála jistot na investičních trzích. A právě tehdy je výhodné prodávat. Je jedno, kolik ho máte. Lepší chvíli pro prodej už mít pravděpodobně jen tak nebudete. Můžete na tom získat i několikanásobně lepší peníze, než kdybyste prodávali během ekonomické konjuktury.

V takové době je naopak vhodné nakupovat. Zlato, ale i jiné cenné kovy, jsou zajímavé i pro menší investory. Nejedná se však o rychlé zbohatnutí. Někdy musíte čekat i několik let, než se naskytne ta správná doba. Jakmile však přijde, neváhejte.

Ovšem i během konjuktury mohou nastat okamžiky, během kterých je výhodné se zlata zbavit. Tyto výkyvy mohou mít celou řadu příčin. Nejčastěji je to dáno krachem významných těžařských firem, případně machinacemi se zlatem na americké, respektive čínské burze. Na rozdíl od vleklé krize se může jednat skutečně pouze o okamžiky trvající několik dní.

Je proto potřeba burzu v pravidelných krátkodobých intervalech sledovat a alespoň trochu se v ní orientovat. Nemáte-li čas nebo se vám nechce čerpat nové vědomosti, můžete starost o svou investici svěřit specializované firmě, která důležitá rozhodnutí udělá za vás. Ne každý ale touží po tom, aby o jeho penězích rozhodovali jiní lidé, byť naprostí profesionálové.

Jak slitky, tak i mince mají své klady i zápory

Investiční zlato má nejčastěji podobu slitků a mincí. Slitky ve formě cihliček jsou výhodné hlavně pro investory s vyšším vstupním kapitálem. Jsou větší a samozřejmě i daleko hmotnější než drobné mince. Jejich cena se však neodvozuje pouze od rozměrů či váhy, ale hlavně závisí na ryzosti. Čím vyšší má zlatý slitek ryzost, tím je cennější. Některé cihličky tak mohou stát i stovky tisíc korun.

Nákup mincí se naopak vyplatí spíše pro menší investory, kteří nechtějí nebo nemohou dát za zlato majlant. I mince se prodávají v mnoha velikostech a ryzosti. Nejedná se však pouze o investici, kterou dáte jen tak do trezoru, nýbrž jde často o krásné sběratelské kousky. Z tohoto důvodu mohou mince dobře fungovat třeba i jako dárek k narozeninám nebo k promoci.

Velice oblíbené jsou mince s různými známými osobnostmi z naší historie. Velmi žádané jsou kupříkladu kousky, na kterých je vyobrazen Karel IV. či Tomáš Garrigue Masaryk. Tyto pak nemusí fungovat pouze jako investice, ale zároveň i jako ozdobný předmět v pracovně či v obývacím pokoji.

You may also read!

Klíčové kroky k zodpovědnému hazardu s pomocí IPRH

Hazardní hry představují pro mnohé zábavu a vzrušení, avšak s sebou nesou i potenciální rizika. Odpovědnost za minimalizaci těchto

Read More...

Kde hledat obrazy v aukci?

Starožitnosti a obrazy patří k věcem, které s přibývajícími roky rozhodně neztrácí na své hodnotě. Právě proto je možné

Read More...

Zdravé a lahodné dobrůtky pro psy

Dopřejte svému chlupatému psímu miláčkovi kvalitní a lahodné dobrůtky jako zpestření jídelníčku, za odměnu po výcviku nebo jen tak

Read More...

Mobile Sliding Menu