Co je permanentní make-up? Výhody permanentního make-upu

In Móda

Trvalý make-up maskuje nedokonalost vzhledu, přičemž zdůrazňuje jeho silné stránky. A co je nejdůležitější, nikdy nebude rozmazán v nejnevhodnějším okamžiku. Kromě toho permanentní make-up dokonale zakrývá kožní vady, jako jsou věkové skvrny, jizvy a změna barvy.

Kdo potřebuje permanentní make-up?

Obrysový kosmetický make-up se obvykle používá ke skrytí nedokonalostí obličeje. S takovým make-upem nelze vytvořit něco nového, ale přirozeně lze zdůraznit obrysy. Můžete jej například použít ke korekci tvaru rtů – zvýšit je, kompenzovat nedostatek symetrie, zvýraznit jejich barvu, přiblížit se přirozeným nebo extravagantnějším způsobem. Můžete také zdůraznit obrys očí. Čáry na víčkách u spodních řas jsou téměř neviditelné, ale dělají oči výraznými. Obočí také často vyžaduje korekci – asymetrické, snížené, příliš tenké, ztenčené. Tento make-up je také skvělý pro maskování kožních defektů – stárnutí, jizvy, změna barvy.

To je ideální řešení pro ženy, které nemají dostatek času ráno na svou úpravu. Bezvadné pro provozování vodních sportů i pro ty, kteří nemají příležitost používat dekorativní kosmetiku, například kvůli alergiím. Kromě toho je to také vhodné pro lidi bez obočí nebo řas, kteří je ztratili po chemoterapii.

Jak se dělá permanentní make-up?

Aplikace takového make-upu se provádí v několika etapách pomocí tetovacího stroje a pigmentů přírodního původu, vybraných takovým způsobem, aby se nelišily od přirozeného tónu pleti. Používají se jednorázové jehly, pigmenty jsou přírodní a nezpůsobují alergie.

Postup pro korekci obočí je téměř bezbolestný a na oční víčka a rty se aplikuje speciální anestetický krém.

Po zákroku kosmetolog nanáší uklidňující a analgetické obklady. Dva týdny po zákroku provede opravu, která eliminuje možné nedostatky. V budoucnu budete stále muset navštěvovat kosmetičku, abyste zachovali sytost barev. To by mělo být provedeno přibližně jednou ročně.

Permanentní make-up – jak pečovat o pokožku po zákroku?

Přes skutečnost, že během zákroku může dojít k podráždění, zarudnutí a dokonce i otoku kůže, tyto příznaky rychle vymizí a další den již můžete jít do práce. Dva dny po návštěvě kosmetičky se začíná kůže loupat a je třeba ji ošetřit zvlhčovačem. Umyjte si obličej pouze vodou nebo tonikem. Nejlepší je vyhnout se saunám a bazénům během prvního týdne a kontaktu se sluncem po dobu nejméně 6 týdnů.

Kde je nejlepší způsob, jak udělat permanentní make-up?

Takový postup je třeba provést v profesionálních kosmetických salónech, kde trvalé procedury líčení provádí certifikovaný pracovník.

Pamatujte, že před provedením zákroku se budou zajímat o vaše zdraví, zda vás netrápí:

– infekční choroby

– podráždění kůže

– cukrovka

– lupénka, taky budou chtít vědět, jestli nejste těhotná a zda používáte steroidy

You may also read!

Klíčové kroky k zodpovědnému hazardu s pomocí IPRH

Hazardní hry představují pro mnohé zábavu a vzrušení, avšak s sebou nesou i potenciální rizika. Odpovědnost za minimalizaci těchto

Read More...

Kde hledat obrazy v aukci?

Starožitnosti a obrazy patří k věcem, které s přibývajícími roky rozhodně neztrácí na své hodnotě. Právě proto je možné

Read More...

Zdravé a lahodné dobrůtky pro psy

Dopřejte svému chlupatému psímu miláčkovi kvalitní a lahodné dobrůtky jako zpestření jídelníčku, za odměnu po výcviku nebo jen tak

Read More...

Mobile Sliding Menu