Módní taška: vyberte tu správnou

In Móda

Dnes se na tašku nedíváme jako na strážkyni ženských tajemství. Jde o našeho věrného pomocníka, který plní několik funkcí.

Hobo, Clutch, Kelly, Tote … Výběr dámské kabelky není snadný úkol!

Jaké typy kabelek nabízí trh?

Zde je hrubý seznam módních doplňků:

1. Taška přes rameno – tento model má zaoblené spodní okraje a zužuje se směrem nahoru. Jeho držák je zpravidla dlouhý popruh, který vám umožní nosit tašku přes rameno.

2. Taška (Hobo) – půlkruhové příslušenství měkkého tvaru na krátkém relativně širokém řemínku. Modely tohoto typu jsou obvykle šity z textilu a kůže.  

3. Bagetová taška – nosí se obvykle na ohybu lokte, krátké úchyty. Druhým prvkem modelu je miniaturní velikost, obdélníkový nebo mírně lichoběžníkový tvar.

4. Taška obdélníkového tvaru (Tote) – nejpohodlnější taška pro ženy, Tout je velmi prostorná a praktická.

5. Kožená taška podobná poštovní kabele – má širokou dlouhou rukojeť a nosí se přes rameno. Součástí tohoto modelu jsou často upevňovací pásky.

6. Kellyho taška – měkký nebo relativně tvrdý lichoběžník. Styl je trochu jako obchodní kufřík. Obvykle má krátkou pohodlnou rukojeť a dlouhý popruh.

7. Psaníčko – nesmí chybět v šatníku každé ženy, malá, obdélníková, večerní kabelka.

8. Taška podobná lékařské kabele – hlavním rozlišovacím znakem takové kabelky jsou extrémně tuhé, tvrdé materiály použité při tvorbě. A otevírací systém tohoto příslušenství se podobá pouzdru.

Správná taška – stylový praktický pomocník

Seznámili jsme se s teorií. Nyní je čas přejít na praxi. Pamatujte na jednoduché pravidlo: „Aby se vám lidé nesmáli, nevybírejte si tašku ve spěchu.“ Nakonec by se taška měla stát vaším společníkem pro každý den. Než půjdete do obchodu, musíte vědět: Proč potřebujete kabelku.

Z kritéria „proč“ vyplývají následující charakteristiky vašeho budoucího nákupu:

• velká nebo malá;

• pevná nebo měkká;

• pro všední dny nebo zábavu.

Pokud hledáte kabelku pro každý den, pak je zde přirozeně důležitá praktičnost a funkčnost. Takový model by měl být snadno připevněn a rozepnut, měl by mít dostatečný počet přihrádek a kapes, stejně jako pohodlné rukojeti. Nezapomeňte se také podívat na barvu. Nevybírejte odstíny, které nelze kombinovat s většinou věcí ve vaší šatní skříni.  

Velikost a tvar kabelky

1. Velikost

Pravidlo velikosti tašky je, že musí odpovídat velikosti těla. Malá štíhlá dívka nebude zajímavá s masivní kabelou. A přesně naopak, ženy plných tvarů by si neměly vybírat miniaturní doplňky.

2. Tvar

Pravidlo tvaru kabelky je nepřímo úměrné pravidlu velikosti. Štíhlé a vysoké ženy by si měly vybrat tašky, které jsou protáhlé na šířku a mírně objemné. K boubelkám se hodí pouze prodloužené a ploché tvary.

Nyní můžete bezpečně jít do obchodu. Nepochybujeme o tom, že si vyberete tu nejvhodnější a nejpraktičtější tašku pro sebe.

A. Kardashová

You may also read!

Klíčové kroky k zodpovědnému hazardu s pomocí IPRH

Hazardní hry představují pro mnohé zábavu a vzrušení, avšak s sebou nesou i potenciální rizika. Odpovědnost za minimalizaci těchto

Read More...

Kde hledat obrazy v aukci?

Starožitnosti a obrazy patří k věcem, které s přibývajícími roky rozhodně neztrácí na své hodnotě. Právě proto je možné

Read More...

Zdravé a lahodné dobrůtky pro psy

Dopřejte svému chlupatému psímu miláčkovi kvalitní a lahodné dobrůtky jako zpestření jídelníčku, za odměnu po výcviku nebo jen tak

Read More...

Mobile Sliding Menu