Pravidla pro podzimní make-up

In Móda

Slyšeli jsme více než jednou, že make-up by měl být nejen dobře vyrobený, ale také vhodný pro konkrétní situaci. A současná realita módního make-upu ještě více zužuje hranice odpovídajícího make-upu: musí odpovídat určité sezóně.

Make-up na podzim: od minimalismu po experimentování

Pokud v létě kvůli teplu, jasnému slunci a nadměrnému pocení se doporučuje „nosit“ minimální make-up na obličeji, aby pokožka dýchala, na podzim nás odborníci vyzývají k důkladnější ošetření pleti.

Světlé barvy, absence stínů a minimalistický soubor „řasenky + lesk na rty“ jsou nahrazeny složitějším make-upem, využívající širokou škálu produktů, textur a barev:

1. Textury podzimního líčení

Hlavním pravidlem je použití hustších textur: husté podklady, krémové odstíny … Taková struktura nejen pomůže skrýt nedokonalosti kůže po létě (nerovnoměrné opálení, stárnutí atd.), ale také poskytuje vyšší stupeň ochrany za zhoršených podnebních podmínek.

Je pravda, že v tak ostrém přechodu na hustší struktury existuje jedno nebezpečí: je důležité nepřehánět to s množstvím korektorů, tonik, prášků a rouge, aby se nalíčený obličej nepodobal divadelní masce.

2. Jasné barvy podzimu

Letní kosmetika je typická širokým spektrem barev (od jemných odstínů po jasné neonové barvy), pak se zdá, že na podzim se i výrobci kosmetiky vracejí k nasyceným barvám.

Hlavním barevným principem podzimního líčení je klid v bohatých, přírodních barvách a tlumených matných odstínech. Podzim bohatý na barvy je spojen s teplejším a hlubším barevným schématem: odstíny žluté, červené, hnědé, vínové, korály, rubínové atd. Písek a čokoláda, broskev a pomeranč, béžové a dokonce i zlaté tóny, bez nichž si ani nelze představit přirozený podzimní make-up.

Pozor na červené odstíny, nehodí se pro každého, pastelové tóny jsou vhodné pro všechny typy kůže.

3. Podzimní make-up techniky

Na podzim se nedoporučují jasné linie, které by make-upu dodaly dotek agresivity. Není divu, že věčnou klasikou podzimu je kouřový make-up. Tmavé linie mohou být mírně „rozmazané“.

Další koncept podzimu. Vyberte si, co chcete zdůraznit – oči nebo rty – a bez obav používejte i nestandardní kombinace odstínů. Jemné barvy na rtech jsou hlavními trendy, protože pomáhají vytvářet harmonický obraz klidu a tajemství.

4. Make-up za podzimních dešťů

Kůže musí být bezpochyby chráněna před podzimním větrem a chladným počasím s hustší strukturou základů a make-upů. Aby líčení vydrželo procházku v husté podzimní mlze nebo v dešti, stojí za to vybrat kvalitní dekorativní kosmetiku.

Namísto práškových stínů dávejte přednost tekutým mastným stínům a místo kompaktního prášku vyberte vlhký prášek s hustou konzistencí. Na řasy naneste rozsáhlou nepromokavou řasenku.  A nezapomeňte make-up opravit pomocí tzv. „mikro-sprchy“ z minerální vody: umožní ušetřit make-up i v podzimním deštivým dnu.

A. Kardashová

You may also read!

Komu a proč se vyplatí pojištění proti výpadku příjmů?

Důvodů, které mohou vést ke ztrátě či výpadku pravidelných příjmů, může být celá řada. Od kratší či delší pracovní

Read More...

Správně seřízená okna vám pomůžou ušetřit klidně i tisíce korun ročně. Jak?

Chcete ušetřit za vytápění a chlazení své domácnosti? V tom případě nesmíte myslet pouze na samotné topení, kotel nebo

Read More...

Efektivní řešení pro každý průmysl s plastovými přepravkami od PK Group

V současném průmyslovém světě je logistika klíčová a efektivita manipulace s materiálem může znamenat velký rozdíl v produktivitě a

Read More...

Mobile Sliding Menu