Euro 7 se blíží: co to znamená pro trh s novými vozy?

In Automoto

Euro 7 je nová emisní norma, která má nahradit současnou emisní normu Euro 6d, která je v platnosti od roku 2014. Cílem nové normy Euro 7 je snížit emise oxidů dusíku, oxidů uhelnatého a částic vypouštěných z vozidel s cílem ochránit životní prostředí a zlepšit kvalitu ovzduší.

Mezi největší změny, které Euro 7 přinese, patří například přísnější limity emisí, které se budou vztahovat i na malé vozy a motocykly, zavedení nových testovacích metod, které budou realističtější a přesnější, a také rozšíření měření emisí na jízdní podmínky mimo laboratoře, například při jízdě v silničním provozu.

Nová norma bude také klást větší důraz na emise vznikající při jízdě ve městech, kde jsou emise největší. Proto budou vozidla muset být vybavena technologiemi, které umožní snížit emise při jízdě v nízkých rychlostech a při častém zastavování a rozjíždění.

Euro 7 by mělo být zavedeno na trh v roce 2025, přičemž bude platit pro nově registrovaná vozidla. V současné době však ještě nejsou konečné specifikace normy stanoveny a její podoba se může ještě změnit.

Stoupne cena nových vozidel?

Kritici nové emisní normy se obávají, že zavedení Euro 7 může způsobit zvýšení nákladů na výrobu vozidel a také zdražení nových vozidel pro spotřebitele. Některé automobilky také tvrdí, že zavedení této normy může mít negativní dopad na výkon a spolehlivost vozidel. Nicméně, pro ochranu životního prostředí a snížení emisí vozidel jsou tyto změny nutné.

V současné době probíhají intenzivní diskuse mezi evropskými zeměmi a automobilovým průmyslem o podobě nové emisní normy. Je tedy možné, že se některé aspekty nové normy budou ještě upravovat. Nicméně, zavedení nové emisní normy Euro 7 je nutné pro ochranu našeho životního prostředí a pro snížení negativních dopadů automobilového průmyslu na kvalitu ovzduší. V posledních letech jsme svědky častějších a silnějších klimatických změn, jako jsou extrémní počasí, sucha a povodně. Tyto změny mají velký vliv na naše životy a zdraví, a proto je nutné, abychom se snažili snižovat naše emise a chránili naše životní prostředí pro budoucí generace.

Jedinou cestou je investice do technologií

Navzdory některým obavám z nové emisní normy Euro 7, je to krok správným směrem. Automobilky budou muset investovat do nových technologií, aby splnily přísnější limity emisí, což by mohlo vést k vývoji inovativních řešení a zlepšení v oblasti ochrany životního prostředí. V současné době je tedy nutné sledovat vývoj nové emisní normy a podívat se, jaké změny a přínosy pro naše životní prostředí přinese.

Všichni jsme odpovědni za naše emise a musíme se snažit najít způsoby, jak snížit náš dopad na životní prostředí. Zlepšení emisních norem pro automobily je jedním z mnoha kroků, které můžeme udělat. Doufejme, že nová emisní norma Euro 7 bude účinným nástrojem pro snížení emisí a ochranu našeho životního prostředí.

You may also read!

S elektronickými cigaretami je kouření bezpečnější

Každý malý školák dnes ví, že kouření nepřináší příliš mnoho zdravotních výhod, spíše právě naopak. Jedná se o zlozvyk,

Read More...

Důležitá lékařská vyšetřovací technika: Oftalmoskopy, otoskopy i dermatoskopy

Vyšetření nám dnes usnadňuje spousta pomůcek. Je to komfortnější nejen pro pacienty, ale i profesionály. Kde seženou to nejlepší? Zdravotnické

Read More...

K čemu slouží jednotlivé druhy kalibrů? Neztraťte se v možnostech

V moderní strojírenské výrobě je nutné pracovat s extrémně přesnými rozměry, které se pohybují v řádech pouhých setin milimetru.

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu