AI jako kopilot: Váš online život se brzy změní, ať se vám to líbí nebo ne

In Počítače a internet

Microsoft má Bing poháněný technologií za OpenAI ChatGPT, Google má Bard a mnoho dalších je na cestě.

Za půl století od premiéry Star Treku si spousta technologií vzdálené budoucnosti, které si seriál představoval, našla cestu do našich životů zde, v naší současnosti. Komunikátory inspirovaly naše flip telefony, následně se trikordér změnil na naše moderní smartphony. Lidé nyní video chatují mezi sebou po celém světě. Technologie dokonce pomáhá lidem znovu získat formu zraku a sluchu.

V úterý 7. února, Microsoft a laboratoř umělé inteligence OpenAI zahájily závod o dobytí dalšího “sci-fi slibu“: konverzačního počítače, umělé inteligence, která komunikuje jako člověk, i když nemyslí úplně sám za sebe. Microsoft jej popisuje jako „kopilota poháněného umělou inteligencí“.

Fúzí vyhledávače Bing společnosti Microsoft a programátorskými chytrými funkcemi OpenAI ChatGPT, obě společnosti uvedly, že brzy budeme schopni požádat tohoto kopilota o pomoc při plánování večeře, vypracování e-mailu s omluvou za zpoždění nebo porovnání finančních zpráv od různých společností. Microsoft uvedl, že tuto technologii přinese i do svého prohlížeče Edge a kancelářských aplikací Office.

“Jak je známo, web byl zrozen na PC a serveru. Dále se vyvíjel s mobilními telefony a cloudem. Nyní je však otázka: Jak AI přetvoří web?“ toto jsou slova Satya Nadelly, generálního ředitele společnosti Microsoft, když oznamoval nové vyhledávací funkce Bing v sídle společnosti Redmond ve Washingtonu. Právě on se stal opravdovým věřícím, když cestoval do své rodné Indie, kde programátor propojil webové stránky pro vládní dotace s inteligentním vyhledávacím softwarem a softwarem pro rozpoznávání řeči, což umožnilo venkovskému farmáři vyplnit složitý formulář pouhým zodpovězením otázek položených počítačem před ním.

Tyto kroky Microsoftu kupředu znamenají potenciální bod obratu pro technologický svět, změnu možná tak velkou, jako když jsme se přesunuli z klávesnice a myši na dotykovou obrazovku. V tomto případě by to převrátilo dvě desetiletí dominance Googlu nad tím, jak na internetu najdeme, co hledáme. Nakonec by tyto kroky změnily povahu toho, jak interagujeme se zařízeními kolem nás, s příslibem, že jejich používání bude mnohem jednodušší.

You may also read!

S elektronickými cigaretami je kouření bezpečnější

Každý malý školák dnes ví, že kouření nepřináší příliš mnoho zdravotních výhod, spíše právě naopak. Jedná se o zlozvyk,

Read More...

Důležitá lékařská vyšetřovací technika: Oftalmoskopy, otoskopy i dermatoskopy

Vyšetření nám dnes usnadňuje spousta pomůcek. Je to komfortnější nejen pro pacienty, ale i profesionály. Kde seženou to nejlepší? Zdravotnické

Read More...

K čemu slouží jednotlivé druhy kalibrů? Neztraťte se v možnostech

V moderní strojírenské výrobě je nutné pracovat s extrémně přesnými rozměry, které se pohybují v řádech pouhých setin milimetru.

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu