AI jako kopilot: Váš online život se brzy změní, ať se vám to líbí nebo ne

In Počítače a internet

Microsoft má Bing poháněný technologií za OpenAI ChatGPT, Google má Bard a mnoho dalších je na cestě.

Za půl století od premiéry Star Treku si spousta technologií vzdálené budoucnosti, které si seriál představoval, našla cestu do našich životů zde, v naší současnosti. Komunikátory inspirovaly naše flip telefony, následně se trikordér změnil na naše moderní smartphony. Lidé nyní video chatují mezi sebou po celém světě. Technologie dokonce pomáhá lidem znovu získat formu zraku a sluchu.

V úterý 7. února, Microsoft a laboratoř umělé inteligence OpenAI zahájily závod o dobytí dalšího “sci-fi slibu“: konverzačního počítače, umělé inteligence, která komunikuje jako člověk, i když nemyslí úplně sám za sebe. Microsoft jej popisuje jako „kopilota poháněného umělou inteligencí“.

Fúzí vyhledávače Bing společnosti Microsoft a programátorskými chytrými funkcemi OpenAI ChatGPT, obě společnosti uvedly, že brzy budeme schopni požádat tohoto kopilota o pomoc při plánování večeře, vypracování e-mailu s omluvou za zpoždění nebo porovnání finančních zpráv od různých společností. Microsoft uvedl, že tuto technologii přinese i do svého prohlížeče Edge a kancelářských aplikací Office.

“Jak je známo, web byl zrozen na PC a serveru. Dále se vyvíjel s mobilními telefony a cloudem. Nyní je však otázka: Jak AI přetvoří web?“ toto jsou slova Satya Nadelly, generálního ředitele společnosti Microsoft, když oznamoval nové vyhledávací funkce Bing v sídle společnosti Redmond ve Washingtonu. Právě on se stal opravdovým věřícím, když cestoval do své rodné Indie, kde programátor propojil webové stránky pro vládní dotace s inteligentním vyhledávacím softwarem a softwarem pro rozpoznávání řeči, což umožnilo venkovskému farmáři vyplnit složitý formulář pouhým zodpovězením otázek položených počítačem před ním.

Tyto kroky Microsoftu kupředu znamenají potenciální bod obratu pro technologický svět, změnu možná tak velkou, jako když jsme se přesunuli z klávesnice a myši na dotykovou obrazovku. V tomto případě by to převrátilo dvě desetiletí dominance Googlu nad tím, jak na internetu najdeme, co hledáme. Nakonec by tyto kroky změnily povahu toho, jak interagujeme se zařízeními kolem nás, s příslibem, že jejich používání bude mnohem jednodušší.

You may also read!

Lákají vás investice, ale nechcete celé dny sledovat grafy? Známe řešení

Pod tíhou silné inflace stále větší množství lidí přemýšlí nad tím, jak ochránit své těžce vydřené peníze. Přece jen

Read More...

Kuchyň na míru dokonale využije prostor místnosti

V nábytkářském průmyslu se velice často skloňuje slovní spojení na míru, a to především v oblasti kuchyní. Samozřejmě jsou

Read More...

Jaké hygienické pomůcky vybrat pro váš masérský salon?

Rozhodli jste se zařídit nebo dovybavit svůj masérský salon? Pro dokonalou hygienu doporučujeme používat papírové hygienické podložky a papírové

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu