AI jako kopilot: Váš online život se brzy změní, ať se vám to líbí nebo ne

In Počítače a internet

Microsoft má Bing poháněný technologií za OpenAI ChatGPT, Google má Bard a mnoho dalších je na cestě.

Za půl století od premiéry Star Treku si spousta technologií vzdálené budoucnosti, které si seriál představoval, našla cestu do našich životů zde, v naší současnosti. Komunikátory inspirovaly naše flip telefony, následně se trikordér změnil na naše moderní smartphony. Lidé nyní video chatují mezi sebou po celém světě. Technologie dokonce pomáhá lidem znovu získat formu zraku a sluchu.

V úterý 7. února, Microsoft a laboratoř umělé inteligence OpenAI zahájily závod o dobytí dalšího “sci-fi slibu“: konverzačního počítače, umělé inteligence, která komunikuje jako člověk, i když nemyslí úplně sám za sebe. Microsoft jej popisuje jako „kopilota poháněného umělou inteligencí“.

Fúzí vyhledávače Bing společnosti Microsoft a programátorskými chytrými funkcemi OpenAI ChatGPT, obě společnosti uvedly, že brzy budeme schopni požádat tohoto kopilota o pomoc při plánování večeře, vypracování e-mailu s omluvou za zpoždění nebo porovnání finančních zpráv od různých společností. Microsoft uvedl, že tuto technologii přinese i do svého prohlížeče Edge a kancelářských aplikací Office.

“Jak je známo, web byl zrozen na PC a serveru. Dále se vyvíjel s mobilními telefony a cloudem. Nyní je však otázka: Jak AI přetvoří web?“ toto jsou slova Satya Nadelly, generálního ředitele společnosti Microsoft, když oznamoval nové vyhledávací funkce Bing v sídle společnosti Redmond ve Washingtonu. Právě on se stal opravdovým věřícím, když cestoval do své rodné Indie, kde programátor propojil webové stránky pro vládní dotace s inteligentním vyhledávacím softwarem a softwarem pro rozpoznávání řeči, což umožnilo venkovskému farmáři vyplnit složitý formulář pouhým zodpovězením otázek položených počítačem před ním.

Tyto kroky Microsoftu kupředu znamenají potenciální bod obratu pro technologický svět, změnu možná tak velkou, jako když jsme se přesunuli z klávesnice a myši na dotykovou obrazovku. V tomto případě by to převrátilo dvě desetiletí dominance Googlu nad tím, jak na internetu najdeme, co hledáme. Nakonec by tyto kroky změnily povahu toho, jak interagujeme se zařízeními kolem nás, s příslibem, že jejich používání bude mnohem jednodušší.

You may also read!

Jak zpestříte svůj milostný život?

Dlouhodobé vztahy vyžadují pořádnou porci práce. Dříve či později si totiž uvědomíte, že začínáte pozorovat prvotní náznaky nebezpečného stereotypu.

Read More...

Klíčové kroky k zodpovědnému hazardu s pomocí IPRH

Hazardní hry představují pro mnohé zábavu a vzrušení, avšak s sebou nesou i potenciální rizika. Odpovědnost za minimalizaci těchto

Read More...

Kde hledat obrazy v aukci?

Starožitnosti a obrazy patří k věcem, které s přibývajícími roky rozhodně neztrácí na své hodnotě. Právě proto je možné

Read More...

Mobile Sliding Menu