Bez čeho se neobejde žádný truhlář? Není toho zrovna málo!

In Doporučujeme

Truhlařina je překrásné řemeslo. Pod rukama truhláře mohou vznikat jak čistě praktické, tak i umělecké předměty. Šikovný truhlář vám vyrobí poličku, stůl, kuchyni, postaví kůlničku na dříví, zahradní domek, pergolu a mnohdy i garáž. To vše si žádá nejenom jeho talent a zručnost, nýbrž i patřičné vybavení.

Truhláři pracují buď v terénu, nebo v truhlářské dílně. A ta je plná různého náčiní. Základem je bytelný pracovní stůl neboli ponk, na němž je připevněný truhlářský svěrák. A pak spousta pil, dlát, vrtaček, truhlářských nožů, pilníků a rašplí. Veškeré truhlářské náčiní je k mání ve specializovaných obchodech a e-shopech (například na Šimek Proficentrum).

Zaměřeno na pily

Není samozřejmě pila jako pila. A truhláři potřebují téměř všechny. Na podélné řezání a řezání plastů, kovu a jiných materiálů je vhodná pila ocaska. Truhláři si většinou pořizují ucelené sady s několika výměnnými listy s různou velikostí zubů. K přímému řezání dále slouží pila kotoučová a k řezání pod úhlem pila pokosová. Na řezání v dalších polohách lze doporučit pilu přímočarou.

Vrtačky

Dalším pomocníkem každého truhláře jsou vrtačky. Vrtání do dřeva a kovu většinou vyžaduje klasickou elektrickou bez příklepu. Náročnější práce se ale už neobejdou bez vrtačky stolní. A s těmi drobnějšími si často poradí akušroubovák.

Pilníky a brusky

Další z činností truhláře je broušení. Zatímco malou plochu dobře obrousí pilník, na větší se používá bruska. Na hrubé broušení pásová, na jemné excentrická. K zarovnávání a vyhlazování se dále používají dláta a hoblík, ať již manuální či elektrický.

Za kolik?

Jak vidíte, truhláři rozhodně nejsou žádnými troškaři. Vybavení truhlářské dílny na nějaký ten peníz rozhodně vyjde. Jen tak pro obrázek, akuvrtačka cena v závislosti na modelu začíná zhruba na dvou tisících korunách. Na nářadí se ale nevyplácí šetřit. Čím kvalitnější bude, tím vám práce půjde lépe od ruky.

You may also read!

Komu a proč se vyplatí pojištění proti výpadku příjmů?

Důvodů, které mohou vést ke ztrátě či výpadku pravidelných příjmů, může být celá řada. Od kratší či delší pracovní

Read More...

Správně seřízená okna vám pomůžou ušetřit klidně i tisíce korun ročně. Jak?

Chcete ušetřit za vytápění a chlazení své domácnosti? V tom případě nesmíte myslet pouze na samotné topení, kotel nebo

Read More...

Efektivní řešení pro každý průmysl s plastovými přepravkami od PK Group

V současném průmyslovém světě je logistika klíčová a efektivita manipulace s materiálem může znamenat velký rozdíl v produktivitě a

Read More...

Mobile Sliding Menu