Kratom již brzy bude v ČR minulostí

In Doporučujeme

Kratom je produkt ze stromu s latinským názvem Mitragyna Speiosa. Roste v jihovýchodní Asii, kde pomáhá lidem již stovky let. K čemu jej tam lidé používají vám zde napsat nemohu, jelikož bych tím porušil danou legislativu EU. Jinými slovy nikdy mě nenapadlo, že se po pádu komunismu dožiju doby, kdy bude zakázáno o něčem svobodně psát. Abych to uvedl na pravou míru, nesmím o tom psát jako prodejce kratomu nikoliv jako běžný občan, ale i tak.
Kratom se v ČR prodává již přes 10 let a bohužel se prodává tak dobře, že zkrátka začal někomu vadit. V České republice se odhaduje něco kolem 15 tis příznivců kratomu ve Spojených Státech je to pak přes deset miliónů lidí.
V Evropě ani v České republice se v tuto chvíli musí uvádět, že kratom není potravina ani potravinový doplňek. V tuto chvíli si můžete kratom koupit jako „sběratelský předmět“
Aktuální situace je velmi špatná, ministerstvo zdravotnictví chce během několika měsíců zařadit na seznam nebezpečných látek, což je zcela absurdní, protože jak už jsem uvedl, kratom se v ČR prodává více než deset let a nebyly zaznamenány žádné případy, kdy by bylo kratomem ohroženo zdraví člověka.
Existují tři základní barvy kratomu
Červený, zelený a bílý. Barvy kratomového prášku vznikají způsobem, jakým byly listy usušeny a dále zpracovány.
Mezi lidmi je nejznámější a velice oblíbený zelený kratom.
Získává se sběrem a sušením listů, které se po usušení rozemelou na velmi jemný prášek. Červený kratom se vyrábí trochu jiným způsobem. Listy ze stromu se nejprve napěchují do pytlů a několik dní se nechají fermentovat. Teprve poté se listy z pytlů vyndají, usuší se a nakonec rozemelou na jemný prášek.
Bílý kratom je mixem červeného a zeleného prášku. Rozdíl je také v tom, že se do již hotového mixu přimíchávají na jemno rozdrcené stonky a žíly listů.
Existují i jiné odrůdy kratomového stromu?
Bohužel ne. Můžete se sice dočíst o různých speciálně vyšlechtěných odrůdách kratomu, jako je například Maeng Da, Sumatera Green Malay atd., ale nejedná se o jiné druhy stromu, ale o směsi základních barev – červená, bílá, zelená – v různých poměrech.
Je možné pěstovat stromek Mitragyna Speciosa i v naší zemi ?
Stromek by v našich podmínkách rozhodně nepřežil zimu. Problémy má již s teplotami okolo 14 stupňů a méně. Ovšem je možné jej pěstovat jako bonsai – stromek jako pokojovou rostlinu. K tomu stačí běžný substrát pro pokojové rostliny a častou zálivku, aby se kratomovému stromku dobře dařilo.
V zimě je dobré dodávat rostlině více světla pomocí lampy, kterou seženete v každém grow shopu. Máme vyzkoušeno, že i v zimě je naprosto dostačující tzv. Francouzské okno do zahrady.
Co říci na závěr. Nyní musíme všichni věřit, že mezi těmi, kteří budou rozhodovat o zákazu kratom se najdou lidé, kteří dané problematice rozumí a vysvětlí těm ostatním jaký přínos pro lidi skutečně má.

You may also read!

Máte citlivou pleť, kvůli které vám nesedí žádná kosmetika? Známe řešení

Problematická pleť trápí spoustu žen i mužů každého věku. Není se čemu divit, protože jakékoliv sebemenší nedostatky na obličeji

Read More...

Jak vybrat kompresor? Poradíme vám, na co si dát pozor

Kvalitní kompresor najde využití při celé řadě pracovních aktivit. Aby vám však mohl dlouho a spolehlivě sloužit, je potřeba

Read More...

Jak vybírat šaty pro plnoštíhlé?

Hledáte pěkné šaty, ale máte pocit, že je nemůžete mít, protože vám budou vidět nateklé paže, silnější stehna a

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu