Je kratom tvrdá droga, nebo zázrak z přírody, který je trnem v oku farmaceutických gigantů ?

In Doporučujeme

Trnem v oku kratom jistě je a to z prostého důvodu, kratom prostě funguje stejně jako drahá antidepresiva a stimulanty, problém je v tom, že nadnárodní farmaceutické firmy tím přicházejí o část svých miliardových zisků.

Co je vůbec kratom a jak pomáhá lidem ? Je to až třicet metrů vysoký strom, který pochází z oblasti Indonésie. Lidé ho tam znají již stovky let a používají semletý prášek z listů tohoto stromu k přípravě pro ně už od pradávna známé medicíny.

Kratom můžeme pomyslně rozdělit na 3 druhy. Je to kratom bílý, který funguje podobně jako káva, to znamená že zažene únavu, ale s tím rozdílem, že účinek je mnohem silnější proto i potlačení únavy trvá i několik hodin. Zřejmě nejvíce oblíbeným je zelený kratom, který také dokáže zahnat únavu, ale funguje v podstatě jako přírodní antidepresivum, protože dokáže neuvěřitelným způsobem zlepšit špatnou náladu. Třetím v řadě je červený kratom, ten je naprosto jiný, protože vzniká jiným způsobem než předešlé dvě barvy.

Předešlé dvě barvy vznikají pouze sušením listů. Červený kratom vzniká tak, že se listy kratomu vloží před usušením do pytle a tam se listy nechají několik dnů fermentovat. Jeho účinky jsou velice relaxační a uklidňující, dokonce bylo zjištěno, že červený kratom dokáže potlačit I velmi silnou bolest, ať už hlavy, kloubů, zubů atd.

Ve spojených státech se odhaduje nyní více než deset milionu uživatelů kratomu, u nás je to dle odhadů jen několik málo tisíc lidí. Lidé u nás o kratomu nevědí a je to škoda, protože utrácejí své peníze za drahé léky. Ale I u nás se začíná pomalu ale jistě projevovat vliv oněch prodejců léků, protože I u nás si tyto společnost již prosadili to, že čeští prodejci nesmějí o kratomu uvádět téměř jakékoliv informace.

Zdá se vám to postavené na hlavu ? Ano místo toho, aby naše úřady podporovaly informovanost lidí je pro ně jednodušší vydat nařízení, že všichni prodejci musí na svých e-shopech uvádět, že kratom není potravinou ani potravinovým doplňkem přesto, že jej lidé v Indonésii užívají již stovky let. Mě osobně je z toho smutno a doufám, že nedojde k tomu, že oni gigantičtí prodejci léků opět vyhrají a kratom bude u nás zakázán.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

You may also read!

3 druhy dílenského vybavení a přepravek pro zařízení skladu

Potřebujete zařídit dílnu nebo přehledně vybavit sklad? V takovém případě se vám bude hodit následující článek, kde najdete několik

Read More...

Prémiové televizory Loewe budou brzy vybaveny DTS Play-Fi

Loewe je předním mezinárodním výrobcem televizorů pro prémiové zákazníky se sídlem v německém Kronachu. Od svého založení v roce

Read More...

Pozvěte si odborníky na úklid domácností ve Frýdku-Místku

Máte problémy udržovat domácnost v dokonalé čistotě? Nezbývá vám čas na úklid společných prostor ve vašem bytovém domě? Nechte

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu