Ani dobré zahradní zastřešení nemusí stát vždycky velké peníze

In Doporučujeme

Venkovní posezení se dá brát jako pokoj navíc, který moc nestojí. Aby však byl takovýto projekt funkční, musí se udělat pořádně. To znamená zaměřit se nejen na podlahu, potažmo na nábytek, ale brát v potaz i střechu.

I ideál se dá pořídit docela levně

Prakticky každý, kdo přemýšlí nad zastřešením terasy, chce ze začátku za všech okolností ušetřit. Na rozdíl od podlahy je možné na střeše trochu škudlit, ovšem ne příliš, jinak se to nevyplatí.

Ne všichni si však toto uvědomují. Často proto natahují nepromokavé plachty, případně vytahují z garáží levné slunečníky. Takto by se však zastřešení řešit nemělo, zvláště, když má něco vydržet.

Z toho důvodu je mnohem pragmatičtější sáhnout přeci jen po něčem, co vydrží déle než do první bouřky a co zároveň funguje nejen proti slunci, ale i vůči vodnímu živlu. Ideálem je pergola, která sice není zrovna nejlevnější, na druhou stranu stojí obvykle menší peníze než luxusnější altány https://www.pergola-drevena.cz/drevene-pergoly-zahradni-altany.

Jaký zvolit materiál?

Pergoly se odjakživa vyráběly ze dřeva, nicméně v posledních desetiletích se staly oblíbenými i kovové, respektive umělohmotné verze. Ty se sice po vizuální stránce nemohou s dřevěnými konstrukcemi rovnat, na druhou stranu jsou ovšem mnohem odolnější a v podstatě bezúdržbové.

Dřevěné stavby jsou odpradávna náchylnější k degradaci, což ale neznamená, že není možné je udržovat dlouhodobě v dobré kondici. Stačí je pouze pravidelně natírat vhodný protektivními oleji. Nejedná se o žádnou náročnou záležitost, kterou by bylo nezbytné dělat každý týden. Bohatě postačí se o tento problém postarat před začátkem sezóny a těsně po ní.

Prostředky pro údržbu jsou samozřejmě běžně k dostání ve specializovaných obchodech a dají se bez potíží objednat i přes internet.

You may also read!

Klíčové kroky k zodpovědnému hazardu s pomocí IPRH

Hazardní hry představují pro mnohé zábavu a vzrušení, avšak s sebou nesou i potenciální rizika. Odpovědnost za minimalizaci těchto

Read More...

Kde hledat obrazy v aukci?

Starožitnosti a obrazy patří k věcem, které s přibývajícími roky rozhodně neztrácí na své hodnotě. Právě proto je možné

Read More...

Zdravé a lahodné dobrůtky pro psy

Dopřejte svému chlupatému psímu miláčkovi kvalitní a lahodné dobrůtky jako zpestření jídelníčku, za odměnu po výcviku nebo jen tak

Read More...

Mobile Sliding Menu