iOS 14 očekáván v červnu 2020

In Počítače a internet

Společnost Apple již pracuje na další aktualizaci operačních systémů iOS a iPadOS, které běží na zařízeních iPhone, iPad a iPod touch. Stále však před sebou máme měsíce čekání, než se nové iOS 14 uvolní, naštěstí však unikla dřívější testovací verze softwaru, což nám dává představu o tom, co lze od aktualizace očekávat. Stále existují skryté funkce a funkce, o kterých nevíme, protože aktualizace systému iOS často zahrnují stovky vylepšení a nových funkcí. Několik klíčových funkcí však bylo odhaleno.

Apple používá nový vývojový proces, který přepracovává způsob testování. Testovací software bude muset ve výchozím nastavení vypnout funkce buggy, což umožní interním testerům společnosti Apple selektivně povolit nebo zakázat funkce, na nichž se pracuje, aby se lépe zaměřily na to, co je třeba vylepšit oproti aktualizaci iOS 13. Konečným výsledkem je, že některé funkce, které se objevují během testovacích období (a v uniklém softwaru), se nemusí dostat do konečné verze systému iOS 14 a mohou být zpožděny, což se vyplatí mít na paměti při čtení debat ohledně iOS 14. Níže vám nastíním vše, co dosud o systému iOS 14 vím.

Domovská obrazovka

U Apple Watch umožňuje Apple prohlížet všechny nainstalované aplikace v seznamu a podobná funkce by se na iPhonu mohla objevit právě v iOS 14. Seznam umožní uživatelům zobrazit všechny aplikace nainstalované v iPhonu, pravděpodobně uspořádané podle abecedy. Uživatelé budou moci nastavit filtry prohlížení tak, aby viděli kategorie aplikací, jako jsou “nedávno použité aplikace“ nebo “aplikace s nepřečtenými oznámeními“.

Systém iOS 14 by také mohl nabízet možnosti widgetů na domovské obrazovce, což by umožňovalo také jejich volný pohyb, jako u ikon aplikací na domovské obrazovce. V současné době je o této funkci k dispozici jen málo podrobností, ale kód v systému iOS 14 naznačuje, že se budou lišit od možností widgetů dostupných v části “Dnes v oznamovacím centru“, při přejetí prstem vpravo.

Nové aplikace a vylepšení aplikací

Fitness aplikace

Apple pracuje na aplikaci fitness pro iPhone, Apple Watch a Apple TV, která uživatelům umožní stahovat videa související s fitness, která je budou provázet různými tréninky.

Nové funkce pro zprávy

Apple testuje řadu nových funkcí pro iMessage, které by mohly být zahrnuty do aktualizace iOS 14. K dispozici bude i nový systém “zmínek“, který uživatelům umožní označit kontakty se jménem, jako např. @adam. V rušném skupinovém chatu tato funkce umožní ztlumit konverzaci a přijímat upozornění pouze v tom případě, pokud budete zmíněni.

Apple také pracuje na funkci, která by dávala možnost odvolání zprávy v iMessages po jejím odeslání, což by bylo viditelné pro obě strany.

Zvažuje se také zahrnutí indikátorů psaní ve skupinových konverzacích. Díky tomu můžete vidět, kdo právě píše v chatu pro více osob.

iOS 14 bychom mohli obdržet novou funkci pro označování zpráv jako nepřečtené, což by jim umožnilo zachovat si indikátor o nepřečtení, abychom na daný úkol či požadavek, který zpráva může obsahovat, nezapomněli a měli ho stále na očích.

Activity App

WatchOS 7 přinese “dětský režim“ do Apple Watch, tím pádem bude iOS 14 obsahovat vylepšenou Activity app, která se přizpůsobí novému režimu. Spíše než sledování spálených kalorií, bude aplikace “Aktivity pro děti“ sledovat čas pohybu.

Nová aplikace rozšířené reality

Zdá se, že Apple plánuje zavést novou aplikaci pro rozšířenou realitu, která se nazývá Gobi. O aplikaci se říká, že umožňuje uživatelům získat více informací o světě kolem nich prostřednictvím AR. Tato aplikace bude zahrnovat integraci s Apple Store a Starbucks, což naznačuje, že by umožnilo uživatelům prohlížení informací o produktech při pozvednutí iPhonu nahoru směrem k sobě.

CarPlay

Tato aplikace v systému iOS 14 by mohla podporovat vlastní tapety a zobrazovat je i v rozhraní CarPlay. Tapety by také přepínaly mezi světlým a tmavým režimem na základě denní doby.

CarKey

Základy pro nové rozhraní „CarKey“ byly nalezeny již v systému iOS 13.4. Toto rozhraní by umožnilo použití zařízení iPhone‌ k zamykání, odemykání a spouštění automobilu, který má funkce NFC. Funkce sdílení budou také k dispozici pro přiřazování klíčů přátelům a rodinným příslušníkům prostřednictvím aplikace Zprávy. Funkce CarKey, která by s novým iOS 14 mohla přijít, umožní majitelům iPhonu používat jejich zařízení místo fyzického klíče od auta. Říká se, že právě BMW by mohlo být jedním z prvních partnerů pro tuto funkci.

Apple Maps

Apple Maps budou obsahovat dodatečné informace, jako jsou konkrétní služby Genius baru nabízené Apple Storem, kina s iMAX showtimes a místa se slevami pro děti.

Apple Pencil Updates

iOS 14 by mohl obsahovat novou funkci Pencil Kit, která uživatelům umožní ručně psát text v libovolném textovém vstupním poli pomocí Apple Pencil, přičemž ručně psaný obsah je před odesláním převeden na standardní text. Tato nová funkce bude fungovat s libovolným textovým vstupním polem v systému iOS, takže je kompatibilní jak se zprávami, tak i s poznámkami, připomenutími, poštou a dalšími.

Nové funkce HomeKitu

Také na HomeKitu probíhá vývoj nových funkcí, které by mohly být zavedeny právě v aktualizaci iOS 14. Podívejme se na ně.

“Night Shift“ pro světla

Funkce “Night Shift“ by umožnila upravení teploty barvy světel připojených pomocí HomeKit na základě denní doby. Přes den by světla měla být nastavena do modrého až bílého tónu, v noci naopak světla přejdou do teplejších barev. V podstatě to zní jako verze funkce Night Shift, která je k dispozici pro zařízení Mac a iOS, která snižuje expozici modrému světlu.

Rozpoznávání obličeje pro kamery

Nová funkce HomeKit Secure Video přidává identifikaci lidí, která možná umožní bezpečnostním kamerám detekovat konkrétní lidi a odlišit členy rodiny od cizích lidí. Podporuje též rozpoznávání zvířat a vozidel.

Podporovaná zařízení

iOS 14 by měl být kompatibilní se všemi iPhony disponující iOS 13, včetně starších zařízení, jako jsou iPhone SE a iPhone 6S. Podporovaná zařízení by tedy měla být následující:

iPhone 11 Pro, iPhone 11 Pro Max, iPhone 11, iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone XR, iPhone X, iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone SE 2020, iPod touch (7. generace)

You may also read!

Klíčové kroky k zodpovědnému hazardu s pomocí IPRH

Hazardní hry představují pro mnohé zábavu a vzrušení, avšak s sebou nesou i potenciální rizika. Odpovědnost za minimalizaci těchto

Read More...

Kde hledat obrazy v aukci?

Starožitnosti a obrazy patří k věcem, které s přibývajícími roky rozhodně neztrácí na své hodnotě. Právě proto je možné

Read More...

Zdravé a lahodné dobrůtky pro psy

Dopřejte svému chlupatému psímu miláčkovi kvalitní a lahodné dobrůtky jako zpestření jídelníčku, za odměnu po výcviku nebo jen tak

Read More...

Mobile Sliding Menu