Investiční zlato? A slitky, nebo mince?

In Doporučujeme

Koronavirová pandemie se odráží i na trhu s investičním zlatem a stříbrem. Švýcarské rafinerie donutila na dva měsíce zastavit výrobu. A to se samozřejmě projevilo na poptávce. Ta dnes převyšuje nabídku.

Co z toho vyplývá? Mimo jiné to, že pokud máte investiční zlato k prodeji, neměli byste otálet. Jeho cena je nejvyšší za posledních 75 let. Žádná česká mincovna investiční zlato ve formě slitků (cihel) nevyrábí.

Investujte do zlatých kovů!

Investiční zlato i stříbro najdete v portfoliu firmy Zlaté mince Numismatika sídlící v Obecním domě v Praze. Vaší pozornosti by neměly uniknout především jedinečné zlaté mince Wiener Philharmoniker (Vídeňský Filharmonik). Ty se razí ve Vídni z ryzího zlata v hmotnosti troyské unce (1 Oz)!

Věřte mincím s hologramem

Největšímu zájmu se momentálně těší mince v originálním balení po deseti a dvaceti kusech zapečetěných speciální fólií s hologramem. Ten je zárukou původu mincí stejně jako jejich nedotčenosti. Tyto mince zkrátka nad zlatými slitky jednoznačně mají navrch. Hovoří za ně i jejich cena. Tušili jste třeba, že zlaté mince jsou o něco levnější než slitek stejné váhy? Velmi dobře je na tom i výkupní cena zlatých mincí, která je v podstatě totožná s cenou zlaté cihličky. Nehledě na to, že mince Vídeňský Filharmonik se i dobře prodávají. Renomé značky je silné na celém světě.

Mince jako šperk

Další předností těchto mincí je absence jakýchkoliv číslic na jejich povrchu. Zatímco zlaté slitky musí být ze zákona číslovány, mincí se tato povinnost netýká. Mince jsou však atraktivní již na pouhý pohled. Jsou zkrátka krásné a v každé sbírce se vyjímají jako šperk. Není proto odpověď na otázku položenou v titulku tohoto článku jasná? V zápase slitky versus mince zatím na plné čáře vyhrávají mince, nemyslíte?

Hromadění mincí má smysl

Zatímco Moliére hromadění mincí odsuzoval, v dnešní době rozhodně má svůj smysl. Cena zlata totiž neklesá. Zlaté investiční mince vám tak nabízejí hmatatelnou jistotu vašeho zabezpečení, které je dnes snad ještě více než zlato samotné. Se zlatem jinými slovy budete v mnoha směrech nezávislí. A tedy i svobodní! Tak směle do toho!

You may also read!

Zlato s garancí. Jak koupit kvalitní, investiční poklad?

Chcete někam investovat, ale nejste zrovna milionář, abyste si mohl dovolit koupi něčeho většího? Nevadí. I běžný člověk může

Read More...

Adventní kalendář 2023 s kosmetickým překvapením

Pomalu se blíží adventní období, přičemž tradiční pomůckou pro odpočítávání Štědrého dne je adventní kalendář. Pokud vám však čokoláda

Read More...

S Modrým Koníkem bude každá těhule v obraze

Nešťastná třináctka? To v těhotenství rozhodně nehrozí. Třináctka je zde jednoznačně spojená s koncem prvního trimestru těhotenství. Třináctý týden přináší úlevu

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu