Tipy, jak správně vybrat plastový sklep

In Domácnost

Pokud nemáte klasický sklep, ale hodily by se vám další úložné prostory, vyřešte jejich nedostatek pořízením sklepa plastového. O co jde, proč je tak oblíbený a podle čeho se řídit při výběru? To vše se dozvíte v následujících řádcích.

Co je plastový sklep a jaké výhody nabízí?

Pod pojmem plastový neboli podzemní sklep, se skrývá plastový prefabrikát, který se usazuje do terénu (podobně jako např. žumpa či podzemní nádrž na dešťovou vodu). Proces instalace je rychlý a minimální životnost plastu činí cca 25 let.


V praxi se plastový sklep využívá pro uskladnění potravin a nápojů, ale také jako úložný prostor pro libovolné věci, které se nevešly do domu. Mohou to být sezónní oblečení, nábytek i sportovní potřeby či pneumatiky.

Klíčovými výhodami podzemního sklepa jsou energetická úspora (provoz je prakticky zdarma) i fakt, že nijak nenarušuje estetiku zahrady – naopak zabírá minimum místa, a protože není vidět, neláká zloděje (jako např. mnohem viditelnější kůlna).

Čím se řídit při výběru?

Obecně lze říct, že neexistuje špatný plastový sklep – i tak si ale musíte ohlídat některé parametry, jinak nebude stoprocentně sloužit účelům, pro které si ho plánujete pořídit.

A je to právě účel, který hraje zásadní roli. Důkladně si promyslete, jak budete plastový sklep využívat a přizpůsobte tomu jeho velikost. Chcete-li v něm skladovat věci, raději zvolte větší prostory.

Záležet bude také na typu terénu, kam se rozhodnete plastový sklep umístit. Podzemní prefabrikované konstrukce se vyrábí s klasickým (vertikálním) vstupem, stejně jako se vstupem horizontálním (hodí se pro hlouběji umístěné sklepy, které nejsou vidět z ulice).

Na otázku, jestli se vyplatí investovat peníze navíc do obetonování, máme jednoznačnou odpověď. ANO! Ačkoliv se plastové prefabrikáty vyrábí tak, aby je bylo možné uložit jen tak, beton zajistí ochranu před přívalovým deštěm a podzemní vodou.

You may also read!

Lákají vás investice, ale nechcete celé dny sledovat grafy? Známe řešení

Pod tíhou silné inflace stále větší množství lidí přemýšlí nad tím, jak ochránit své těžce vydřené peníze. Přece jen

Read More...

Kuchyň na míru dokonale využije prostor místnosti

V nábytkářském průmyslu se velice často skloňuje slovní spojení na míru, a to především v oblasti kuchyní. Samozřejmě jsou

Read More...

Jaké hygienické pomůcky vybrat pro váš masérský salon?

Rozhodli jste se zařídit nebo dovybavit svůj masérský salon? Pro dokonalou hygienu doporučujeme používat papírové hygienické podložky a papírové

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu