Tipy, jak správně vybrat plastový sklep

In Domácnost

Pokud nemáte klasický sklep, ale hodily by se vám další úložné prostory, vyřešte jejich nedostatek pořízením sklepa plastového. O co jde, proč je tak oblíbený a podle čeho se řídit při výběru? To vše se dozvíte v následujících řádcích.

Co je plastový sklep a jaké výhody nabízí?

Pod pojmem plastový neboli podzemní sklep, se skrývá plastový prefabrikát, který se usazuje do terénu (podobně jako např. žumpa či podzemní nádrž na dešťovou vodu). Proces instalace je rychlý a minimální životnost plastu činí cca 25 let.


V praxi se plastový sklep využívá pro uskladnění potravin a nápojů, ale také jako úložný prostor pro libovolné věci, které se nevešly do domu. Mohou to být sezónní oblečení, nábytek i sportovní potřeby či pneumatiky.

Klíčovými výhodami podzemního sklepa jsou energetická úspora (provoz je prakticky zdarma) i fakt, že nijak nenarušuje estetiku zahrady – naopak zabírá minimum místa, a protože není vidět, neláká zloděje (jako např. mnohem viditelnější kůlna).

Čím se řídit při výběru?

Obecně lze říct, že neexistuje špatný plastový sklep – i tak si ale musíte ohlídat některé parametry, jinak nebude stoprocentně sloužit účelům, pro které si ho plánujete pořídit.

A je to právě účel, který hraje zásadní roli. Důkladně si promyslete, jak budete plastový sklep využívat a přizpůsobte tomu jeho velikost. Chcete-li v něm skladovat věci, raději zvolte větší prostory.

Záležet bude také na typu terénu, kam se rozhodnete plastový sklep umístit. Podzemní prefabrikované konstrukce se vyrábí s klasickým (vertikálním) vstupem, stejně jako se vstupem horizontálním (hodí se pro hlouběji umístěné sklepy, které nejsou vidět z ulice).

Na otázku, jestli se vyplatí investovat peníze navíc do obetonování, máme jednoznačnou odpověď. ANO! Ačkoliv se plastové prefabrikáty vyrábí tak, aby je bylo možné uložit jen tak, beton zajistí ochranu před přívalovým deštěm a podzemní vodou.

You may also read!

Komu a proč se vyplatí pojištění proti výpadku příjmů?

Důvodů, které mohou vést ke ztrátě či výpadku pravidelných příjmů, může být celá řada. Od kratší či delší pracovní

Read More...

Správně seřízená okna vám pomůžou ušetřit klidně i tisíce korun ročně. Jak?

Chcete ušetřit za vytápění a chlazení své domácnosti? V tom případě nesmíte myslet pouze na samotné topení, kotel nebo

Read More...

Efektivní řešení pro každý průmysl s plastovými přepravkami od PK Group

V současném průmyslovém světě je logistika klíčová a efektivita manipulace s materiálem může znamenat velký rozdíl v produktivitě a

Read More...

Mobile Sliding Menu