Golfové boty dnes umí více než dříve

In Doporučujeme

Boty na golf umí nabídnout celou řadu moderních vychytávek, díky kterým nám na greenu pomáhají, dokonce i co se týče výkonu. Umíte si je správně vybrat?

Znáte typy golfových bot?

Tradiční golfové boty poznáme zejména díky charakteristickým spikům. Jenomže tzv. spikeless již na golfových botách být nemusí. Dnes rozlišujeme tři základní druhy bot na golf. Prvním jsou klasické, poměrně těžké kožené boty. Nabízí skvělou trvanlivost, nejsou však pružné, chybí jim prodyšnost i nepromokavost. Mají spiky.

Moderní doba přinesla do golfového botníku změny a objevily se tzv. atletické golfové boty. Jde o moderní pružné boty, jež se chovají velice přívětivě k našim nohám. Bývají též velice lehounké, což snižuje bolesti nohou. K dispozici mohou být jako spikové i bezspikové.

A právě bezspikové boty – to je třetí typ bot na golf. Jejich popularitu rozšířila značka dánská značky Ecco. I ony mají speciální podrážku, avšak ta připomíná spíše fotbalové kopačky než tradiční golfové boty.

Tradiční spike

Spike jsou pro golfové boty charakteristické terčíky s hroty, které se poměrně pevně zaryjí do trávníku a pomáhají hráči udržet stabilitu. Tyto hroty bývají dost ostré a umí docela zásadně poškozovat povrch interiérových podlah. Proto nejsou do interiérů vhodné. I to byl jeden z důvodů, proč byly vyvinuty bezspikové boty. Mají sice menší stabilitu, zejména na mokrém trávníku, obvykle je však dostatečná a hru nijak negativně neovlivňuje. Dají se nosit dokonce jako běžné street boty.

Voděodolnost není zbytečnost

Rozhodně nepodceňujte schopnost bot udržet naše nohy v suchu. Mokré nohy vedou k nachlazení i ke vzniku mechanických otlaků. U golfové obuvi, kterou bychom si měli vybírat o něco menší než běžné boty, o to více. Na mokrý trávník přitom narazíme nejen po dešti, ale v podstatě vždy ráno, dokud neopadne rosa. A sebrat golfové hole už za úsvitu a vyrazit odpalovat golfové míčky, tohle je ten největší požitek z golfu, který lze zažít. Ideální volbou jsou proto membránové golfové boty, tedy takové, které umožňují noze dýchat, ale současně poskytují voděodolné vlastnosti.

Vychytávky na nožky pro golfisty

Moderní golfové boty však dnes nabízí ještě více. Například firma Adidas vyvinula typ golfových bot, který se svojí konstrukcí liší podle toho, zdali si je obouvá levoruký, nebo pravoruký hráč. Tvar boty dává každému ještě větší stabilitu při odrazu. Značka Nike zas nabízí golfové boty s technologií Flyknit, které jsou inspirovány sportovní ponožkou.

You may also read!

Propanbutanové a propanové láhve až do domu? Brzy se bude jednat o běžnou službu

Využíváte ve své domácnosti propanbutanové láhve? Jste vášniví turisté a rádi si při kempování ohřejete jídlo na plynovém vařiči?

Read More...

Úsporná sprcha pomůže šetřit náklady za spotřebu vody

Je to životadárná kapalina a potřebujeme ji denně. Otázkou ovšem je, kolik litrů každý den vyplýtváme zbytečně, protože v úsporách

Read More...

Hledáte nové bydlení v Praze? Zkontrolujte nabídku volných bytů na Praze 3 a vyberte si ten svůj

Přejete si najít svůj byt snů a přestěhovat se někam, kde budete mít na dosah veškeré služby, ale zároveň

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu