Ochrana při práci je základ

In Doporučujeme

Aby člověk mohl dobře pracovat, měl by mít nejen jasnou mysl, ale zároveň je nezbytné, aby byl dostatečně chráněn.

Existuje celá řada profesí, jejichž vykonávání je často zdraví, či dokonce životu nebezpečné. Takovéto profese musí používat vhodné ochranné pomůcky, třeba ve formě ochranných filtračních masek.

Nejen proti virům

Ochrana úst, respektive dýchacích cest, je důležitá například ve zdravotnictví. Roušky, potažmo respirátory, chrání nejen samotné zdravotníky, ale zároveň i pacienty, kteří by se teoreticky mohli od zdravotnického personálu také nakazit.

Respirátory se standardně užívají také v mnoha provozovnách, kde se běžně pracuje s různými chemikáliemi, a samozřejmě jsou nedílnou součástí oděvu dělníků na stavbách.

Masku je nutné nosit třeba při práci se zdravotně závadnými materiály, typicky kupříkladu azbestem, jehož vdechování rozhodně lidskému organismu neprospívá.

Vhodný model

Aby respirátor či ochranná maska s filtrem fungovaly podle předpokladů, je nezbytné vybrat si vhodný model. Některé verze totiž dokáží ledacos propustit a jsou obvykle vhodné pouze jako ochrana před prachem.

Dražší typy s vhodnými filtry jsou už jiný kalibr a ty dokáží zabránit pronikání i velmi malých částeček. Proto je však nezbytné mít masku naprosto dokonale utaženou. V opačném případě se totiž mohou cizorodé látky dostat do těla skrze neutěsněné škvíry. Je tedy nutné masku před příchodem na pracoviště důkladně zkontrolovat.

Ochrana rukou

Mezi ochranné prostředky se samozřejmě řadí i rukavice. I zde je potřeba vybrat vhodnou verzi, jelikož jen málokteré zvládnou nabídnout kompletní protekci na dostatečné úrovni.

Například pro jedince, kteří pracují v prostředí, kde je možné se snadno popálit, jsou ideální tepelně odolné rukavice. Naopak lidé, již často něco řežou, dokáží ocenit spíše rukavice odolné před poškozením řeznými nástroji.

You may also read!

Zlato s garancí. Jak koupit kvalitní, investiční poklad?

Chcete někam investovat, ale nejste zrovna milionář, abyste si mohl dovolit koupi něčeho většího? Nevadí. I běžný člověk může

Read More...

Adventní kalendář 2023 s kosmetickým překvapením

Pomalu se blíží adventní období, přičemž tradiční pomůckou pro odpočítávání Štědrého dne je adventní kalendář. Pokud vám však čokoláda

Read More...

S Modrým Koníkem bude každá těhule v obraze

Nešťastná třináctka? To v těhotenství rozhodně nehrozí. Třináctka je zde jednoznačně spojená s koncem prvního trimestru těhotenství. Třináctý týden přináší úlevu

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu