Jak najít levné ubytování na cestách?

In Cestování

Pokud často cestujete po celém světě, vyvstane otázka, jak si vybrat nejlevnější ubytování. Nejjednodušší způsob, jak najít ubytování v kterémkoli městě, je využít hotely nebo ubytovny.

Hotely a ubytovny

Snad nejznámějším místem pro rezervace hotelů je stránka booking.com , kde si můžete snadno vybrat hotel kdekoli na světě. Existují i jiné specializované stránky pro rezervaci ubytoven – hostelworld.com, hostelsclub.com a mnoho dalších. Nezapomeňte, že hotely a ubytovny často poskytují slevy, příkladně při rezervaci 2-5 dní předem.

Přes noc ve stanu

Nejlevnější způsob, jak vyřešit problém s místem, kde strávit noc na cestě, je vzít si stan a spací pytel a nespoléhat se na nikoho, ale ne všechny země jsou loajální milovníkům volného života.  Stále existuje možnost postavit stan na střeše vícepodlažní budovy nebo na území nějaké instituce – například na trávníku na nádvoří hasičské stanice, ale samozřejmě musíte nejprve požádat o povolení.

Airbnb  

Chcete-li na cestě žít více či méně pohodlně, ale nepřeplatíte si hotel, nebo potřebujete zvláštní podmínky, jako jsou domy či byty, tj. s kuchyní a apartmány jsou velmi drahé, pak vítejte na webových stránkách airbnb.com. Tato stránka zpřístupňuje bydlení kdekoli na světě a sami si vyberete úroveň komfortu.

Couchsurfing  

Pokud jste velmi společenský a máte co sdílet, navštivte web couchsurfing.com.  

Po celém světě je mnoho lidí připraveno ubytovat cestovatele jako hosty tzn. zdarma.   

Kempování

Další možností levného cestování je kempování – zejména pokud vás zajímá spíše příroda než města. Například kemp na okraji Benátek je levnější než hotely. Evropské kempy mají vše pro delší pobyt: sprcha, WC, pračky, elektřina, hřiště a někdy i bazén.  

Výměna domů a bytů

Existuje možnost žít na jiném místě a neplatit tam za ubytování, pouze pokud máte vlastní byt nebo dům na zajímavém místě, kde můžete nechat na nějakou dobu bydlet turisty. Na chvíli změníte domy. V zásadě zajímavé, neobvyklé, ale rozhodně není vhodné pro každého. Další informace na homeexchange.com. Existuje tedy mnoho možností, jak najít ubytování na cestě a každý si vybere podle svých potřeb a preferencí.

You may also read!

Klíčové kroky k zodpovědnému hazardu s pomocí IPRH

Hazardní hry představují pro mnohé zábavu a vzrušení, avšak s sebou nesou i potenciální rizika. Odpovědnost za minimalizaci těchto

Read More...

Kde hledat obrazy v aukci?

Starožitnosti a obrazy patří k věcem, které s přibývajícími roky rozhodně neztrácí na své hodnotě. Právě proto je možné

Read More...

Zdravé a lahodné dobrůtky pro psy

Dopřejte svému chlupatému psímu miláčkovi kvalitní a lahodné dobrůtky jako zpestření jídelníčku, za odměnu po výcviku nebo jen tak

Read More...

Mobile Sliding Menu