Jak najít levné ubytování na cestách?

In Cestování

Pokud často cestujete po celém světě, vyvstane otázka, jak si vybrat nejlevnější ubytování. Nejjednodušší způsob, jak najít ubytování v kterémkoli městě, je využít hotely nebo ubytovny.

Hotely a ubytovny

Snad nejznámějším místem pro rezervace hotelů je stránka booking.com , kde si můžete snadno vybrat hotel kdekoli na světě. Existují i jiné specializované stránky pro rezervaci ubytoven – hostelworld.com, hostelsclub.com a mnoho dalších. Nezapomeňte, že hotely a ubytovny často poskytují slevy, příkladně při rezervaci 2-5 dní předem.

Přes noc ve stanu

Nejlevnější způsob, jak vyřešit problém s místem, kde strávit noc na cestě, je vzít si stan a spací pytel a nespoléhat se na nikoho, ale ne všechny země jsou loajální milovníkům volného života.  Stále existuje možnost postavit stan na střeše vícepodlažní budovy nebo na území nějaké instituce – například na trávníku na nádvoří hasičské stanice, ale samozřejmě musíte nejprve požádat o povolení.

Airbnb  

Chcete-li na cestě žít více či méně pohodlně, ale nepřeplatíte si hotel, nebo potřebujete zvláštní podmínky, jako jsou domy či byty, tj. s kuchyní a apartmány jsou velmi drahé, pak vítejte na webových stránkách airbnb.com. Tato stránka zpřístupňuje bydlení kdekoli na světě a sami si vyberete úroveň komfortu.

Couchsurfing  

Pokud jste velmi společenský a máte co sdílet, navštivte web couchsurfing.com.  

Po celém světě je mnoho lidí připraveno ubytovat cestovatele jako hosty tzn. zdarma.   

Kempování

Další možností levného cestování je kempování – zejména pokud vás zajímá spíše příroda než města. Například kemp na okraji Benátek je levnější než hotely. Evropské kempy mají vše pro delší pobyt: sprcha, WC, pračky, elektřina, hřiště a někdy i bazén.  

Výměna domů a bytů

Existuje možnost žít na jiném místě a neplatit tam za ubytování, pouze pokud máte vlastní byt nebo dům na zajímavém místě, kde můžete nechat na nějakou dobu bydlet turisty. Na chvíli změníte domy. V zásadě zajímavé, neobvyklé, ale rozhodně není vhodné pro každého. Další informace na homeexchange.com. Existuje tedy mnoho možností, jak najít ubytování na cestě a každý si vybere podle svých potřeb a preferencí.

You may also read!

Přeprava strojů již není problém

Stěhování strojů není žádný snadný logistický problém. Přitom firmy nezůstávají obvykle na jednom místě po celou dobu svého fungování.

Read More...

Likvidace vozidel s odborníky je hračka

Máte doma staré auto, které potřebujete zlikvidovat? Spousta lidí stojí před tímto úkonem jen jednou v životě, proto pak

Read More...

Zavolejte si pro údržbu i opravu svého kávovaru náš odborný servis

Vychutnejte si každý den opravdu dobrou kávu ze svého kávovaru. Aby fungoval tak jak má, dopřejte mu pravidelnou údržbu

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu