Jeskyně Petralon v Řecku

In Cestování

Dnes jdeme do jeskyní Petralonu. Jeskyni náhodou našel obyvatel této vesnice. Byl to pastýř ovcí, a každý den slyšel zvuky přicházející z mezery v zemi, jako šepot nebo dýchání. V této vesnici byly problémy s vodou, a proto se tento pastýř rozhodl, že může jít o podzemní zdroje vody. Pastýř Filip zavolal ostatní obyvatele a začali kopat. Nejprve vykopali 7 m, pak spočívali na skále a poté klesli do otevřeného prostoru. Takže jeskyně byla objevena.

Společně s naším průvodcem – překladatelem vstupujeme do jeskyně. Nejprve projdeme umělým tunelem. Vždy je konstantní teplota + 17 ° C. A teď se jeskyně sama otevírá v celé své kráse. Zde je nádherný svět stalaktitů a stalagmitů, div přírody. Na některých místech jsou zvýrazněny a vypadají velmi záhadně. Přesouváme se z jedné místnosti do druhé. Jsou různé velikosti. Jdeme podél centrální cesty, oplocené zábradlím. Je škoda, že opět nemůžete fotografovat. V první hale s nízkou klenbou jsou makety primitivních lidí obědvajících kolem ohně. Vypadají docela realisticky. Tady v jeskyních byla nalezena kostra a lebka velmi starodávné osoby staré 700 až 800 tisíc let. Samotná jeskyně vznikla kolem období miocénu.

Jdeme dále po klikaté cestě, která posléze klesá po schodech, a pak se otočí na stranu. Na jednom místě je průchod velmi úzký kvůli skalám, které stojí vedle sebe, a musíte jít stranou. Tyto jeskyně nejsou poslední, některé jsou stále prozkoumávány a nesmí se tam chodit. Je škoda, že neexistují žádná podzemní jezera. Ukázali nám vykopanou studnu do hloubky asi 15 metrů. Zde byly studovány půdní vrstvy s 32 vrstvami.  

Po jeskyni jdeme do antropologického muzea, kde jsou k vidění lebky a kosti starověkých zvířat prehistorické éry, jakož i kostní a dřevní popel, který je starý 1 milion let, nejstarší stopy používání ohně lidmi dodnes. Je zde dispozice jeskyně a místo, kde byla nalezena kostra starodávného muže.  

Upřímně řečeno se mi ten průvodce nelíbil. Je lakonický. Vracíme se domů. Celkově prohlídka trvala trochu déle než 2 hodiny.

You may also read!

Přeprava strojů již není problém

Stěhování strojů není žádný snadný logistický problém. Přitom firmy nezůstávají obvykle na jednom místě po celou dobu svého fungování.

Read More...

Likvidace vozidel s odborníky je hračka

Máte doma staré auto, které potřebujete zlikvidovat? Spousta lidí stojí před tímto úkonem jen jednou v životě, proto pak

Read More...

Zavolejte si pro údržbu i opravu svého kávovaru náš odborný servis

Vychutnejte si každý den opravdu dobrou kávu ze svého kávovaru. Aby fungoval tak jak má, dopřejte mu pravidelnou údržbu

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu