Kypr – ostrov lásky

In Cestování

Naše letadlo letí v 11.20 do města Paphos na Kypru. Letová výška 10 000 metrů. Rychlost 800 tisíc metrů. Teplota přes palubu je minus 52 ‚C. Můžete sledovat filmy nebo si číst. Čas letí rychleji. Máme vegetariánský oběd.  Na nebi je málo mraků, země a pobřeží jsou jasně viditelné. Let nad horami Turecka je impozantní. Slunce je nádherné se se třpytivými odlesky na hladině vody.  Konečně se objevil dlouhý pruh kyperského pobřeží, připomínající ptačí křídlo. Letadlo letělo dopředu, pak se otočilo a šlo k přistání.  

Konečně jsme přistáli v Paphosu. Teplota je asi +26 ° C. Dále se jede taxíkem za 55 EUR a za 40 minut (28 km) dorazíme do našeho hotelu. Architektura je zde zvláštní, podobá se řecké. Kypr je bývalá britská kolonie. Jeho jižní část patří Řekům a severní část Turkům.

Náš 5 * Coral Beach Hotel & Resort Kypr se nachází na strmém pobřeží. Procházíme do haly, která je vzhledem k moři považována za 5. patro, i když z ulice vypadá jako první. Byli jsme usazeni v 8. patře s výhledem na moře, nádhera.  

V hotelu zažíváme menší chaos, okamžitě nelze zjistit, kam vlastně jít. Lidé v hotelu jsou většinou Angličané. Překvapivě je zde poměrně hodně rusky mluvících lidí z personálu a naštěstí i jeden Čech, takže jsme se konečně pohnuli z místa. Nejdříve jsme šli po schodech dolů na odpolední svačinu, cítím obrovský hlad.

Po jídle jsme se šli projít kolem hotelu. Nádvoří jsou rozptýleny v malých fragmentech s designem vápencového kamene. Všude je mnoho květin a to z různých zemí světa. Všechno je kvetoucí a voňavé. Písečná pláž není příliš velká, je obklopena přístavem vlevo a vpravo. Přesto se nám tady moc líbí. Příjemně unaveni koukáme na úchvatný západ slunce. Západ slunce je zde v polovině listopadu kolem 17:00.

Moc se těším na večeři, neboť máme obrovský hlad. Večeře je v 19.30 hod. v jídelně je spousta lidí. V bufetu je dostatečný výběr jídla. Kyperská kuchyně je pestrá a zdravá. Doporučuji ochutnat Halloumi sýr, který se vyrábí pouze na Kypru. Po večeři zazní krásné zvuky živé hudby – hrají na klavír. Uchvacuje nás pohled na modrý rybník osvětlený lucernami, v jeho okolí a po celém ostrově se tyčí obrovské palmy.  Večer jsme byli strašně unavení, dlouhá cesta nás nesmírně vyčerpala. Jen jsme usnuli, uslyšíme hlasité klepání na dveře našich sousedů.  Dveře hlasitě bouchly, ale my jsme už zase spali jako zabití.

You may also read!

Klíčové kroky k zodpovědnému hazardu s pomocí IPRH

Hazardní hry představují pro mnohé zábavu a vzrušení, avšak s sebou nesou i potenciální rizika. Odpovědnost za minimalizaci těchto

Read More...

Kde hledat obrazy v aukci?

Starožitnosti a obrazy patří k věcem, které s přibývajícími roky rozhodně neztrácí na své hodnotě. Právě proto je možné

Read More...

Zdravé a lahodné dobrůtky pro psy

Dopřejte svému chlupatému psímu miláčkovi kvalitní a lahodné dobrůtky jako zpestření jídelníčku, za odměnu po výcviku nebo jen tak

Read More...

Mobile Sliding Menu