Jaké jsou aktuální trendy při výběru záclon?

In Doporučujeme

Bytový textil je vždy důležitou součástí vybavení každé domácnosti. Platí to také pro záclony a závěsy, jimiž můžete ozdobit okna ve všech místnostech bytu či rodinného domu. Určitě se vyplatí sledovat aktuální trendy v oblasti tohoto typu zboží.

Barvy a průsvitnost

Moderní záclony jsou především svěží, lehké, často průsvitné. Dominují jim světlé barvy, případně spíše jednodušší motivy. Samozřejmě záleží na konkrétní místnosti, do níž je plánujete umístit.

Jsou-li záclony určené do obývacího pokoje, potažmo třeba kuchyně, kde je vhodné neklást přehnané překážky v průchodu přirozeného denního světla skrze okna, vyplatí se zvolit například obloukové záclony. Vždy si u nich ohlídejte správné rozměry, což ostatně platí pro záclony, závěsy, ale i povlečení a ostatní bytový textil pokaždé.

Provázkové modely

Velmi atraktivní řešení představují provázkové záclony. Jedná se o specifický druh záclon, který je tvořen svazkem tenkých provázkových tkanin. Jsou praktické hlavně do moderně zařízených domácností.

Záclony do dětského pokoje

Zapomenout nelze ani na dětský pokojík. Do něj lze zvolit záclony rozmanitějších barev. Vybrané kamenné obchody a e-shopy dokonce nabízejí záclony, jež mají potištěné známé dětské vzory, případně nejrůznější zvířátka a květiny. Samy o sobě takovéto záclony dodají dětskému pokojíku kouzlo a vaše potomky zcela jistě potěší.

Hotové záclony

Pokud jde o nákup záclon, těší se stále větší popularitě hotové záclony. U nich už totiž nemusíte řešit řasení vždy, když se rozhodnete je pověsit na garnýž. Kusové záclony, jak se jim také někdy říká, mají navíc zpravidla rozměry, jež jsou obvyklé pro okna v současných panelových bytech a rodinných domech, takže si nemusíte hlídat ani to, jak jsou široké a dlouhé. Obecně platí, že přednost stále dostávají záclony s řasením, které sahají až k podlaze místnosti.

You may also read!

Propanbutanové a propanové láhve až do domu? Brzy se bude jednat o běžnou službu

Využíváte ve své domácnosti propanbutanové láhve? Jste vášniví turisté a rádi si při kempování ohřejete jídlo na plynovém vařiči?

Read More...

Úsporná sprcha pomůže šetřit náklady za spotřebu vody

Je to životadárná kapalina a potřebujeme ji denně. Otázkou ovšem je, kolik litrů každý den vyplýtváme zbytečně, protože v úsporách

Read More...

Hledáte nové bydlení v Praze? Zkontrolujte nabídku volných bytů na Praze 3 a vyberte si ten svůj

Přejete si najít svůj byt snů a přestěhovat se někam, kde budete mít na dosah veškeré služby, ale zároveň

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu