Jaké jsou aktuální trendy při výběru záclon?

In Doporučujeme

Bytový textil je vždy důležitou součástí vybavení každé domácnosti. Platí to také pro záclony a závěsy, jimiž můžete ozdobit okna ve všech místnostech bytu či rodinného domu. Určitě se vyplatí sledovat aktuální trendy v oblasti tohoto typu zboží.

Barvy a průsvitnost

Moderní záclony jsou především svěží, lehké, často průsvitné. Dominují jim světlé barvy, případně spíše jednodušší motivy. Samozřejmě záleží na konkrétní místnosti, do níž je plánujete umístit.

Jsou-li záclony určené do obývacího pokoje, potažmo třeba kuchyně, kde je vhodné neklást přehnané překážky v průchodu přirozeného denního světla skrze okna, vyplatí se zvolit například obloukové záclony. Vždy si u nich ohlídejte správné rozměry, což ostatně platí pro záclony, závěsy, ale i povlečení a ostatní bytový textil pokaždé.

Provázkové modely

Velmi atraktivní řešení představují provázkové záclony. Jedná se o specifický druh záclon, který je tvořen svazkem tenkých provázkových tkanin. Jsou praktické hlavně do moderně zařízených domácností.

Záclony do dětského pokoje

Zapomenout nelze ani na dětský pokojík. Do něj lze zvolit záclony rozmanitějších barev. Vybrané kamenné obchody a e-shopy dokonce nabízejí záclony, jež mají potištěné známé dětské vzory, případně nejrůznější zvířátka a květiny. Samy o sobě takovéto záclony dodají dětskému pokojíku kouzlo a vaše potomky zcela jistě potěší.

Hotové záclony

Pokud jde o nákup záclon, těší se stále větší popularitě hotové záclony. U nich už totiž nemusíte řešit řasení vždy, když se rozhodnete je pověsit na garnýž. Kusové záclony, jak se jim také někdy říká, mají navíc zpravidla rozměry, jež jsou obvyklé pro okna v současných panelových bytech a rodinných domech, takže si nemusíte hlídat ani to, jak jsou široké a dlouhé. Obecně platí, že přednost stále dostávají záclony s řasením, které sahají až k podlaze místnosti.

You may also read!

Zlato s garancí. Jak koupit kvalitní, investiční poklad?

Chcete někam investovat, ale nejste zrovna milionář, abyste si mohl dovolit koupi něčeho většího? Nevadí. I běžný člověk může

Read More...

Adventní kalendář 2023 s kosmetickým překvapením

Pomalu se blíží adventní období, přičemž tradiční pomůckou pro odpočítávání Štědrého dne je adventní kalendář. Pokud vám však čokoláda

Read More...

S Modrým Koníkem bude každá těhule v obraze

Nešťastná třináctka? To v těhotenství rozhodně nehrozí. Třináctka je zde jednoznačně spojená s koncem prvního trimestru těhotenství. Třináctý týden přináší úlevu

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu