Jaký bude nový iPhone 13

In Technika

IPhone 13 a jeho sourozenci budou pravděpodobně nejoblíbenějšími smartphony roku 2021, i když nemusí být vypuštěni na svět pod tímto názvem. Jako druhá varianta jména hodného tohoto smartphonu je iPhone 12S.

Můžete si být jisti, že společnost Apple opět pozvedne na světlo čtyři členy rodiny iPhone, tentokrát v nové řadě 13. Modely budou pravděpodobně iPhone 13 mini, iPhone 13, iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max. Společnost se zaměřila na tři modely až do roku 2020, kdy představila mini model jako čtvrtý telefon v rodině iPhone 12. Většina zvěstí naznačuje, že to bude pokračovat i v roce 2021. Pokud by některý model vypadl, pravděpodobně by to bylo mini, protože iPhone 12 mini se údajně neprodává moc dobře, zvěsti ale naznačují, že Apple bude i přes to iPhone mini nabízet i v další řadě (patrně místo iPhone SE 3).

Datum vydání iPhone 13

Kdy si budete moci koupit nový iPhone pro sebe? Očekává se, že datum vydání iPhone 13 bude stanoveno na září 2021, ale to se může vzhledem k pandemii Covid-19 změnit. Za posledních 10 let Apple důsledně představil své vlajkové telefony na akci poblíž začátku září a telefony vydal o 10 dní později. To vše se změnilo v roce 2020 kvůli pandemii a telefony byly zpožděny vzhledem k jejich obvyklému oknu vydání. iPhone 12 a iPhone 12 Pro byly posunuty zpět do října a další dvě zařízení – iPhone 12 mini  a iPhone 12 Pro Max – byla vydána v listopadu, údajně kvůli nedostatku dílů pro výrobní proces. Normálně bychom očekávali, že Apple se bude držet tohoto zářijového okna, ale zpoždění v roce 2020 zřejmě vedlo ke zvýšení prodeje telefonů. To může znamenat, že se Apple rozhodne toto nové okno zachovat.

Cena iPhone 13

O ceně iPhone 13 je známo jen málo, ale očekává se, že bude mít podobnou úroveň jako rodina iPhone 12. Tyto telefony stojí více než telefony z roku 2019 – řada iPhone 11  – a to kvůli přidání 5G a několika dalších technických prvků. Řada iPhone 13 je jen zdánlivě na cestě i pro letošní závody na trhu.

iPhone 13 design a technologie

iPhone 13 bude disponovat vzhledem i technologií obrazovky z jeho předchůdce iPhone 12. Drobné změny budou vidět na zadní straně iPhone 13 u fotoaparátu a jeho čoček. Co se týče designu, tak Apple na nové řadě iPhone 13 zavede také matně černou variantu pro modely iPhone Pro, která je přepracovaná ze současného grafitu. Jedna věc, o které se již pro iPhone 12 spekulovalo bylo přidání displeje s vysokou obnovovací frekvencí, a to až 120 Hz. Vše naznačuje tomu, že by to mohlo být zavedeno právě na iPhone 13, a díky tomu bude displej plynulejší při hraní her nebo procházení kanálů na sociálních médiích. Tato technologie bude fungovat podobným způsobem jako v řadě iPad Pro, kde je obrazovka schopna měnit obnovovací frekvenci v závislosti na aktivitě, kterou děláte. Podle některých zdrojů by společnost Apple měla zavést i skener otisků prstů pod displejem. Mnoho výrobců Androidu již tuto technologii zahrnuje na svých vlajkových telefonech a značka Apple je připravena je následovat. Další velkou úpravou se rozumí podpora duálního biometrického ověřování. To znamená, že iPhone 13 se může stát prvním iPhonem, který obsahuje obě formy identifikace, Face ID a skener otisků prstů pod displejem. Pokud jde o fotoaparát, tak se spekuluje o tom, že ultra širokoúhlý fotoaparát iPhone 13 Pro a Pro Max bude obsahovat šesti jádrový objektivy místo současného pěti jádrového, jako tomu je na iPhonu 12 Pro a Pro Max.

Baterie iPhone 13 a další informace

Rok 2021 může být rokem, kdy uvidíme zavedení  iPhonů s úložištěm 1TB. To je velikost úložiště, se kterou společnost ještě nepracovala, alespoň ne na svých smartphonech. Proto se očekává, že to bude varianta pouze na nejdražších modelech iPhone 13 Pro a Pro Max. Mluví se také o tom, že by nový iPhone 13 využíval pouze bezdrátové nabíjení. Na druhou stranu, baterie iPhone 13 by mohly přejít na soft board technologii, která by mohla umožnit zabudování fyzicky menší baterie bez snížení její kapacity. Ve skutečnosti může mít iPhone 13 větší kapacitu baterie než iPhone 12. Kromě již zmíněného bude iPhone 13 disponovat čipovou sadou A15. Jedná se o 5nm čipovou sadu, která má stejnou velikost jako A14.

You may also read!

Klíčové kroky k zodpovědnému hazardu s pomocí IPRH

Hazardní hry představují pro mnohé zábavu a vzrušení, avšak s sebou nesou i potenciální rizika. Odpovědnost za minimalizaci těchto

Read More...

Kde hledat obrazy v aukci?

Starožitnosti a obrazy patří k věcem, které s přibývajícími roky rozhodně neztrácí na své hodnotě. Právě proto je možné

Read More...

Zdravé a lahodné dobrůtky pro psy

Dopřejte svému chlupatému psímu miláčkovi kvalitní a lahodné dobrůtky jako zpestření jídelníčku, za odměnu po výcviku nebo jen tak

Read More...

Mobile Sliding Menu