Kratom a jeho účinky

In Doporučujeme

Kratom je běžný název pro mitragyna speciosa, tropický stálezelený strom pocházející z bažinatých džunglí jihovýchodní Asie. Strom roste divoce ve středním a jižním Thajsku, Malajsii, Indonésii, Myanmaru a jinde v Tichomoří, kde se používá jako tradiční léčivo přinejmenším od 19. století.

Psychoaktivní látky kratomu se nacházejí v širokých zelených listech, které se sbírají, potom suší na slunci a vaří jako čaj, případně se drží a míchají do vody. Účinek této látky je často přirovnáván k opioidům i stimulantům a kratom je vychvalován pro úlevu od bolesti, depresí a úzkosti.

Zastánci kratomu považují tuto látku za neocenitelného pomocníka pro duševní a fyzické zdraví. Ačkoliv se v tradičních souvislostech užívá přinejmenším od 19. století, celosvětová popularita kratomu vzrostla až v posledních letech. Bílý kratom je na energii, červený je zase známý pro své sedativní účinky.

Co můžete očekávat?

V nízkých dávkách má kratom povzbuzující účinek, díky němuž se uživatelé cítí energičtější, společenštější a motivovanější. Někteří také uvádějí pocity euforie. Stimulační účinky kratomu mohou být pro některé lidi, alespoň z počátku, příliš silné. Dále se může objevit pocení, nevolnost, závratě a dysforie, což se většinou objevuje v počátcích.

Ve vyšších dávkách má kratom sedativní účinek. Uživatelé se mohou cítit euforicky a spokojeně, emoce a pocity jsou totiž otupeny. Někteří lidé také uvádějí, že zažívají jakýsi stav bdělého snění, zejména při poslechu hudby. Kratom taktéž vyvolává některé mírné vizuální vjemy (s otevřenýma i zavřenýma očima), pocit zahřátí, zvýšenou empatii a případně i sexuální vzrušení.

Jestliže si dáte kratom na lačný žaludek, účinky se projeví asi po 15 až 20 minutách. Silnější dávky mají nástup kratší. Intenzita postupně narůstá a vrcholí po dvou až čtyřech hodinách.

Kde koupit kratom?

Podívejte se na bílý vs. zelený kratom, ale kupte si klidně i červenou verzi. Všechny uvedené druhy zakoupíte na KratomWorld.cz, což je e-shop fungující teprve něco málo přes rok, ovšem má tisíce spokojených zákazníků. Doručení je do 1 až 2 pracovních dnů.

You may also read!

Proč se vyplatí investovat do koupacího sudu? Důvodů je hned několik

Koupací sud slouží nejen k relaxaci a odpočinku, ale horká voda má pozitivní dopad také na lidský organismus. Po

Read More...

Elektronické cigarety jsou výborné pro odvykání

Leckterý milovník tabáku se dnes potýká s finančními problémy, jelikož cigarety a doutníky jdou cenově neustále nahoru a nezdá

Read More...

Výkonný mobil za několik tisíc? Rozhodně ano

Nezáleží na tom, jestli svůj telefon používáte k práci, studiu, jako navigaci do auta, pomocníka během socializace nebo pro

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu