Kratom a jeho účinky

In Doporučujeme

Kratom je běžný název pro mitragyna speciosa, tropický stálezelený strom pocházející z bažinatých džunglí jihovýchodní Asie. Strom roste divoce ve středním a jižním Thajsku, Malajsii, Indonésii, Myanmaru a jinde v Tichomoří, kde se používá jako tradiční léčivo přinejmenším od 19. století.

Psychoaktivní látky kratomu se nacházejí v širokých zelených listech, které se sbírají, potom suší na slunci a vaří jako čaj, případně se drží a míchají do vody. Účinek této látky je často přirovnáván k opioidům i stimulantům a kratom je vychvalován pro úlevu od bolesti, depresí a úzkosti.

Zastánci kratomu považují tuto látku za neocenitelného pomocníka pro duševní a fyzické zdraví. Ačkoliv se v tradičních souvislostech užívá přinejmenším od 19. století, celosvětová popularita kratomu vzrostla až v posledních letech. Bílý kratom je na energii, červený je zase známý pro své sedativní účinky.

Co můžete očekávat?

V nízkých dávkách má kratom povzbuzující účinek, díky němuž se uživatelé cítí energičtější, společenštější a motivovanější. Někteří také uvádějí pocity euforie. Stimulační účinky kratomu mohou být pro některé lidi, alespoň z počátku, příliš silné. Dále se může objevit pocení, nevolnost, závratě a dysforie, což se většinou objevuje v počátcích.

Ve vyšších dávkách má kratom sedativní účinek. Uživatelé se mohou cítit euforicky a spokojeně, emoce a pocity jsou totiž otupeny. Někteří lidé také uvádějí, že zažívají jakýsi stav bdělého snění, zejména při poslechu hudby. Kratom taktéž vyvolává některé mírné vizuální vjemy (s otevřenýma i zavřenýma očima), pocit zahřátí, zvýšenou empatii a případně i sexuální vzrušení.

Jestliže si dáte kratom na lačný žaludek, účinky se projeví asi po 15 až 20 minutách. Silnější dávky mají nástup kratší. Intenzita postupně narůstá a vrcholí po dvou až čtyřech hodinách.

Kde koupit kratom?

Podívejte se na bílý vs. zelený kratom, ale kupte si klidně i červenou verzi. Všechny uvedené druhy zakoupíte na KratomWorld.cz, což je e-shop fungující teprve něco málo přes rok, ovšem má tisíce spokojených zákazníků. Doručení je do 1 až 2 pracovních dnů.

You may also read!

Zlato s garancí. Jak koupit kvalitní, investiční poklad?

Chcete někam investovat, ale nejste zrovna milionář, abyste si mohl dovolit koupi něčeho většího? Nevadí. I běžný člověk může

Read More...

Adventní kalendář 2023 s kosmetickým překvapením

Pomalu se blíží adventní období, přičemž tradiční pomůckou pro odpočítávání Štědrého dne je adventní kalendář. Pokud vám však čokoláda

Read More...

S Modrým Koníkem bude každá těhule v obraze

Nešťastná třináctka? To v těhotenství rozhodně nehrozí. Třináctka je zde jednoznačně spojená s koncem prvního trimestru těhotenství. Třináctý týden přináší úlevu

Read More...

4 commentsOn Kratom a jeho účinky

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu