Malebné prostředí regionu poblíž Prahy aneb Karlštejn jako na dlani

In Cestování

Svatební cesty, rodinné dovolené, výlety, na které se nezapomíná. Hranice Prahy a Středočeského kraje si oblíbil už císař Karel IV. a nelze se mu určitě nijak divit. Procházka podél toku řeky Berounky, výhled ze světoznámého hradu do širokého okolí, příjemná atmosféra, která ani v nejmenším nezná městský spěch a shon. Centrum Prahy je zhruba 25 kilometrů daleko, tudíž prim hraje i výborná dopravní dostupnost tohoto místa.

Pohoda a relaxace, to vše pěkně uprostřed zeleně

Přímo až božský klid, přesně tohle nabízí hotel poblíž Karlštejna. Kapacita činí 21 pokojů a 49 lůžek, ve většině jde o dvoulůžkovou klasiku pro manželské páry, ale v nabídce nechybí samozřejmě ani typický rodinný pokoj. Konat se tu mohou i romantické svatby, okolí k nim přímo láká. Říci si své ANO v altánku na ostrově je jistě jedinečným zážitkem.

A co zajímavého se nabízí v okolí? Je to třeba muzeum věnované voskovým figurínám přímo na Karlštejnu, vyhlídka v lomu Velká Amerika, ale například také přírodní rezervace Voškov, nabízející dvoukilometrovou procházku v zeleni podél toku řeky Berounky. Poznat život minulých staletí můžete i v nedaleké vesnické památkové zóně Mořinka, která vybízí k návštěvě už od svého založení v roce 1995.

Karlštejn, to je perla mezi českými hrady

V okolí se nabízí řada aktivit, ubytování u Karlštejna přináší třeba možnost projít si místní zoopark, v němž nechybí ani kočkovité šelmy a další zajímavá exotická zvířata. K návštěvě láká i Svatý Jan pod Skalou, poutní místo, kde lidé s oblibou nabírají nové síly a odpočívají. Grilování nebo relaxační centrum pak přijde vhod, když zrovna není hezké počasí. Zapomenout bychom neměli ani na hrad, který hraje titulní úlohu i v jednom slavném muzikálu. Dýchne na vás historií a pohled z hradeb je prostě unikátem, který nezažijete nikde jinde na světě…

You may also read!

5 důvodů, proč je kombinace guarany a macy tím nejlepším pro vaše tělo

Především na podzim a v zimě se cítíme vyždímaní a potřebujeme energii. Navíc, pokud máme právě v tomto období

Read More...

I velké vozy si zaslouží poctivou péči a pořádné náhradní díly. Kde je koupit?

Nezáleží na tom, zdali se bavíme o kamionu, traktoru, autobusu, vysokozdvižném vozíku nebo jakémkoliv dalším vynálezu, vždy se jedná

Read More...

Romantika a výlety do okolí. To a více vám nabídne penzion u Karlštejna

Kdo zná romantickou krajinu Českého krasu, tak nám jistě dá za pravdu, že se jí v tomto ohledu máloco vyrovná.

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu